Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

savee napisał:

 

Ja się spodziewałam problemów z ZEWTem, ale nasz kierbud ostatnio nas uspokajał, że jeśli chodzi o prąd budowlany, to nie robią problemów :/ Na sąsiedniej działce jest słup, także chodzi tylko o pociągnięcie kabla.. Kurczę no. Jak Wy mieliście z prądem budowlanym z ZEWTu?

 

Problem z ZEWT-em, a raczej PGE Dystrybucja W-wa Teren bo tak ten twór sie dokładnie nazywa ma charakter glownie czasowy, tzn. czas oczekiwania na przyłącze to ok. 1,5 roku. Tłumacza to cenami urzędowo regulowanymi i związanym z tym brakiem środków na inwestycje, czyli m.in. przyłącza dla odbiorcow indywidualnych. Ja na dwie umowy ( budowlany oraz przyłaczenie do sieci) czekałem ok. 2 m-ce, podpisałem + wniosłem opłatę przyłaczeniową na początku lutego, a termin przyłaczenia mam na 30.06.2010, co nie jest dla mnie żadna masakrą, ponieważ i tak nie widzę szans zakończyć budowę przed tym terminem ( nie mam jeszcze nawet pozwolenia, gdyż starostwo analizując moja dokumentację znalazło dziurę w moście).

Z pradem budowlanym to Twój kierbud ma rację tzn. jeśli jestes w zasięgu jakiegoś słupa i masz juz podpisana umowę to przyłączenie jest praktycznie z marszu. W siedzibie PGE w Jeziornej jest lista firm przez nich akceptowanych, zadzwoń do którejkolwiek i wszystko Ci wyjaśnią. I tak zreszta musisz z usług którejś z nich skorzystać. Mam zdaje się zdjecie tej listy, więc jak znajdę i bedziesz potrzebowała to mogę przesłać. Zdecydowanie odradzam eksperymenty z agregatem prądotwórczym za 500 zł, no chyba że stać Cię na kupowanie takich atrakcji cenowych.

BTW, poproszę o namiar na kierbuda, bo szukam właśnie ( może tez info jakiej kaski zarządał, jesli to nie tajemnica )

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem motyw z brakiem miejsca na skrzynkę. Chodzi prawdopodobnie o to, że musisz po prostu czekać na swoja kolejkę do przyłaczenia do sieci, wtedy założą Ci też licznik. Z prądem budowlanym je4st inaczej, tzn. podlącza sie go w trybie uproszczonym np. z najbliżśzego słupa.

Oczywiście wcześniej należy podpisać umowę o prąd budowlany. Nie wdając się jednak w dalsze dywagacje mam dla Ciebie taka radę: znajdź sobie firmę do wykonania przyłącza elektrycznego a oni już sami najlepiej będą wiedzieli co i jak należy zrobić jesli idzie o "papierologię". Lista firm mogę Ci przesłac na e-mail.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z uczestników forum może mi polecić profesjonalną ekipę do wykonania tynków wewnętrznych oraz wylewek oraz ekipę do instalacji elektrycznych. Ekipy, które budowały u moich znajomych (szczególnie ta od tynków) niestety wykonały pracę bardzo niesolidnie. Pozdrawiam i dziękuję Robert

 

Rostan, wysłaliśmy ci info na priva. Tynki potrafią być masakrą. U nas tak się złożyło, że tynki robiła świetna ekipa, a glify inna, choć przysłana przez tą samą firmę. Ci drudzy to była najbardziej katastrofalna ekipa z wszystkich, które do tej pory przewinęły się przez Piskórkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulinki - jak podpisywales umowe z ZEWT to wydali ci warunki podlaczenia pradu docelowego i pradu budowlanego (jesli zglosiles taka chec). Te warunki + pozwolenie na budowe wrzucasz do kopiarki, bierzesz pod pache, dzwonisz do elektryka ktorego numer wysylam na priv i w kilka dni masz prad na dzialce, a papierologie elektryk wezmie na siebie. To samo z woda docelowa (jesli Twoj teren obsluguje elmar).

Pozdrawiam i udanego szybkiego rozpoczecia budowy zycze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kilka pytań:

 

1. Gdzie w naszej okolicy zamawialiście/kupowaliście/wykonywano Wam bramy wjazdowe, bramy garażowe, furtki do bramy, furtki do altan śmietnikowych.

Znaleźliśmy firmę Biarkem w Piasecznie. Dystrybuują Hormanna, Normstahla, Nice'a, robią też bramy wjazdowe (ślusarka) na miejscu. Ktoś u nich kupował? Jak oceniacie? Czy macie jakieś inne namiary?

 

2. Czy ktoś ma namiary do ekip od tynków wew cementowo-wapiennych, ocieplenia i tynków zewnętrznych, wylewek, ocieplenia poddasza i gipsokartonów? Ekipy tanie i solidne oczywiście.

 

Jeśli tak - ślijcie.

 

Namiary na tynki wszelkiego rodzaju, wylewki, poddasza, GK wysyłam na PW.

 

Człowieka od bram i furtek podam w najbliższych dniach bo muszę sprawdzić w swoim "budowlanym notesie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ms.

Aussie, jestem wstrząśnięta!

Co zrobiłeś albo czego nie zrobiłeś, że to aż tak długo trwa.

 

Pod koniec wakacji skończyliśmy z elektrykiem (zaprzyjaźnionym podobno z ZE Jeziorna :x ) wszystkie prace przy instalacji. Dostałem potwierdzenie wykonania wszystkich instalacji zgodnie z normami. Wypełniłem parę stron kwitów dot. zmiany taryfy i... wpłaciłem kasę elektrykowi za dopilnowanie formalności. :cry: papiery zostały złożone do ZE. I miesiące biegną, a ZE twierdzi, że pół roku to norma, a czasem są jeszcze obsuwy... :evil: :evil: :evil:

 

Pzdr.,

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Już tu kiedyś na moment byłem, ale problemy z WZ sprawiły, że miałem prawie 2 lata pustego przebiegu. Szczęśliwie sprawy mają się dużo lepiej i lada moment wyczekiwane WZ trafią w moje ręce.

 

W tzw. międzyczasie, przymierzamy się z architektem do wstępnej wersji projektu. W związku z czym mam do Was kilka pytań:

1. Wyoski salon - generalnie budynek będzie piętrowy. na parterze salon będzie połaczony z jadalnią (razem ok 45 m2), przy czym kawałek (ok. 20m2), będzie wysokości dwóch kondugnacji. Pytanie jak to skutecznie ogrzać. Czy macie doświadczenia z takim tematem?

 

2. Ogrzewanie kanałowe - chciałbym je zastosować w salonie na linii przeszkleń od ogrodu. Czy macie doświadczenie z takim rodzajem ogrzewania? Czy takie "wariactwo" powinno być uwzględnione w projekcie architektonicznym budynku (architekt mówi że nie)?

 

3. Płyty cementowo - wiórowe na elewacji - czy ktoś z Was przyglądał się temu materiałowi. Macie jakies spostrzeżenia?

 

4. Ogrzewanie gazem i (?) - jak rozwiazujecie kwestię ogrzewania domu. Czy w razie "Niemca" nie warto pomyśleć o innym źródle - np. piec na groszek? Czy pojedyncza instalacja grzewcza może być zrobiona w taki sposób, aby przełączać się z jednego pieca na drugi w razie potrzeby? Czy taki wariant ktokolwiek z Was zastosował u siebie?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...