Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

NIEAKTUALNE!!!

 

Moi Drodzy,

zostało mi po zakończeniu budowy (miejscowość Jazgarzewszczyzna k/Piaseczna):

- 73 szt bloczków betonowych fundamentowych;

- 43 szt pustaków keramzytowych teriva.

"Sprzedam" całość (lub część) za symboliczną złotówkę.

Pozdrawiam,

sbp

kom. 602206062

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kurczę, przypomnieliście mi, że powinnam zrobić przegląd pozostałości po budowie.

 

Dzięki "dużej powierzchni odkładczej" niewiele wyrzucałam. Tak się przyzwyczaiłam do podręcznego składzika w garażu. Zapomniałam, że garaż jak sama nazwa wskazuje służy do trzymania w nim samochodu. :roll:

 

marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ms., ale mnie rozbawiłaś :D

 

tyle dobra, tyle dobra... moje zaśniedziałe lekko zwoje mózgowe już zaczęły kombinować, hm, pustaki terriva, hm, bloczki betonotowe.. :)

 

himalaje, ja do Ciebie kiedyś pisałam o tym porothermie, odezwę się jeszcze.

 

mam taki okres, że w pracy nie mam czasu nawet pomyśleć o budowie, a jak przychodzę do domu to nie mam już siły o tym pomyśleć. powiedzcie, to już zawsze (przynajmniej do końca budowy) będzie tak, że lista rzeczy do zrobienia wynosi na stałe ok. 15 pozycji i ile by z niej nie zdejmować, to i tak tych rzeczy nie będzie ubywać? :)

 

ja naprawdę jestem bardzo pozytywnie nastawiona do budowy, ale teraz jak sobie pomyślałam o STOJĄCYCH już domach ms. i adama2007, to jakoś tak mi się pozazdrościło :-? Choć pewnie jak już się ma ten dom, to lista rzeczy 'do zrobienia' też jakoś drastycznie nie maleje.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

savee, nie chcę Cię martwić, ale tak będzie przez cały czas budowy.

 

Na początku jest nawet łatwiej, bo wiadomo: fundamenty, rozłożenie instalacji pod chudziakiem, chudziak, ściany, strop, dach. Droga jest w miarę prosta i utarta. Potem Twoja droga rogałęzia się na setki ścieżek, które czasem sie krzyżują, rozgałęziają, czasem prowadzą do nikąd.

 

Pod koniec budowy mam wręcz wrażenie, że każda wykonana praca generuje pięć innych dodatkowych robótek.

 

PS. Jak będziesz brała materiały od kogoś - upewnij się, że pasują Ci wymiary. Jeśli będziesz musiała coś dokupić - kupuj ten sam typ albo od tego samego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudownie :) podejrzewałam, że tak właśnie może być :)

 

Właśnie tak :-). Otóż odkładaliśmy udanie się do Pana Centralnego Odkurzacza, bo przecież na to jest czas, to tylko jeden dzień pracy, ot, położenie rurek pod wylewką i zrobienie pionu, bo resztę robi się przecież później. I tak skutecznie to odkładaliśmy, że jak dziś wreszcie udało nam się wpaść na Bartycką, to skończyło się telefonem do hydraulika żeby wstrzymał się z kładzeniem podłogówki, bo przecież rurki od odkurzacza idą pod, a nie nad podłogówką.

Oczywiście wiedzieliśmy to od początku, ale jakoś wyleciało. I tak to się buduje, bo to - jak napisała ms - cały proces się rozgałęzia, tworzy skomplikowane związki przyczynowo-skutkowe itp. I dlatego co chwila się łapiemy za głowę...

 

A tak z innej beczki - czy ktoś z was ma doświadczenia z jakimś godnym polecenia wykonawcą schodów samonośnych? Bo my mamy mieć schody w salonie i plan jest taki, żeby była to samonośna konstrukcja stalowa. Ale ceny są straszne. Jedna z firm sobie zaśpiewała 60 tysi. Mało się nie zadławiłem biszkopcikiem :-) Wylewane tańsze...

 

Albo zostawimy drabinę. Tylko trzeba będzie psa przyuczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktokolwiek budował, buduje lub będzie w najbliższym czasie budował z thermomuru lub może w podobnym systemie np izodom.

Szukam wszelkich danych na taki temat. Doświadczeń z budowy i z mieszkania. No i szukam kierownka budowy, który ma doświadczenie w domach w tym systemie

Info proszę bezpośrednio na maila [email protected]

pozdrawiam

Liseczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barranki my tez mamy schody na konstrukcji stalowe. I też się czasem dławiliśmy szukając kto nam je zrobi i za ile. Wreszcie wypatrzyłam na budowie w okolicy schody jakie chcę, wlazłam na tę budowę i...mamy schody. Firma jest z Suwałk, nazywa się Stadler-maja stronę w internecie. Nie są, drodzy- nasze schody kosztowały 9 tyś. za konstrukcję z barierką, a za drewniane trepy powiedzieli 4 tyśA nasze schody łatwe nie są. Niestety , trepy poczekają bo musimy na nie zarobić, a tymczasem mamy ich trepy budowlane które dają do końca budowy za free. Motaż i wykonanie fachowe i solidne.

Wejdź do nich na stronę- http://stadler.pl/produkty.html

pewnie znajdziesz przedstawiciela na naszą okolicę- nazywa się Piotr łęcki. Namiaru na niego nie mam-wyjechał razem z mężem.Mogę podać Ci w poniedziałek jak nie znajdziesz.

Pozdrawiam Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Potrzebuje pilnie stempli drewnianych do stropu, ma ktos moze wieksze ilosci do sprzedania w okolicy?Z gory dzieki za kazde info.

 

Jeszcze kilkanaście dni temu mieliśmy, ale teraz zostało nam tylko jakieś 10 - 15 szt. Jeśli zabraknie pod jakiś balkon to chętnie odstąpimy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...