Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ma ktoś do polecenia sprawdzoną ekipę do tynków wewnętrznych? Planujemy tynkowanie latem, ale wolałabym zaklepać termin. Będę wdzięczna za każdy namiar.

Witam grupe , jestem tu nowy ,tuz po tynkach właśnie , ekipa taka sobie , ale moge wyslac namiary . Szukam dojścia do elektryka z wejściem w Konstancinie. Ma ktoś kogoś sprawdzonego? Wszystko w domu juz zrobione , zostaly formalności.

Z gory dziekuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:evil: mój strażak jest chyba jakiś felerny

 

Jesli stosowales silikonowe smary i nic nie dalo to rozwiazania sa dwa.

1. Rozebrac i solidnie wyczyscic, odrdzewic, nasmarowac i na jakis czas znow bedzie ok

2. Jesli sa tam lozyska (co byloby dziwne, bo niby co ma w nich piszczec) to trzeba wymienic na inne i bedzie po klopocie.

 

Nie wiem co to za strazaki, ja ma Rotowenta i jak pisalem rok i 4 miesiace na dachu i ani mru mru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

rany julek :roll: :o to zupełnie nie w kursie jestem, toż to koszmar będzie. Ani w Warszawie się nie będzie dawało jeździć ani za Warszawę wyjechać :o :-?

Ja jestem i myślę podobnie , ze to będzie koszmar.

Jeden z 3 pasów na Puławskiej przeznaczą też niedługo na buspas. Przymiarki są już zaawansowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko.

 

a były niedawno dyskusje a propos pomysłu na szybki tramwaj do piaseczna, że bus pas na puławskiej niczego nie rozwiąże :/ wręcz przeciwnie, pogorszy sprawę. módlmy się o szybką budowę trasy n-s.

 

ostatnio jechałam do warszawy (okolice galerii mokotów) rano, wyjazd z głoskowa 9:10. W pracy byłam o 10, a musiałam jeszcze z 10 min od samochodu dojść. Dla mnie to jest do zaakceptowania. Natomiast dojazd 727, który wg rozkładu jedzie z Głoskowa do metra wilanowska bitą godzinę, bo ma przystanek na każdym skrzyżowaniu.. A przy metrze trzeba by się jeszcze przesiadać... Szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z tramwajem ma małe szanse.

1. Plac po pętli trolejbusowej został w skandaliczny sposób stracony

2. W Piasecznie nie ma miejsca na tory

3. Radni warszawscy nie chcą aby Warszawa finansowała tramwaje do innego miasta

4. W Piasecznie jest słabo wykorzystana kolej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z tramwajem jest dziwny, z powodów przez Ciebie wymienionych, i dodatkowo jeszcze z powodu tego, że chcieli go doprowadzić do Okulickiego tylko. Rozumiem, że w centrum Piaseczna nie bardzo jest miejsce na tory, ale doprowadzanie linii do Okulickiego to tak jak budowanie park&ride przy metrze wilanowska..

 

Nic tylko wychodzi, że mamy przerąbane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś wymyślił takie dwa warianty tramwaju. Nie wiem na ile jeszcze aktualne

http://siskom.waw.pl/komunikacja/tramwaj-piaseczno/schemat-warianty.PNG

Wariant 1 - Żółty

Na zachód od skrzyżowania ul. Puławskiej i Okulickiego trasa tramwajowa może być prowadzona po północnej stronie ul. Okulickiego do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego, a następnie wzdłuż wschodniej krawędzi ul. Wojska Polskiego. Na skrzyżowaniu ul. Sawickiej i Sienkiewicza trasa powinna przechodzić w ciąg ul. Sienkiewicza z usytuowaniem torowiska (ze słupami trakcyjnymi na zewnątrz torowiska) po północnej stronie ulicy. Na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Dworcowej trasa powinna skręcać w ciąg ul. Dworcowej, przebiegając po jej stronie zachodniej, do dw. kolejowego Piaseczno i dalej w kierunku ul. Jana Pawła II. Na odcinku od stacji kolejowej do pętli tramwajowej usytuowanej przy ul. Fabrycznej trasa tramwajowa prowadzona byłaby po zachodniej stronie ul. Dworcowej i Fabrycznej.

Wariant 2 - Czerwony

W wariancie 2 założono inny przebieg trasy tramwajowej na terenie Piaseczna. Przyjęto, że z uwagi na małe szerokości ulic miejskich i chęć ograniczenia ingerencji w układ drogowy, trasa tramwajowa będzie jednotorowa, przebiegając od skrzyżowania ul. Puławska-Okulickiego ulicami: Okulickiego, Powstańców Warszawy, Jana Pawła II, Chyliczkowską, Armii Krajowej. Rozwiązanie takie:

- umożliwi obsługę terenów mieszkaniowych północnego Piaseczna,

- ograniczy zakres zmian w układzie drogowym w związku z budową trasy tramwajowej,

- nie będzie wymagać sytuowania pętli.

Z drugiej strony będzie to rozwiązanie wydłużające czas dojazdu tramwajem do Piaseczna oraz będzie utrudniać planowanie czasów dojazdu tramwajów na poszczególne przystanki, w związku z brakiem możliwości wykorzystania pętli w Piasecznie do wprowadzenia czasów wyrównujących ewentualne opóźnienia tramwajów na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, my z brakiem prądu zetknęliśmy się w nieco brutalny sposób - o 5.40 zadzwoniła pani z monitoringu z informacją o braku zasilania. Do teraz nie jestem w stanie pojąć, jak o tej porze potrafiłem podać właściwe hasło. A sąsiedzi zza płota, którzy właśnie wczoraj się wprowadzili, mieli supernoc nr 1 - zasypało ich śniegiem, a rano nie było prądu, a więc wody i ciepła. Ale nie wracają :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sąsiedzi zza płota, którzy właśnie wczoraj się wprowadzili, mieli supernoc nr 1 - zasypało ich śniegiem, a rano nie było prądu, a więc wody i ciepła. Ale nie wracają :)

 

Może ich zasypało :lol:

 

My na takie przygody jak dziś mamy prąd własnej roboty. Przydałby się jeszcze pług...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My bralismy w pażdzierniku. Dzwonilismy do Czyścioszka i jeszcze gdzieś, ale wzieliśmy w Ekostandardzie bo było najtaniej. Niestety nie pamiętam jak taniej niż gdzie indziej ( im bliżej finiszu budowy, tym pamięć mi bardziej nawala), ale było taniej. I bylismy zadowoleni bo dopasowali się z terminem, pan był miły i liczył bez vatu. Acha - i jako jedyni mieli też małe kontenery- 4m po 350 zł.U innych albo nie było małych, albo trzeba było czekać na mały, a nam mały wystarczył.

Pan od Ekostandardu to Rafał Włodarczyk- 501-586-226

Komuś obiecałam elektryka, tzn namiar, ale gdzieś go posiałam. Przykro mi

Pozdrawiam M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...