Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Super zdjęcia, zupełnie nie myślałam, że koło nas takie fajne okolice. Ale się rozmarzyłam...

 

Jezier, a może by tak mały przewodnik dla nowo-napływających ? Taki "Tarczyn i okolice na weekend" ? Fajnie by było, ja też narazie "zielony" jestem :-)

 

Podpisujemy sie z rozszerzeniem na południowo-zachodnią część Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, który zaczniemy penetrować w tym roku, a pojęcia wielkiego, co się w nim kryje, nie mamy. Masz coś Jezier i na tę okoliczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zetknął się ktoś przypadkiem z wylewkarzem, co to nie zawija podłogi w rogach i nie up... tynków po sufit? Bo pilnie by sie przydał - niby jest spadek koniunktury, a tu jeden - polecany nam zniknął, a pierwszego z ulicy, co mamy z 10 wizytówek wetknietych pod bramę, to jednak nie chcemy.

[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zetknął się ktoś przypadkiem z wylewkarzem, co to nie zawija podłogi w rogach i nie up... tynków po sufit? Bo pilnie by sie przydał - niby jest spadek koniunktury, a tu jeden - polecany nam zniknął, a pierwszego z ulicy, co mamy z 10 wizytówek wetknietych pod bramę, to jednak nie chcemy.

[/i]

 

heja nie wiem co to zawijanie po rogach ale chyba mam równo - dajcie swój nr. koma na priv to wyślę namiar sms-em :D jestem rzut beretem od Was - taki dobry zamach tym beretem, ale doleci :lol:

 

niestety tynki miejscami trochę upitolone, ślady palców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zetknął się ktoś przypadkiem z wylewkarzem, co to nie zawija podłogi w rogach i nie up... tynków po sufit? Bo pilnie by sie przydał - niby jest spadek koniunktury, a tu jeden - polecany nam zniknął, a pierwszego z ulicy, co mamy z 10 wizytówek wetknietych pod bramę, to jednak nie chcemy.

[/i]

Jutro podam namiar .Kierbud chwalił nasze wylewki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezier, a może by tak mały przewodnik dla nowo-napływających ? Taki "Tarczyn i okolice na weekend" ? Fajnie by było, ja też narazie "zielony" jestem :-)

Zachęcony ładną pogodą poszedłem dzisiaj na spacer po lesie. Niestety to co zobaczyłem zupełnie zniechęciło mnie do zachwalania naszych okolic. Ilość śmieci jakie zostały porzucone w lesie zwiększyła się w ostatnim czasie kilkukrotnie. :evil: Wywożą je w workach i wywrotkami. Jest wysypany gruz, ściągnięty humus, śmieci po zabawie sylwestrowej, kilka ton gnijących jabłek, śmieci pobudowlane i zniszczone zabawki, porządki przedświąteczne itp.

Zdjęć nawet nie robiłem ale co 100 metrów miałbym co fotografować.

Jeśli więc Tarczyn i okolice na weekend to chyba tylko po to aby przyjechać tu z workami i trochę posprzątać. :roll:

Straż miejska nie pracuje w święta ale na posterunku policji obiecali zająć się tą sprawą. Może jednego gnoja ukarzą ale 99% się upiecze. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM I POZDRAWIAM.

 

CZY MOGĘ LICZYĆ NA ODZEW WŚRÓD SĄSIADÓW, KTÓRZY ZACZELI SIĘ BUDOWAĆ W MAGDALENCE POD PIASECZNEM (ALBO W OKOLICACH LESZNOWOLI) LUB TEŻ SĄ W TRAKCIE BUDOWY NA WYŻSZYM NIŻ POCZĄTEK POZIOMIE ZAAWANSOWANIA.

ZACZĄŁEM Z DUŻYMI PROBLEMAMI (OCZYWIŚCIE DOTYCZĄCYMI EKIPY BUDOWLNEJ) BUDOWĘ DOMU PRZY ULICY ORZECHOWEJ, WG PROJEKTU SEWERYNA PRACOWNI ARCHIPELAG Z WROCŁAWIA. ZDĄŻYŁEM DO DNIA DZISIEJSZEGO PRZY POMOCY OPATRZNOŚCI I PRZY WYDATNYM WKŁADZIE EKIPY BUDOWLANEJ WYBUDOWAĆ FUNDAMENTY TZN ZOSTAŁO ZDJĘTE DESKOWANIE ORAZ FUNDAMENT ZOSTAŁ POKRYTY PAPĄ.

TERAZ CZEKA MNIE WZNOSZENIE MURÓW I ZACZYNAM SIĘ ZASTANAWIAĆ PO CO MI TE BUDOWANIE BYŁO? MAM NADZIEJĘ ŻE TO CHWILOWA PANIKA, BIORĄC POD UWAGĘ TO ŻE NA MOJEJ GŁOWIE OPRÓCZ BUDOWY JEST KILKANAŚCIE INNYCH SPRAW NA KTÓRE TRZEBA POŚWIĘCIĆ CZAS I UWAGĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RUCH DZIŚ NA FORUM TAKI JAKI NA DRODZE Z WARSZAWY DO PIASECZNA TJ NIKŁY. POCIESZAM SIĘ, ŻE PEWNIE WIĘKSZOŚĆ FORUMOWICZÓW MA DZIŚ JESZCZE WOLNE PO ŚWIĘTACH WIELKANOCNYCH A CAŁY RUCH NA FORUM BĘDĘ GENEROWAŁ SAM.

WIĘC MOŻE UDERZĘ Z INNEJ BECZKI. NIE DŁUGO MUSZĘ SIĘ ZASTANOWIĆ NAD TEMATEM OKIEN (TAKŻE DACHOWYCH) I SZUKAM PORADY Z CZYICH USŁUG, W OKOLICACH PIASECZNA, WARTO SKORZYSTAĆ PRZY ZAKUPIE I MONTAŻU OKIEN (TAKŻE A MOŻE NA RAZIE PRZEDE WSZYSTKIM DACHOWYCH). BYŁEM KIEDYŚ W SKŁADZIE W WOLICY (PRZEDSTAWICIEL FIRMY MS OKNA), ALE JAKOŚ OSOBY Z KTÓRYMI ROZMAWIAŁEM NIE WYKAZYŁY CHĘCI CZY TEŻ ZAINTERESOWANIA POTENCJALNYM KLIENTEM. MIAŁEM NAWET OTRZYMAĆ WSTĘPNY KOSZTORYS W OPARCIU O PLANY ARCHITEKTONICZNE KTÓRE PRZYWIOZŁEM, ALE SIĘ ICH NIE DOCZEKAŁEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAFAŁ.P - ciszej... ;)

 

mac310 - elektryk Piotr, chyba z Mrokowa - tel 602 255 948. Kończył u mnie po poprzednim, robił tablicę. Młody facet, fajnie robi.

Jeśli chodzi o montaż szamba, to co rozumiesz przez montaż? Ci którzy przywiozą szambo to je od razu wsadzą dźwigiem w przygotowaną dziurę. A jeśli chodzi o samo podłączenie to albo zrobisz to sam, albo zrobi Ci to hydraulik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za elektryka... skontaktuję się z nim i zobaczymy.

 

Co do szamba to sprawdzałem 2 namiary i krzyczą mi 3000 zł za 6m3. Jeśli trzeba będzie wywieźć nadmiar ziemi to dodatkowo trzeba zapłacić. Chodziło mi o weryfikację ile taka przyjemność teraz kosztuje bo moje ostatnie doświadczenia były 4 lata temu. Dom mały i 2 osoby będą mieszkały więc większego szamba nie chcę a mam nadzieję, że za jakiś czas zaczną w końcu budować kanalizację. W takich okolicznościach nie chcę za dużo inwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezier, intryguje mnie Twoje nowe wcielenie awatara.

Kojarzy mi się z którymś ze spaghetti westernów z Clintem Eastwoodem - czy się jednak mylę?

To Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez czyli tytułowy "The Ugly" z The Good, the Bad and the Ugly. Najlepszy western w historii kina :lol: Clint Eastwood grał blondiego czyli tego dobrego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezier z tymi śmieciami ostatnio nieźle się namieszało. W gminie Chynów i pewnie w innych zlikwidowano kontenery i wprowadzono segregację. Dużo osób przyjeżdzało pod te kontenery, teraz też pewnie przyjeżdza ale kontenerów już nie ma więc wyrzucają gdzie popadnie. :( Dobrze że u nas w gminie wszyscy mają płacić za śmieci czy je wyrzucają czy nie, to może ludzie się nauczą nie wyrzucać do lasu. A ile było protestów z tym wszystkim, pewnie tych co chcieli płacić za odebrany pojemnik i to pewnie raz do roku, a przez cały rok wozić do lasu.

 

Rafał.P Seweryna to piękny projekt. ja będę budował Diunę, bardzo podobny. Piękna seweryna powstaje w grodzisku, firma eurodach robiła dach w dachówce, wole oka wyglądają idealnie, warto zobaczyć jak jeszcze nie mieliście okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...