Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To mój pierwszy post na tym forum dlatego na początku chciałbym sie przywitać.

Witam wszystkich !

 

Planuje budowe domu w miejscowości Mirowice gm. Grójec wg. projektu Afrodyta, pozwolenie na budowę juz mam, jestem w trakcie załatwiania kredytu i jak wszystko pódzie ok za ok 1-1,5 miesiąca rozpocznę budowe.

Jako że to moja pierwsza budowa z życiu mam pytanie jak zapewnić zasilanie budowy w wodę ? Wzdłuż działki biegnie wodociąg, jak i na jakiej zasadzie odbywa sie wcinka w wodociąg ?

Drugie moje pytani, dotyczy kierownika budowy i ekipy budowlanej, może ktoś może polecić dobrego kierownika oraz dobrą i niedroga ( nie wiem czy to da sie pogodzić ) ekipę z okolic ?

I trzecie pytanko, gdzie w okolicach Mirowic znajduję się godna polecenia hurtownia materiałów budowlanych i gdzie można zamówić beton na ławy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj rodzosm

 

najlepiej mieć własną studnię, nawet kopaną z kręgów i w zupełności wystarczy na całą budowę, ponieważ koszt podłączenia jeśli wodociąg jest w drodze przy działce to 2 tyś z hakiem, a poza tym płacisz za wodę a budowlańcy jej nie oszczędzają tylko leją gdzie popadnie oraz nagminnie myją swoje auta.

 

Swojego kierbuda nie polecam jest mało uchwytny a na początek budowy trzeba dobrze pilnować. Dobra hurtownia jest u mnie w Gabryelinie i w Prażmowie.

 

Beton z gruchy z Piaseczna lub Radomia, resztę punktów nie znam. Teraz ceny są wszędzie podobne więc bierz gdzie bliżej. Jeszcze nie zapominaj o piachu i koparkowym do sciągania humusu, który jest znaczącą pozycją finansową przy fundamentach, jak chcesz to Ci podeśle namiary.

 

Jak chcesz to mam do oddania muratory i inne pisma budowlane, szkoda mi ich wyrzucać. PONIŻEJ DAM TŁUSTYM DRUKIEM

 

pozdrawiam i połamania łopaty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam za zupełną darmochę tytuły: MURATOR, EKSPERT BUDOWLANY, ZBUDUJ DOM i inne. Mogę podrzucić nawet jadąc po trasie w stronę Uwielin z Piaseczna. Lub do odbioru w Piasecznie lub Gabryelinie.

Pilne!!!

 

szkoda mi wyrzucać a mogą się komuś przydać - roczniki 2007, 2008, 2009 w większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzięki za odpowiedź.

 

Wykopanie studni to też koszty pewnie koło 5 tyś, i trochę z tym zabawy, ( wynajęcie ekipy, jakiś radiesteta czy inny magik albo geolog ) i dodatkowy czas. Nie wiem czy taka inwestycja na czas budowy ma sens. Co do wcinki w wodociąg to wydaje mi sie że będzie można wykorzystać ją jako docelowe przyłącze wodu do domy ?

 

Jeżeli możesz to poproszę te namiary na koparkę i piach. Jaki jest orientacyjny koszt wynajęcia koparki ?

 

Może masz jakąś godną polecenia ekipę budowlaną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja problem wody rozwiazalem tak ze po wylaniu lawy fundamentowej wyprowadzilem lacze od razu w miejscu gdzie ma byc...tj w garazu.i mam problem z banki a koszt to 2300 do gminy i 1300 za zrobienie wcinki i calej papierologi ...w gesti wykonawcy.a robil mi to pan markowski 502-593-777 ten pan jest konserwatorem wodociagow i kanalizacji w gminie prazmow...

 

 

piach i koparka to pan Adam z ustanowa 602-260-925 niewiem czy nie za daleko ale to sie juz dogadacie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja problem wody rozwiazalem tak ze po wylaniu lawy fundamentowej wyprowadzilem lacze od razu w miejscu gdzie ma byc...tj w garazu.i mam problem z banki a koszt to 2300 do gminy i 1300 za zrobienie wcinki i calej papierologi ...w gesti wykonawcy.a robil mi to pan markowski 502-593-777 ten pan jest konserwatorem wodociagow i kanalizacji w gminie prazmow...

 

 

piach i koparka to pan Adam z ustanowa 602-260-925 niewiem czy nie za daleko ale to sie juz dogadacie ...

 

Wielkie dzięki. Bardzo dobry pomysł z tym przyłączem.

Czy Pan Markowski zajmuje sie tylko gmina Prażmów, bo u mnie jest już gmina Grójec ? ( w poprzednim poście błędnie napisałem ze to gm. Prażmów ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam pytanko odnośnie wody ogrodowej w gminie Piaseczno. Otóż dziś dzwoniłem do Elmaru i powiedziano mi ,że taryfa jest ta sama co na dom bo jest to ta sama woda ,a jeśli mam kanalizację to oczywiście odczytują z licznika z którego idzie na dom i dochodzi opłata za odprowadzenie. Czy tak naprawdę jest ?

Mam wielu znajomych którzy mają domy w innych częściach miasta i woda do polewania jest tańsza.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja problem wody rozwiazalem tak ze po wylaniu lawy fundamentowej wyprowadzilem lacze od razu w miejscu gdzie ma byc...tj w garazu.i mam problem z banki a koszt to 2300 do gminy i 1300 za zrobienie wcinki i calej papierologi ...w gesti wykonawcy.a robil mi to pan markowski 502-593-777 ten pan jest konserwatorem wodociagow i kanalizacji w gminie prazmow...

 

 

piach i koparka to pan Adam z ustanowa 602-260-925 niewiem czy nie za daleko ale to sie juz dogadacie ...

 

Wielkie dzięki. Bardzo dobry pomysł z tym przyłączem.

Czy Pan Markowski zajmuje sie tylko gmina Prażmów, bo u mnie jest już gmina Grójec ? ( w poprzednim poście błędnie napisałem ze to gm. Prażmów ).

 

Markowski odpowiada za wodociągi w gminie Prażmów. Ale trzeba zapytać, jak daleko sięgają jego możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...