Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Adamie,

jeśli masz kanalizację i jeden licznik to kiepsko - czy używasz wody do mycia, gotowania, podlewania - jedna taksa.

 

Ale gdybyś miał podlicznik na wodę "bezpowrotnie zużytą", czyli po naszemu do celów ogrodowych - wtedy płaciłbyś tylko za dostawę wody.

 

Podlicznik musi być zgłoszony w Elmarze, założą swoją plombę, spiszą protokół.

Do rozliczenia zużycia wody podaje się stan wodomierza głównego i podlicznika.

 

U mnie działa.

 

ms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Ja mam pytanko odnośnie wody ogrodowej w gminie Piaseczno. Otóż dziś dzwoniłem do Elmaru i powiedziano mi ,że taryfa jest ta sama co na dom bo jest to ta sama woda ,a jeśli mam kanalizację to oczywiście odczytują z licznika z którego idzie na dom i dochodzi opłata za odprowadzenie. Czy tak naprawdę jest ?

Mam wielu znajomych którzy mają domy w innych częściach miasta i woda do polewania jest tańsza.

Pozdrawiam,

 

Musiś poprosić o zainstalowanie podlicznika, wtedy płacisz z tego kranu tylko za wodę, bo nie odprowadzasz jej do kanalizacji. Na dniach sama będę to realizować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro już jestem przy komputerze - chciałabym powiedzieć, że cieszę się iż sprawy budowlane mam generalnie za sobą.

 

Teraz najbardziej interesuje mnie czy ładnie wzejdzie trawa, którą posiałam. Deszczu na szczęście pod dostatkiem i nie trzeba dodatkowo podlewać.

 

Zakładanie trawnika późną wiosną ma też swoją zaletę - ptaki mają pod dostatkiem innego pożywienia i nie wydziobują nasion. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykopanie studni to też koszty pewnie koło 5 tyś, i trochę z tym zabawy, ( wynajęcie ekipy, jakiś radiesteta czy inny magik albo geolog ) i dodatkowy czas. Nie wiem czy taka inwestycja na czas budowy ma sens. Co do wcinki w wodociąg to wydaje mi sie że będzie można wykorzystać ją jako docelowe przyłącze wodu do domy ?

W miejscowości Zawodne wierciliśmy i woda była już na 20 metrach. Natomiast w strone Grójca wody podziemne są na coraz większych głębokościach. Z drugiej strony to woda będzie coraz droższa, jeżeli ktoś planuje ogród to własne ujęcie to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam pytanko odnośnie wody ogrodowej w gminie Piaseczno. Otóż dziś dzwoniłem do Elmaru i powiedziano mi ,że taryfa jest ta sama co na dom bo jest to ta sama woda ,a jeśli mam kanalizację to oczywiście odczytują z licznika z którego idzie na dom i dochodzi opłata za odprowadzenie. Czy tak naprawdę jest ?

Mam wielu znajomych którzy mają domy w innych częściach miasta i woda do polewania jest tańsza.

Pozdrawiam,

 

Musiś poprosić o zainstalowanie podlicznika, wtedy płacisz z tego kranu tylko za wodę, bo nie odprowadzasz jej do kanalizacji. Na dniach sama będę to realizować :wink:

 

 

Dzięki za odp. Właśnie mój hydraulik już zainstalował mi podlicznik i działa tylko na wode ogrodową. Ten od Elamru działa na dom.

Pytanie następne które się nasuwa to : Hydraulik zostawił mi licznik z jakimś tam wskazaniem na wodę ogrodową, a ten zaplombowany przez Elmar na dom nie kręci się jak puszam wode na ogórd :). Czy jest jakiś termin zgłoszenia tego podlicznika dl Elmaru ? Chodzi o to by mi nie policzyli (Elmar) za wskazanie tego licznika, który założył mi hydraulik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia kiedy zgłosić to należy, ale po to masz drugi licznik by według tego ogrodowego płacić według innej, tańszej taryfy. :lol:

 

 

No właśnie sęk w tym ,że w Elmarze powiedzieli mi, że nie ma tańszej taryfy. Przy liczniku ogrodowym płaci się tyle samo za pobranie wody, odchodzi tylko kanalizacja czyli oddanie. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, cud jakiś czy co!

 

Też bym tak chciała pobierać wodę, żeby nie wykazywała zużycia. Podlicznik powinien być za wodomierzem głównym. Woda ma jedno wejście do budynku, za wodomierzem instalacja rozgałęzia się na wyprowadzenie wody do ogrodu i na dom.

 

 

:D No własnie jest za wodomierzem głównym tylko tak podłączone ,że gdy biorę wode z ogrodu to działa podlicznik ,a główny nie. No bo w zasadzie jaki sens żeby dwa liczniki nabijały skoro z tego głównego będzie potem naliczana kanalizacja, a z podlicznika ogrodowego nie.

W momenvcie kiedy już podłącze się do kanalizacji i np. będę chciał puścić wode na ogród to będzie bił mi ten główny, a odczyt z głównego będzie też odczytem dla opłaty za kanalizacje. Wtedy to bez sensu.

A jak to u Was jest zrobione i kiedy zgłaszacie podlicznik ogrodowy ?

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam raczej tego nie zrobi ..ale moze ci nakazac....trudno powiedziec jak urzednik do tego podejdzie...suma sumarum efekt osiagasz ten sam tyle tylko ze tak zrobiona instalacja pozwala na narastanie licznika ogrodowego gdy glowny niekreci...niewiem jak do tego podejda..czy tak zostawia czy beda sie czepiac...ja nie mam jeszcze tego problemu .ale wiem ze wodomiar ogrodowy ma byc na tej samej instalacji za glownym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, cud jakiś czy co!

 

Też bym tak chciała pobierać wodę, żeby nie wykazywała zużycia. Podlicznik powinien być za wodomierzem głównym. Woda ma jedno wejście do budynku, za wodomierzem instalacja rozgałęzia się na wyprowadzenie wody do ogrodu i na dom.

 

 

:D No własnie jest za wodomierzem głównym tylko tak podłączone ,że gdy biorę wode z ogrodu to działa podlicznik ,a główny nie. No bo w zasadzie jaki sens żeby dwa liczniki nabijały skoro z tego głównego będzie potem naliczana kanalizacja, a z podlicznika ogrodowego nie.

W momenvcie kiedy już podłącze się do kanalizacji i np. będę chciał puścić wode na ogród to będzie bił mi ten główny, a odczyt z głównego będzie też odczytem dla opłaty za kanalizacje. Wtedy to bez sensu.

A jak to u Was jest zrobione i kiedy zgłaszacie podlicznik ogrodowy ?

Pozdr,

 

Niemożliwe, jeżeli podlicznik jest za licznikiem głównym (w sensie na kawałku rury przyczepionym za wodomierzem głównym) to nie ma bata, albo cuda, albo oba liczniki muszą się "kręcić" jednocześnie.

 

W Warszawie jest tak samo, tzn. woda ogrodowa jest tańsza wyłącznie o koszt odprowadzenia ścieków. Inaczej, każda woda kosztuje tyle samo (wyjątkowo zgadzam się z Elmarem, woda czy do ogródka czy do czajnika jest tak samo przygotowana i dostarczona stąd nie widzę powodu czemu ogrodowa miała by być tańsza), natomiast odprowadzenie ścieków jest kalkulowane jako różnica wskazania wodomierza główego i ogrodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam raczej tego nie zrobi ..ale moze ci nakazac....trudno powiedziec jak urzednik do tego podejdzie...suma sumarum efekt osiagasz ten sam tyle tylko ze tak zrobiona instalacja pozwala na narastanie licznika ogrodowego gdy glowny niekreci...niewiem jak do tego podejda..czy tak zostawia czy beda sie czepiac...ja nie mam jeszcze tego problemu .ale wiem ze wodomiar ogrodowy ma byc na tej samej instalacji za glownym...

 

 

Ok.Dzięki za odpowiedzi. Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.

 

 

A tak przy okazji, czy ktoś ma tani dostęp do podnośnika koszowego na terenie naszej gminy. Z reguł y chodzą po 70-80 pln za 1h a mi potrzebny jest na pare godzin więc zawsze to jakaś oszczędność by była ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o stali, gdyby ktoś potrzebował duże ilości (kwestia opłacalności transportu) to proponuję sprawdzić ofertę Konsorcjum Stali (mają skład na terenie byłych zakładów w Ursusie). Dzisiaj kupowałem tam troszkę na ogrodzenie, cena o 10% niższa niż najlepsza z lokalnych składów.

 

 

A to dziwne bo jak ja chciałem stal na strop w zeszłym roku to mieli najwyższą cenę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jakoś strasznie mieszają na rynku cenami, podobno wygrali przetarg na dostarczenie stali na stadion narodowy, zaoferowali z tego co pamiętam 1680 PLN za tonę. Oczywiście to cena nie dostępna dla szarego budowniczego ale chcą namieszać konkurencji.

 

Edit :

 

uuups, własnie rzuciłem okiem na allegro, cena 1680 to rzadna rewelacja, a ja płaciłem w slynnym roku 2007 ponad 3000 PLN .... Troszkę potaniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...