Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Grupę Piaseczno i okolice,

 

Buduję w okolicach Piaseczna. Jestem na etapie stanu surowego. Mam prośbę o kontakt do wykonawców tynków, ocieplenia dachu, sufitu podwieszanego, wylewek oraz ocieplenia zewnętrznego budynku.

Mam również pytanie o ceny za m2 robocizny.

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź :)

 

P.S. Mam do odsprzedania ok. 200 stempli 2,9 - 3 m2. Odbiór własny.

 

Pozdrawiam

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o poradę,

jesteśmy na samym początku budowy i już wtopa. Ekipa popijających magików źle odczytała wytyczenie fundamentów i wykopała ławy w taki sposób że teraz bloczek muszą murować równo z brzegiem ław. Ławy mają szerokość 45 - 80cm w zależności od ściany.

Kierownik zdziwiony gdzie taką ekipę znalazłem ale fundamenty już dokończą. Moje pytania są takie - co grozi takiej budowie? Czy powinienem przerwać i poszerzyć ławy?

Przepraszam za przydługi wpis.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiarem na elektryka moge sie podzielic ale sprawdzony jest w jeszcze nie calkowitym wykoknaniu

kladl kabelki wszelkiej masci wlacznie z alarmem a teraz uzbraja skrzynki

na razie jestem zadowolony

jak by co daj znac

 

Rostan poszukaj na forum Roberta od ocieplen (dzial sprawdzeni wawa i okolice czy jakos tak)

 

N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o poradę,

jesteśmy na samym początku budowy i już wtopa. Ekipa popijających magików źle odczytała wytyczenie fundamentów i wykopała ławy w taki sposób że teraz bloczek muszą murować równo z brzegiem ław. Ławy mają szerokość 45 - 80cm w zależności od ściany.

Kierownik zdziwiony gdzie taką ekipę znalazłem ale fundamenty już dokończą. Moje pytania są takie - co grozi takiej budowie? Czy powinienem przerwać i poszerzyć ławy?

Przepraszam za przydługi wpis.

 

Pozdrawiam

Artur

 

Bloczek zawsze powinien byc murowany na srodku lawy. Nie dobrze, ze idzie brzegiem bo w ten sposob oslabia konstrukcje lawy a siadajacy budynek moze powodawac jej pekanie. A przeciez zbrojenie w lawie jest u Ciebie tak zrobione (chyba), zeby przyjmowac ciezar budynku swoim srodkiem.

 

Decyzja nalezy do kierownika budowy. Wzmocnienie lawy = zrobienie jej od nowa. Jesli bloczek juz lezy to jak wzmocnic pod nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

poszukuję wiadomości na temat ceny murowania ściany 3 warstwowej z cegłą licówką - głównie chodzi o cenę murowania licówki. Dom bedziemy budować w Siedliskach.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam alarm od agencji ochrony SCORPION i jestem zadowolona i z ceny i z obsługi.

 

Poza tym montujemy sami monitoring zewnętrzny, jak skończymy to będziemy polecać swoje usługi a nasza instalacja będzie pokazowa. Jednak wszelkie kable najlepiej kłaść przed wylewkami i tynkami oczywiście.

 

Poza tym montaż sieci komputerowych, sieci telewizja-komputer, rozprowadzenie do tv i tv-sat, telefonu praktycznie od już możemy się podjąć. Potem oczywiście wszystko podłączamy na gotowo do sprzętów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiady Kochane :lol: !

 

ja co prawda w troche innej sprawie ale może pomożecie :wink: Potrzebuje kogoś sprawdzonego do posprzątania przed wprowadzeniem, może macie w tej dziedzinie jakies doświadczenia już? Ewentualnie mam pytanie czy może ktoś z was korzystał z naszej lokalnej społeczności pracowników do wynajęcia którzy urzedują w Piasku w rejonie starej mleczarni? :o Wiem bo sama widziałam że jest tam tez "placyk" żeński i stoja kobitki które poszukuja zajęcia dorywczego (cały czas o sprzątaniu myślę :roll: ) tylko nie wiem na ile takie osoby są godne zaufania ??

W każdym bądź razie: pomocy !

pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...