Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ze swojej trony polecam drzwi drewniane: DERPAL - mam takie oraz EDEN z Bartyckiej

 

Drzwi DERPAL są dobrze zrobione ale żeby je zamknąć trzeba mocno docisnąć z powodu uszczelki, to nie jest wada wręcz zaleta, ponieważ nic się nie przedostaje do środka, są szczelne i ciepłe, jednak czasem jest to denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pani, tak to tylko w Erze.

 

Najlepszy wybór farb to chyba niestety ale tylko hipermarkety, przynajmiej ja nie znam profesjonalnych, tylko farbiarskich salonów. Kiedyś taki był przy skrzyżowaniu al. Jerozolimskich i Łopuszańskiej w Warszawie (chyba to był dekoral), ale został zlikwidowany ze dwa lata temu.

 

Ja robilem nieco inaczej. Ponieważ ogólnie wiadomo że kolor ze wzornika ma się nijak do późniejszego koloru na scianie, to poprostu kupiliśmy białą farbę i pigmenty, a kolor dorabialiśmy samodzielnie mieszając różne proporcje i robiąc próbki w kilku miejscach ściany. Efekt bardzo zadowalający, np. przepis na Magnolię duluxa - pół litra pigmentu złota ochra na 10 litrów dekorala akrylit W :-)

 

Ograniczenia to dostepność pigmentów, no i pewnie trudno było by uzyskać w ten sposób ciemne, intensywne kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie farb to chyba raczej spermarkety. Można zrobic mała puszke farby - taki próbnik i zobaczyc czy Ci to odpowiada.

 

Mam pytanie natury bardziej ogrodniczej niz budowlanej, ale kiedys Wy tez bedziecie sie tym interesować a niektórzy to na pewno ogrody już zakładają.

Co myslicie i jakie macie opinie na kładzenie maty szkółkarskiej lub agrowłókniny w klomby pod kore ( zeby mniej chwasty rosły).

Czytałam trochę na forum ogrodniczym ale opini jast wiele i nadal nie wiem czy kłasć matę szkółkarską, czy agrowłłokninę czy nic ( tylko samą korę)?

CZy te "szmatki" nie powodują że zimia mnie oddycha?

 

MS może ty wiesz coś na ten temat - czy kładłaś coś w swoim ogrodzie?

 

Mam nadzieję że szybko odpowiecie bo klomb właśnie wypielony i muszę czymś go zasypać bo za 2 dni chwasty zaczna znowu wyłazić :-?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kłaść to agrowłókninę czarną, jeśli chodzi o korę to wszędzie jej kłaść nie trzeba tylko tam gdzie jest potrzeba kwaśnej ziemi. Agrowłóknina też przeszkadza pasożytom i kretom w dostaniu się do młodych pędów roślinki. Czyli oczyścić ziemię, na to agrowłóknina a na nią ziemia z korą lub sama ziemia ogrodowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii farb to może warto zwrócic uwagę na KABE, dobre opinie i przystępna cena. Ja kupowałem w Raszynie przy Al Krakowskiej, tam jest ich mieszalnia.

 

Ja jestem leniwa i szkoda mi czasu, zawsze szukam pod nosem i wolę gotowce bo zanim się zdecyduję jakie wybrać z mieszalnika jak tam jest setki kolorów to mnie zima zastanie :lol:

ale KABE chciałam wziąć na zewnątrz domku, mają ładne kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda miałam się kompletnie obrazić bo mnie tu nikt nie zauważa :cry: i nawet nie raczy odpowiedzieć .....

 

ale, jeśli chodzi o farby to my najlepsze doświadczenia mamy ze Fluggerem i najfajniejsza obsługa jest w ich sklepie w jankach, można tam sobie kupić małą puszkę na próbę albo pomalowac własny "kawałek ściany" i zobaczyć jak ten kolor naprawde będzie wyglądać. :D O tyle w sprawie kolorków ode mnie.

 

A może ktoś teraz mnie pomoże co ludziska :oops: ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrośnica

- w sobotę byłem w sklepie w Piasecznie przy ul Sienkiewicza niedaleko stacji kolejki wąskotorowej, po prawej stronie jadąc z Zalesia do Warszawy.

Wydaje mi się duży wybór farb różnych producentów

 

Zajrzę. Na razie byłam w składzie w budynku stacji PKP Zalesie Górne. Miła obsługa, kupiłam próbki i sobie wczoraj malowałam, sprowadzają co się chce no i mogę liczyć na rabaty.

W przyszłym tyg. wezmę resztę próbek, bo wszystkich kolorów nie było. Swoją drogą mogliby te próbki robić mniejsze i tańsze, co ja potem zrobię z resztą, pomaluję w kolory tęczy budę dla psa? :lol:

 

Anielico ja miałam tylko tych Panów do sprzątania na zewnątrz, to już brałaś namiar a do wewnątrz póki co nie biorę nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa propos budy , psiej to gdzie można kupić coś przyzwoitego a niedrogiego? Znalazłam na sieci całe morze psich bud ale najtańsza która rozmiarami pasuje do mojej psicy kosztowała 600 pln :o maskara jakas ! Nie da się nic tańszego załatwić - a jeszcze jak sie nie daj boze okaze ze ta psia potwora nie będzie chciała tam mieszkać to co ja z tym zrobię :roll: no chyba ze pomalujemy razem z Zazdrośnicą na kolorowo i zrobimy ... domki na drzewach :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ludzi do sprzątania to sąsiadka ma jakąś sprawdzoną pomoc ze wschodu, jak wrócą z wakacji to ich zapytam o namiar. Niestety większość pań (panów zresztą też) ze wschodu nie dysponuje własnym środkiem komunikacji i trzeba je przywieźć / odwieźć.

 

Ewentualnie podpytam panią która sprząta u nas biuro, one często robią tzw. "chauturki" po godzinach albo w weekendy. W sumie fajna kobieta, wzbudza zaufanie (Polka oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anielica

 

Odnosnie ludzi "z ulicy to brałam do prac ogrodniczych pana, który był z W-wy.

Porządny człowiek i nawet wygladał bardzo przyzwoicie. Pań do sprzatania nie brałam ale mozesz wziąć tylko oczywiscie nie zostawiać jej samej w domu i na bieżąco nadzorować jak jej idzie to sprzątanie. Sama w tym czasie wymyj sobie szafki w kuchni :wink:

 

Buda 120x80 otwierana od góry, ocieplana styropianem - koszt ok 500-600zł. Jesli potrzebujesz mniejszą to też zrobia http://www.kojce.waw.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o poradę,

jesteśmy na samym początku budowy i już wtopa. Ekipa popijających magików źle odczytała wytyczenie fundamentów i wykopała ławy w taki sposób że teraz bloczek muszą murować równo z brzegiem ław. Ławy mają szerokość 45 - 80cm w zależności od ściany.

Kierownik zdziwiony gdzie taką ekipę znalazłem ale fundamenty już dokończą. Moje pytania są takie - co grozi takiej budowie? Czy powinienem przerwać i poszerzyć ławy?

Przepraszam za przydługi wpis.

 

Artur

 

Mam nadzieję że zrezygnowałeś z tej ekipy.

U mnie było podobnie, nie potrafili czytać projektu, popijali (ile to dowiedziałam się dopiero przy wstępnym sprzątaniu działki - dziesiątki butelek :o ).

Ponieważ byli z polecenia to ich trzymaliśmy, ale koszty ponosimy do dziś: krzywo, krzywo i jeszcze raz krzywo...poszło kilka ton więcej tynków, wyprowadzenie schodów będzie nas sporo kosztowało, ściany jak gdzieś nie zwróciliśmy uwagi to niepowiązane, długo można byłoby wymieniać.

Co najciekawsze ekipa wcale nie była tańsza od innych, z tego co teraz widzę to chyba nawet dużo droższa :(

 

Ku przestrodze, to był Roman Sowa z Góry Kalwarii, a więc z naszych rejonów.

 

Arturbo nie miej skrupułów i jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś to radzę ci pożegnaj się z nimi jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...