Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Poszukuję ekipy do stanu surowego zamkniętego, ewentualnie kilku ekip do poszczególnych etapów budowy, oraz odpowiedzialnego kierownika budowy. Mam również pytanie - ile teraz trzeba płacić wykonawcom oraz w jakim systemie /w trakcie roboty, po robocie/ ?

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za odpowiedzi - również na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem zawsze po zakończeniu etapu, wykonawca sam zaproponował że pierwszą kasę bierze po wybudowaniu stanu zero, druga transza po ścianach parteru, trzecia po zalaniu stropów a czwarta po wykonaniu więźby, deskowania i ścian wewnętrznych. W sumie za te prace zapłaciłem pod koniec roku 2007 28 kPLN, teraz ten sam wykonawca bierze za taki budnek jak mój ok. 40 kPLN

 

elektryka - zaliczka 1500 PLN na materiał reszta po robocie

tynki wew (gipsowe) - zaliczka po wykonaniu ok. 30% pracy, reszta po robocie (tak zaproponował wykonawca, mi to pasowało)

okna, drzwi, brama - ok 10-15% zaliczki reszta po montażu

 

 

Z innej beczki, ostatnio uzbrajam dom w zdobycze cywilizacji, wczoraj padło na TV. Jako że od niedawna sygnał TV naziemnej jest nadawany z Łaz (a nie z PKiN), to sygnał jest w naszej okolicy dośc silny i antenę można śmiało umieścić na strychu pod dachem a nie zwyczajowo na kominie (znaczy u mnie działa wyśmienicie, na dachu dachówka ceramiczna, nie wiem jak będzie pod blachą). Po ostatnich burzach, taka lokalizacja może oszczędzić wizyt na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie proszę, jak zabezpieczyć się przed sytuacją, że umówiona firma w trakcie budowy powie, że za tyle ile jest zapisane w Umowie, to oni nie robią i albo się im dopłaci tyle i tyle, albo olewają.

 

Najlepiej powiedziec "Dziekuje panu i zegnam" po czym odprowadzic do prowizorycznej bramy. Po tak zakonczonej interwencji udac sie do najblizszego sadu i zlozyc wniosek z powodztwa cywilnego o odszkodowanie. Szybciutko wroca i starannie dokoncza prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Poszukuję tym razem sprawdzonej ekipy od dociepleń budynków na wełnie oraz elewacji z dużą ilością sztukaterii. Chciałbym wystartować z tym etapem nawet w sierpniu, ale późniejsze terminy też są ok. Czy możecie wskazać kogoś godnego polecenia tj. solidnego i dokładnego. Mam nadzieję, że tacy są :) Pozdrawiam Robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martini_dry, z drzewkami dobrze sobie radzi nasz lokalny koparkowy Jacek Banasi(a?)k (a w zasadzie to zdaje się jego brat Marek, operator) -> 503 991 691. Przy okazji wyrywania drzewek "wygniecie" też trawę.

 

Ewentualnie najpierw wypożyczcie kosę spalinową i skoście lekko trawę a dopiero potem karczowanie.

 

Jeszcze inna opcja, sołtysowej mąż ma traktor, może ma do niego kosiarkę rotacyjną i za parę złotych obleci działkę. Oczywiście już po karczowaniu (jeżeli trawa będzie waszym zdaniem za mało wygnieciona). Kontakt najlepiej w kwiaciarni jak się wjeżdza ze Złotokłosu do HU po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martini_dry, z drzewkami dobrze sobie radzi nasz lokalny koparkowy Jacek Banasi(a?)k (a w zasadzie to zdaje się jego brat Marek, operator) -> 503 991 691. Przy okazji wyrywania drzewek "wygniecie" też trawę.

 

Dzięki dzabij! Masz może kontakt do drugiego pana Banasiaka, bo nie mogę się dodzwonić na numer który podałeś? Poczta głosowa jest pełna, możliwe, że ma urlop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH PIASECZYNIAKÓW I OKOLICZNIAKÓW.

 

PRZEZ KRÓTKI CZAS STARAŁEM SIĘ UDZIELAĆ NA FORUM BUDUJĄCYCH W PIASECZNIE I OKOLICACH. NIESTETY PRZYCISNEŁY MNIE OBOWIĄZKI W PRACY I NIE DAŁO RADY. BUDUJĘ SIĘ W MAGDALENCE (PROJEKT SEWERYNA - PRACOWNI ARCHIPELAG) I ZA "CHINY LUDOWE" NIE MOGĘ SIĘ DOGADAĆ Z DEKARZAMI. A TO PRZYSZEDŁ JEDEN Z NICH, POPATRZYŁ NA WIĘŹBĘ DACHOWĄ, POSAPAŁ, PRZECEDZIŁ POWIETRZE PRZEZ ZĘBY I POWIEDZIAŁ "PANIE TEGO DACHU NIE DA SIĘ ZROBIĆ INNĄ DACHÓWKĄ JAK KARBPIÓWKĄ". WOBEC TAKIEGO OPTYMIZMU W NOWIE, PODZIĘKOWAŁEM MU ZA FATYGĘ NA MIEJSCE BUDOWY I SIĘ POŻEGNALIŚMY. INNI DEKARZE DO KTÓRYCH DZWONIŁEM (WSZYSCY Z POLECENIA) ALBO MAJĄ ROBOTY PO USZY, ALBO ZAPOMINAJĄ ODDZWONIĆ Z OFERTĄ.

TAK WIĘC MOJE PYTANIE CZY OPRÓCZ DACHLUXA W WOLICY ORAZ EKIP POLECANYCH PRZEZ TĘ HURTOWNIĘ, SZANOWNI FORUMOWICZOWIE POLECILIBY MI SKŁAD Z MATERIAŁAMI ORAZ EKIPĘ KTÓRA BY SIĘ SPOTKAŁA ZE MNĄ I POGADAŁA CO SĄDZI O MOIM DACHU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

Seweryna ma z tego co widzę dwa bawole oczka - niestety ale najlepiej to wygląda jak jest zrobione z karpiówki; dachówki wielkoformatowe będą marnie wyglądać na łukach, stąd prawdopodobnie dekarz proponuje karpiówkę. Kojarzę jakiś dom po drodze z pracy który ma właśnie bawole oko obrobione dachówką wielkoformatową, mi się to średnio podoba.

 

Mogę polecić mojego dekarza, super sprawna ekipa, Witold Groń 607 242 688 wspólpracuje też z Dachluxem ale głównie tym z Babic. Może zrobić dach z materiałem lub bez, jak sobie życzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturbo nie miej skrupułów i jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś to radzę ci pożegnaj się z nimi jak najszybciej.

 

MajorCarter

Dziękuję za życzliwą radę. Ekipa już odprawiona. U mnie robili chłopcy ze wschodu.

Teraz wezmę ekipę z polecenia zaprzyjaźnionego sąsiada, którego namiary chętnie przekażę zainteresowanym usługami koparkowymi i dużą wywrotką.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZOŁEM,

 

DZIĘKI WIELKIE dzabij ZA NAMIAR. CHYBA POROZMAWIAM Z PANEM WITOLDEM. A PROPOS JAKIM POKRYCIEM TEN MAJSTER WYKONAŁ U CIEBIE DACH ? I CZY ANALIZOWAŁEŚ NA POCZĄTKU JEGO OFERTĘ OD STRONY CENOWEJ NA TLE KONKURENCJI, A TAKŻE CO CIĘ PRZEKONAŁO W OSTATENCZOŚCI DO PANA WITOLDA? BO JEŻELI RZECZYWIŚCIE NIE DA SIĘ OBIEKTYWNIE POKRYĆ MOJEGO DACHU DACHÓWKĄ ZAKŁADKOWĄ TO FINANSOWO LEŻĘ I MUSZĘ NA PRZYSZŁY ROK PRZEŁOŻYĆ KRYCIE. POZA TYM ZDECYDOWAŁEM SIĘ NA PEŁNE DESKOWANIE DACHU, CO DODATKOWO UDERZYŁO MNIE PO KIESZENI. NA SZCZĘCIE NIE MAM TYLKO PRAWIE ŻADNYCH UWAG DO SWOJEJ EKIPY, CO NA TLE DOŚWIADCZEŃ INNYCH UŻYTKOWNIKÓW CZYNI MNIE SZCZĘŚLIWCEM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...