Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czołem,

 

Caps wyłączony. Krzyk rzeczywiście może uszkodzić słuch. Mam pytanie do moich szanownych sąsiadów odnośnie tematyki konstrukcji dachu. Chodzi mianowicie o stary i odwieczny dylemat deskować dach czy nie? Przeczytałem wszystkie posty odnośnie tego tematu zamieszczone w innym miejscu forum i ponieważ sam stoję przed tym dylematem teraz, to zastanawiam się jaką podjąć decyzję. Nie chcę w tym miejscu wracać do dyskusji i podawać wszystkich za i przeciw każdego z rowiązań. Powiedzcie mi ilu z was deskowało dach i stosowało papę a ilu folię wysokoparoprzepuszsczalną plus rusz z łat i kontrłat. Nadmienię iż w moim projekcie przewidzianą mam tę drugą ewentualność, także dekarz, którego robotę widziałem i opinie o nim zebrałem (są pozytywne) przekonał mnie żeby nie stosować pełnego deskowania. Dodam szczerze iż sam chciałem być przekonany do takiego rozwiązania, ponieważ w moim przypadku koszt zakupu materiału na deskowanie plus koszt robocizny to duża suma. Dach ma ponad 400 m.kw powierzchni i zawiera dwa wole oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mialem tego dylematu,postanowilem deskowac...w dzisiejszych czasach anomalii pogodowych lepiej od razu wzmocnic konstrukcje i nie miec stresu jak wieje wiatr czy przejdzie jakas traba....moze nie jest to 100 % zabezpieczenie ale na pewno pewniejsze niz folia...koszt napewno nieco wiekszy niz przy folii ale masz dodatkowa izolacje i wzmocnienie wiezby co przy dachowkach nieco daje....tak mysle..ciezar rowniej sie rozklada na calej powierzchni dachu ....ja mam 330 m2 dachu desek ok 10m3 czyli jakies 4600 papa wierzchniego krycia jakies 1500 zl takze koszt w granicach 6000 a robocizna zgodzona na gotowo zrobienie dachu z pokryciem i obrobkami i oknami 6 szt + wylaz dachowy to 27000 .wiesz kazdy sam musi zdecydowac ...ale ja wole doinwestowac teraz niz za 10 lat poprawiac...z folia na dobra sprawe nie wiadomo jak to bedzie...i latwo ja uszkodzic przy obrobkach..pozdrawiam i mam nadzieje ze troszke pomoglem ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bulinki za podpowiedź.

Chyba rzucę monetą i co wypadnie to będzie. Chociaż jeszcze dziś rozmawiałem z sześcioma dekarzami, którzy zostali mi poleceni przez dwa składy budowlane. Jednemu podziękowałem na wstępie, ponieważ wyraźnie mi powiedział że jeżeli nie będzie zrobione deskowanie to on się nie podejmie roboty. Nie to nie, łaski bez jak mówi przysłowie. Z pozostałych pięciu, wszyskim z nich jest "wsjo rawno". Jedno zdanie jednak przewijało sie u wszystkich. Jeżeli kupi pan dobrą folię wysokoparoprzepuszczalną i powierzy nam pan wykonanie dachu, to gwarantujemy panu że dach nie będzie miał żadnych przecieków. Ciekawe z drugiej strony czym chcą gwarantować. W średniowieczu zarządałbym ich głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na koniec dzisiejszego dnia, to żegnam wszystkich piaseczyniaków. Mam na dwa tygodnie fajrant i jadę nad nasze morze z rodziną. Udanego forumowania dla wszystkich a szczególnie dla tych którzy są jeszcze przed urlopem. Pozostali pewnie się już wybyczyli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących w okoliczach Piaseczna. W środę rozpoczęliśmy budowę. Jesteśmy dopiero na etapie fundamentów, ale już rozglądamy się za dekarzem. Planujemy blachodachówkę. Możecie polecić sprzedawcę i usługi dekarskie w jednym - bo tak chyba najlepiej?

 

I jeszcze pytanie o rekuperację

czy macie doświadczenie z firmami:

 

http://www.klimatyzacja.org.pl/rekuperacja.htm

 

http://www.rekuperator.waw.pl/

czy są godne polecenia?

 

A może macie inne propozycje

Chodzi o rekuperator bez GWC, wiem że już na etapie stanu surowego trzeba o tym myśleć i nie tylko myśleć

pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dotarliśmy do momentu, kiedy czas rozejrzeć się za wieźbą.

Wstępne przeszukanie naszego forum zrobiłam i już wiem, gdzie kupowali wieźbę dzabiij, Zazdrośnica, qboos, rrmi i ms. :) Wiem, kto kogo poleca, a kto kogo nie. Nic się nie ukryje :)

 

W związku z tym mam do Was dwa pytania: jaką metodę impregnacji wybieraliście? Ja na początku nakręciłam się na impregnację ciśnieniową, ale potem poczytałam, że chyba w gruncie rzeczy zanurzeniowa całkowicie powinna dać radę... A co Wy sądzicie?

 

Druga sprawa - czy ktoś z Was ma może fragmenty więźby widoczne? My mamy w projekcie widoczne elementy więźby na piętrze, nie ma tego dużo, no ale nie koniecznie chcemy, ale na tle naszych ładnych białych (zapewne) okien i ścian odznaczała się zielona więźba. Trochę tak mało naturalnie to wygląda :) No i wiem, że są preparaty, które impregnują bez koloryzowania - tyle że jest z tym trochę zabawy, bo albo tartakowi się nie chce w ten sposób impregnować trzech belek, albo mają wannę pełną zielonego impregnatu i nie będą na te trzy belki tego zmieniać, albo jeszcze inne marudzenia słyszymy. Na razie wstępnie tartak w Białce (za Radomiem) wyraził chęć takiej zabawy - kojarzycie może, żeby gdzieś bliżej można było też coś takiego załatwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, witajcie wszyscy. I ci którzy mnie kojarzą i Ci którzy widzą mnie po raz pierwszy.

 

Oj długo mnie tu nie było, ale budowa, praca i dziecko nie pozwalają na zbyt dużo wolnego czasu.

Widzę niektórzy już wybudowani, niektórzy dopiero zaczynają, a ja właśnie czekam na meble i pod koniec sierpnia się wprowadzam. Oczywiście nie wszystko jeszcze zrobione, ale są rzeczy, które można pozostawić sobie na później.

 

No to tyle. Postaram się zaglądać częściej i dzielić swoimi nowymi doświadczeniami z wykańczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barozi, widzę że rozpoczynaliśmy podobnie i podobnie kończymy; wygląda na to że budowa domu trwa zazwyczaj ok. 2 lat i w tym czasie naprawdę jest co robić (to wskazówka dla nowo budujących).

 

A ja mam pytanko odnośnie śmieci :

- czy firmy które was obsługują zaopatrzyły was w pojemnik na śmieci czy musieliście kupic sami ? Ekostandard lansuje drugą opcję

- gdzie w naszej okolicy można kupić pojemnik 120 litrów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

właśnie stanęliśmy przed zadaniem zbudowania zjazdu z drogi na posesję. Rzecz niby banalna... Ale czasowo jesteśmy totalnie niewydolni i odpada samodzielne wykonanie tego dzieła. Dlatego szukamy człowieka solidnego, który nam taki zjazd zbuduje. Będziemy bardzo, bardzo wdzięczni za sprawdzone kontakty.

pozdrawiamy,

Sosiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...