Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Niestety nie zamieszkałem i nie wybudowałem też drugiego domu :).

 

Jako że z funduszami u mnie nie było (i nie jest) najlepiej, to wszystkie prace wykonywałem sam z pomocą teścia i ojca (przyjeżdżają raz w miesiącu na tydzień). A wiadomo jak to jest. Każdy z nas ma swoje życie i prywatne i zawodowe. Mnie urodziła się w międzyczasie córeczka. Poza tym ile można zrobić wracając o 17 z pracy i pracując na budowie do 21 - 22, bo dłużej się nie da.

 

Tak jakoś powoli to wszystko się robiło. Ale mam satysfakcję, bo wszystkie prace poza elektryką wykonałem własnym sumptem (nawet kominek z czego jestem bardzo dumny)

 

Niedawno położyliśmy podłogi a właśnie jestem w trakcie robienia schodów.

 

Z przeprowadzką nam się spieszyło. Teraz rodzina znów ma mi się powiększyć i jednak żonka postanowiła przyspieszyć prace. Dlatego też chcemy się wprowadzić jak tylko zamontowana będzie kuchnia i sypialnia. Na resztę mebli możemy poczekać już tam mieszkając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ooooo! Barozi powrócił! I to widze, że nawet na praktycznie tym samym jesteśmy etapie - tez zaraz jadę na budowę robić szablony na schody :)

 

My mamy nadzieję do końca miesiąca się przynajmniej częściowo wprowadzić i kończyć już będąc na miejscu.

 

W związku ze związkiem mam prośbę o polecenie jakiegoś dobrego studniarza z okolicy. Oczywiście tez rozsądnego cenowo, bo jak wiadomo pod koniec budowy człowiek groszem nie śmierdzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko odnośnie śmieci :

- czy firmy które was obsługują zaopatrzyły was w pojemnik na śmieci czy musieliście kupic sami ? Ekostandard lansuje drugą opcję

- gdzie w naszej okolicy można kupić pojemnik 120 litrów ?

 

Witam

 

Właśnie przerabiałam ten temat w zeszłym tygodniu i między innymi dlatego nie wybrałam Ekostandartu. Pojemniki widziałam w Leroyu, no i allegro:) Ja właśnie kupuję takie stojaki na worki, bo wzięliśmy z sortowaniem. A ekostandart co prawda ma sortowane wszystkie do jednego wora, ale za to ponad 2 razy drożej niż większość - to drugi powód przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku ze związkiem mam prośbę o polecenie jakiegoś dobrego studniarza z okolicy. Oczywiście tez rozsądnego cenowo, bo jak wiadomo pod koniec budowy człowiek groszem nie śmierdzi :)

 

Ja korzystałam z http://forum.muratordom.pl/wiercenie-studni-piaseczno-gora-kalwaria-okolice-warszawy,t99356.htm Według opinii moich sąsiadów są tani.

Polecam.

 

A ja mam pytanko odnośnie śmieci :

- czy firmy które was obsługują zaopatrzyły was w pojemnik na śmieci czy musieliście kupic sami ? Ekostandard lansuje drugą opcję

- gdzie w naszej okolicy można kupić pojemnik 120 litrów ?

 

Pojemniki widziałam w OBI na Okęciu koszt 139-159 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie przerabiałam ten temat w zeszłym tygodniu i między innymi dlatego nie wybrałam Ekostandartu. Pojemniki widziałam w Leroyu, no i allegro:) Ja właśnie kupuję takie stojaki na worki, bo wzięliśmy z sortowaniem. A ekostandart co prawda ma sortowane wszystkie do jednego wora, ale za to ponad 2 razy drożej niż większość - to drugi powód przeciw.

 

Kogo ostatecznie wybrałaś i dlaczego (odbór sortu, co jeszcze) ? Ekostandard nie podoba mi się jeszcze z jednego powodu - strasznie trudno się do nich dodzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałam czyścioszka. łatwo się dodzwonić, sortowane śmieci mają po 5,80zł, puszki i zlom za darmo. Niesortowane po 21, ale za to pojemnik dają i jest to 140l, a nie 120l. Odbiór min. raz na miesiąc, a nie obowiązkowo raz na tydzień. Zabierają jak się wystawi, a nie trzeba deklarować z góry z jaką częstotliwością mają przyjechać. Wydali mi się najbardziej ok. Na razie odbierali jeden raz więc wiele więcej nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrośnico

 

a takie elektryczno-automatyczne robótki też robicie? chodzi mi o podłączenie napędu do bramy i videobramofonu do furtki :roll:

Juz nie mam nerwów do tego wszystkiego - rence mnie opadły i sobie je przydeptuje teraz - walcze z ogrodzeniem :evil:

pozdrawiam !

 

Anielico mamy przygotowane do podłączenia ale z powodów czysto finansowych odłożone na rok przyszły (chodzi o napęd do bramy) bo dzwonek będzie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, witajcie wszyscy. I ci którzy mnie kojarzą i Ci którzy widzą mnie po raz pierwszy.

 

Oj długo mnie tu nie było, ale budowa, praca i dziecko nie pozwalają na zbyt dużo wolnego czasu.

Widzę niektórzy już wybudowani, niektórzy dopiero zaczynają, a ja właśnie czekam na meble i pod koniec sierpnia się wprowadzam. Oczywiście nie wszystko jeszcze zrobione, ale są rzeczy, które można pozostawić sobie na później.

 

No to tyle. Postaram się zaglądać częściej i dzielić swoimi nowymi doświadczeniami z wykańczania.

Barozi witaj ponownie :D :D kopę forumowych wątków Cię nie było 8) chyba wprowadzimy się o jednym czasie jak widzę :lol: 8)

 

ooo i dziecia masz i drugie w drodze, no proszę, także zamieszkanie w domu to podstawa, a ja myślałam że Ty już tam rządzisz od dawna 8) Dominika-Komarek też urodziła córeczkę w czerwcu a ja nie mam czasu nawet podjechać, teraz malowanie u mnie i ogólnie padam na nos :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrośnica napisała:

Anielico mamy przygotowane do podłączenia ale z powodów czysto finansowych odłożone na rok przyszły (chodzi o napęd do bramy) bo dzwonek będzie :p

 

Laska :D !

Ale ja się pytałam w takim sensie: czy u mnie byście nie podłączyli takich rzeczy bo my same nie umimy a wy z tego co zrozumiałam z twoich wcześniejszych wypowiedzi bardziej "techniczni elektryczni" jesteście ? :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos tego śmieciowego wątku :wink: - co sądzicie o firmie LIDER Pijawka?

Ja już od dłuższego czasu korzystam z ich usług (na razie nieformalnie) w kwestii opróżniania szamba i bardzo sobie chwalę, póki co :D Zastanawiam się więc czy nie podpisać z nimi umowy ostatecznie takiej kompleksowej na odbiór śmieci i wywożenie nieczystości razem :roll: Ma ktoś z was może jakieś doświadczenia z tą konkretną firmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laska :D !

Ale ja się pytałam w takim sensie: czy u mnie byście nie podłączyli takich rzeczy bo my same nie umimy a wy z tego co zrozumiałam z twoich wcześniejszych wypowiedzi bardziej "techniczni elektryczni" jesteście ? :roll: :lol:

 

hehe znaczy się mamy poćwiczyć na Twoim przypadku 8) jesteśmy techniczni w zakresie komputerowym, kamerowym, a do założenia napędu będziemy się przymierzać pewnie dopiero. Zapytam małża jak on to widzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam stara wiarę ( Depi, Barozi)

 

Ja tez czasami jeszcze zaglądam na forum choc coraz mniej piszę.

Ale lubie poczytać jak innym idzie robota zwłaszcza ta wykonana własnymi rekoma ( to dopiero jest satysfakcja).

 

Ja mieszkam juz 1,5 roku ( budowa trawała tez 1,5 roku z przerwa na zimę w 2006 i spowodowana nieuczciwym pierwszym wykonwcą)

Od zeszłego lata zakładam ogród i jeszcze niestety nie jest całkiem skonczony, bo jak sie cos robi samemu z pomocą rodzic,ów to niestety idzie znacznie dłużej.

Ale jest juz zielono i jest na co popatrzeć :)

 

Dzieci kolejnych nie mam ( bo to widze taka moda że nowy dom i nowe dziecko :wink: ) ale za to pieska sobie kupilismy - tez jak dziecko :lol:

W tym tygodniu stawiamy kojec dla pieska ( choc i tak generalnie biega po całym ogrodzie)

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę szybkich przeprowadzek.

 

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laska :D !

Ale ja się pytałam w takim sensie: czy u mnie byście nie podłączyli takich rzeczy bo my same nie umimy a wy z tego co zrozumiałam z twoich wcześniejszych wypowiedzi bardziej "techniczni elektryczni" jesteście ? :roll: :lol:

 

hehe znaczy się mamy poćwiczyć na Twoim przypadku 8) jesteśmy techniczni w zakresie komputerowym, kamerowym, a do założenia napędu będziemy się przymierzać pewnie dopiero. Zapytam małża jak on to widzi :wink:

 

A jaka brama ? Jak suwana to problem jest taki że trzeba przyspawać do prowadnicy tulejki do których następnie przykręca się listwę z zębami. Trzeba to zrobić dość precyzyjnie, a w zamontowanej bramie pozycja spawania jest średnio ergonomiczna i trochę trudno o precyzję (szczególnie dla amatora). Jeżeli brama jest już wyposarzona w te tulejki wtedy montaż napędu będzie zdecydowanie prostszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzabij, zapamiętuję sobie uwagę o tulejce.

Ogrodzenie coś nam się oddala - mi się nie chce za tym chodzić, a mąż chyba zapomniał.

 

Jak oglądam ogrodzenia - mam wrażenie że u każdego jest modelowa sytuacja - słupki i przęsła rozmieszczone równomiernie + brama + furteczka.

 

Dlatego mam pytanie - czy przęsła mają tylko typowe długości? Co robiliście jak było z pół metra za dużo albo za mało? Każde przęsło zamawiane na wymiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki - mam za sobą pierwszy urlop (od czasu zamieszkania w domu).

 

Rowerami przejechaliśmy od Olsztyna do Białegostoku. Oboje z mężem nie lubimy wakacji pobytowych, typu siedzenie w jednym miejscu z ewentualnymi małymi wycieczkami.

 

Jak się jedzie na rowerze - nogi i ręce (trochę) zajęta, a głowa pełna myśli - czy trawa rośnie, a jak ciepło to biedaczka wyschnie niepodlewana, czy na pomidory nie rzuciła się zaraza, a jak cukinie, pewnie wszystko zarośnie chwastem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...