Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziś jakiś koszmarny kocioł na Puławskiej, wyjechałam z Zalesia o 7.30 na Ursynowie byłam dopiero po godzinie :( :evil: :evil: :evil:

Na Krakowskiej nie było lepiej. Ponad 10 minut stałem na światłach w Jankach przed połączeniem trasy Katowickiej z Krakowską. Potem pojechałem lokalnymi drogami przez Dawidy itp. ale tamte skróty też zakorkowane. Ze Złotokłosu do Galmoka jechałem od 8,05 do 9.10.

 

W poniedziałki ludzie wracają z domów rodzinych z prowiantem na cały tydzień do pracy w Warszawie, stąd według mnie taki ruch na "wlotówkach". Sąsiadka wyjechała wczoraj z HU o 6.40 i jechała do Galmoku 1.2h. Wybrała Puławską. Ja Krakowską jechałem niecałą godzinę, wystartowałem z HU o 6.53. Faktycznie, było ciasno.

 

Czuję się pocieszona, inne dni nie powinny być takie ciężkie. A w poniedziałki o 6 trzeba wyruszać :roll: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Nikt nie kupował/instalował szamba? Wszyscy mają kanalizę? Pomóżcie z jakimiś namiarami jak ktoś ma doświadczenia z sensownymi firmami.

 

Dodatkowo prośba o wypowiedzenie się w kwesti obudów kominków. Jesteśmy zainteresowani zrobieniem solidnej, aczkolwiek dośc prostej i oszczędnej w środkach wyrazu obudowy (tzn. kształt prostopadłościanu, żadnych specjalnych udziwnień, nazwijmy to stylem minimalistyczno-nowoczesnym). Macie kogoś do polecenia? Jak kształtują się ceny w naszych okolicach? Bo mój obecny pan kominkarz za tydzień prac winszuje sobie 4,5 tysia. Mało to/dużo? Toz to według mnie full kaski, a robota znowu nie taka jak w kamieniołomach.

 

pzdr.

 

Ja mam szambo z Ekobetu z Radomia, jak narazie jest mało szczelne ale podobno po pierwszym sezonie się uszczelnia. Zdaje się że takie 10 m3 kosztuje w okolicach 3000 PLN z transportem i "montażem". Montaż bez wykopu i podłączenia do instalacji, to trzeba zorganizować samodzielnie.

 

W Gościeńczycach jest też producent, w zeszłym roku z montażem na gotowo w okolicach 4 kPLN

 

Kominek - obudowę robiliśmy sami z płyty GK, bardzo prosta. 1 dzień - konstrukcja + oblożenie płytami (GK oraz wełna od środka), kolejny dzień szpachlowanie, szlifowanie. Dlatego 4,5 kPLN to wydaje się kosmos, ale zupełnie nie znam Twojego projektu i ciężko się wypowiadać (mnie kosztował mniej cały kominek ze wszystkimi gratami, wkład z Kratki.pl. Muszę jeszcze zamówić "opaskę" paleniska z trawertynu, zobaczymy ile zaśpiewają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nikt nie kupował/instalował szamba? Wszyscy mają kanalizę? Pomóżcie z jakimiś namiarami jak ktoś ma doświadczenia z sensownymi firmami.

 

pzdr.

 

kanalizę... w gminie prażmów :o :o :o :roll: Tu taki cud jest tylko w nazwie gminnej spółki wod-kan.

Strzelu, my braliśmy szambo od pana Markowskiego, za 10 m z montażem (podłączenie do budynku, wykopy itp) w zeszłym roku brał 4,5 k. Oczywiście z pełną papierologią. Na razie wygląda na w porządku. 502 593777.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nasza ekipa chce 3tys za wykonanie dachu na stropie nad garażem (stropodachu)? W sensie - jest już strop teriva, zalany, teraz na to trzeba papę, styropian, szlichta. Jak usłyszałam 3tys to się złapałam za głowę, ale potem obliczyłam powierzchnię dachu i wyszła mi cena ok 50 zł/m2. A w sieci widziałam ceny po 80/m2. Załamka.

 

Pewnie mam marne szanse trafić, raczej nie widziałam u nikogo z Was płaskiego dachu, ale zapytam: czy ktoś z Was ma płaski dach? I czy ktoś może robił go w technologii stropodachu odwróconego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nikt nie kupował/instalował szamba? Wszyscy mają kanalizę? Pomóżcie z jakimiś namiarami jak ktoś ma doświadczenia z sensownymi firmami.

 

Dodatkowo prośba o wypowiedzenie się w kwesti obudów kominków. Jesteśmy zainteresowani zrobieniem solidnej, aczkolwiek dośc prostej i oszczędnej w środkach wyrazu obudowy (tzn. kształt prostopadłościanu, żadnych specjalnych udziwnień, nazwijmy to stylem minimalistyczno-nowoczesnym). Macie kogoś do polecenia? Jak kształtują się ceny w naszych okolicach? Bo mój obecny pan kominkarz za tydzień prac winszuje sobie 4,5 tysia. Mało to/dużo? Toz to według mnie full kaski, a robota znowu nie taka jak w kamieniołomach.

 

pzdr.

 

Mam szambo betonowe szczelne 10m3. Kupowałam chyba od gościa z okolic Prażmowa ( mozliwe że Kolonia Gościeńczyce). Szambo ma atest. Koszt pełnego montarzu był w 2007 r. ok 3500.

Ale przemyśl może szmbo ekologiczne. Jesli w niedługim czasie nie planuja podłączenia do kanalizacji to inwestycja szybko się zwrócii.

szambo wybieramy co miesiąc a czasem i kilka dni wczesniej. Płacę 200zł za wybranie.. Szambo ekologiczne to ok. 6-7k.

 

Odnośnie kominka to polecam Pana Andrzeja 691398611.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam z rozmowy o dachu... Trochę się załamałam bezradnością pana, który nas obslugiwał i brakiem możliwości doradzenia czegokolwiek. Ale do rzeczy... Macie wyłazy dachowe? Gdzieś na forum czytałam, że przy dachu o spadku większym niż ileśtam procent, wyłaz(y) i łąwy kominiarskie są obowiązkowe. Ale te wyłazy to jakaś tragedia - te, które nam proponowali, Veluxa, nadają się do pomieszczeń nieogrzewanych, bo pan sprzedawca założył, że mamy poddasze nieużytkowe :/ A tu pomyłka, nie dość, że mamy poddasze użytkowe, to jeszcze w większej części bedziemy tam mieć sufity podwieszane, no i jakoś nie wyobrażam sobie wycinania dziury w suficie, żeby zrobić dojście do wyłazu.

Mamy też trzy okna połaciowe, zastanawiamy się nad zamontowaniem wyłazu zamiast jednego z okien. Jak myślicie? Jak to rozwiązaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, a nie da rady położyć gipsokartonów po skosie, a potem od wysokości ok. 270 cm po płaskim i wyłaz dachowy zamontować na małym stryszku który powistanie ponad płaską powierzchnią gipsokartonów (i pomieszczenie to nie będzie ogrzewane)?

 

Ciągniecie wełnę i gipsokartony do kalenicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wejść na ten stryszek? Jakaś klapa w stropie z płyty GK? Średnio to widzę.

 

Wymyśliłam na razie tyle, że Fakro ma w swojej ofercie okno wyłazowe termoizolacyjne, o takich samych wymiarach, jak standardowe okna obrotowe. Weźmiemy jedno takie okno, a dwa zwykłe obrotowe - ponieważ celem tych okiem i tak jest tylko doświetlenie korytarza na piętrze, to niewielka różnica nie powinna mieć znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wejść na ten stryszek? Jakaś klapa w stropie z płyty GK? Średnio to widzę.

 

Wymyśliłam na razie tyle, że Fakro ma w swojej ofercie okno wyłazowe termoizolacyjne, o takich samych wymiarach, jak standardowe okna obrotowe. Weźmiemy jedno takie okno, a dwa zwykłe obrotowe - ponieważ celem tych okiem i tak jest tylko doświetlenie korytarza na piętrze, to niewielka różnica nie powinna mieć znaczenia.

 

My mamy wyłazowe okno fakro termoizolacyjne właśnie. Co prawda ono akurat jest na stryszku niespecjalnie użytkowym, ale woleliśmy, żeby było tam miło i ciepło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale nie ma obowiązku posiadania okna wyłązowego, można włazić na dach po drabinie

 

No tak, to rozwiązanie też rozważaliśmy :)

Eh, a wszystko przez totalnie niekumatego pana w składzie dachowym. Zero pomysłów, sugestii, nic. No ale na razie wygląda, że mamy rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wejść na ten stryszek? Jakaś klapa w stropie z płyty GK? Średnio to widzę.

 

To średnio że średnio widzisz. Wiele firm ma w ofercie schody strychowe na tenże właśnie stryszek. Chociażby fakro. I montuje się je własnie w suficie z g-k. Podejrzewam że w połowie domów z poddaszem użytkowym tak jest, jeśli nie w większej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...