Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak w kwestii Puławskiej - z dzisiejszej gazety:

 

"Duże problemy z przejazdem zaczną się już za półtora miesiąca. - Poinformujemy o nich z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Zawsze będą też przejezdne dwa pasy ruchu w każdą stronę - obiecywał wczoraj Wojciech Dąbrowski, szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na Mazowszu. Dla kierowców jeżdżących Marynarską oznacza to utrzymanie obecnego stanu na wiadukcie nad stacją PKP Warszawa Służewiec. Ale już na trzypasmowej Puławskiej - poważne ograniczenie w ruchu na wysokości bocznicy prowadzącej do bazymetra.

 

Dyrektor Dąbrowski przyznał, że projekt jest skomplikowany. Trzeba przebudować wiele lokalnych ulic na Służewcu (Taśmową), Okęciu (Wirażową i Kinetyczną) i w zielonej części Ursynowa (Taneczną, Poloneza, Oberka i Karnawału). Pasażerów czeka wstrzymywanie ruchu tramwajów, bo będzie przesuwana pętla na Służewcu. Niestety, przy okazji nie uda się jej zbliżyć do stacji kolejowej, co znacznie ułatwiłoby przesiadki dla dojeżdżających tu pociągami podmiejskimi z Piaseczna, Zalesia Górnego i Góry Kalwarii."

 

Będzie jazda :/

Plus może taki, że przy okazji może wyasfaltują Poloneza? I może wtedy da się tamtędy omijać Puławską? Czasem tamtędy jeżdżę, ale te gruntówki tam są straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam raz jeszcze,

 

Czy ktos robił może podbitkę drewnianą?

Jakieś dobre rady, wskazówki, ostrzeżenia (poza tymi wiadomymi, że co 2 lata czeka odnawianie i pielegnacja)?

Proszę gorąco o namiar na ekipę, jeśli ktoś coś takiego robił, także namiar na skład/hurtownię/stolarnię z naszych okolic gdzie można zakupić materiał na podbitkę.

 

pozdrawiam

 

St.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym asfaltowaniem gruntówek to nie jest tak różowo. Po wyasfaltowaniu ze skrótu zamieniają się często w zapchaną wąziutką uliczkę, gdzie można utknąć na dłużej niż na drogach które chce się awaryjnie ominąć.

Niedawno taka "przyjemność" spotkała mnie na drodze z Falent do Raszyna. Ulica Jaworowska i Narożna cała stała od ul. Hrabskiej w Falentach do Warszawskiej w Raszynie. A gdy była gruntowa ponad 90% z tych stojących by tamtędy nie pojechało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić sprawdzonych fachowców od ogrodzeń z okolic Piaseczna, Pruszkowa, Nadarzyna? Szukam ekipy, która ogrodzi mi działkę siatką (siatka, słupki, pomurówka) a z przodu postawi słupki z klinkieru i zrobi podmurówkę do montażu przęseł.

Może ktoś ma do oddania czy sprzedania czarnoziem? chętnie przyjmę lub kupię. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbitka drewniana już tak z 5 lat u mnie i żadnego malowania nie wymagała, jedynie w dwóch miejscach musiałem na nowo gwoździkami podbić. Niestety speców chyba nie namierzę już, nie mam kontaktu do nich, poszukam jeszcze.

pozdro

w.

 

"Czy ktos robił może podbitkę drewnianą?

Jakieś dobre rady, wskazówki, ostrzeżenia (poza tymi wiadomymi, że co 2 lata czeka odnawianie i pielegnacja)?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Savee ten tekst z gazety - o co chodzi? Co będą robić?

Poza tym że sprawią że znów bedę patrzeć na moje dzieci i mieć potworne wyrzuty sumienia, że im takie podróże codzienne zafundowałam?- to im się już udało zamykając Postepu i wydłużająć nasze jazdy o 40miut. Teraz kolejna rzecz się kroi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi jak domniemywam o budowę "Węzła Puławska" czyli część południowej obwodnicy Warszawy...teoretycznie od połowy września mieli z tym ruszyć. Do tej pory widziałam tam jedynie geodetów robiących pomiary, ale jak zaczną na dobre mają zwęzić Puławską (okolice skrętu do Reala na Ursynowie)

zostanie tylko skuter....

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Savee ten tekst z gazety - o co chodzi? Co będą robić?

Poza tym że sprawią że znów bedę patrzeć na moje dzieci i mieć potworne wyrzuty sumienia, że im takie podróże codzienne zafundowałam?- to im się już udało zamykając Postepu i wydłużająć nasze jazdy o 40miut. Teraz kolejna rzecz się kroi?

 

Tak, chodzi o budowę węzła południowej obwodnicy i Puławskiej. Sorry, faktycznie wycięłam ten fragment w którym było wyjaśnione, o czym mowa.

 

A czerwona fala na Puławskiej to jakaś jazda. Wracałam w sobotę z Piaseczna - jak ruszałam na zielonym, to kolejne światło się robiło czerwone. Jakaś paranoja kompletna.

No i zamknięta Postępu/Karczunkowska też nie pomaga, ktoś wie, kiedy skończą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[No i zamknięta Postępu/Karczunkowska też nie pomaga, ktoś wie, kiedy skończą?

 

Właśnie, czy ktoś wie do kiedy będzie ten remont?

Mam nadzieje ze skonczą przed zamknęciem części Puławskiej, bo jak nie to chyba tylko skuter lub pociąg nam zostanie :cry:

 

Odnośnie okien dachowych, to mam zamontowane Veluxa takie otwierane na zewnatrz a nie obrotowe jak pozostałe. Dzieki temu mozna swobodnie wyjść na dach, ale umycie go od zewnatrz jest niemozliwe ( chyba że z dachu). Dobrze że mam je na strychu więc nikt specjalnie brudu nie widzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie Postępu:

 

http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?p=40834

 

Czyli wynika z tego, że - o ile nie będzie opóźnień - remont Karczunkowskiej skończy się wkrótce, ale Postępu dopiero za ponad miesiąc :/

 

Jeszcze jak na Postępu było wahadło, to dawało radę jechać, ale ostatnio jak tamtędy próbowałam przejechać to był zakaz wjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym już się pogodziłam. Ale dziś wyczytałam w gazecie, że do końca roku chcą uruchomić bus pas na Puławskiej, od metra Wilanowska (chyba) do granic miasta.

 

Ja wiem, transport zbiorowy jest potrzebny, tylko jak sobie wyobrażam teraz Puławską zwężoną do jednego (JEDNEGO!!!) pasa, to rozważam zainwestowanie w helikopter. Przecież to rowerem będzie szybciej niż samochodem. Wszystko kompletnie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym już się pogodziłam. Ale dziś wyczytałam w gazecie, że do końca roku chcą uruchomić bus pas na Puławskiej, od metra Wilanowska (chyba) do granic miasta.

 

Ja wiem, transport zbiorowy jest potrzebny, tylko jak sobie wyobrażam teraz Puławską zwężoną do jednego (JEDNEGO!!!) pasa, to rozważam zainwestowanie w helikopter. Przecież to rowerem będzie szybciej niż samochodem. Wszystko kompletnie stanie.

 

o tym myślę już od dawna :roll: dziś jechałam ok 7.30 z Warszawy do Piaseczna - jazda super - w przeciwnym kierunku oczywiście jeden wielki korek :(

 

Trzeba jeździć o 6 rano a wracać po 19 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mogiła z tą Puławską i okolicami :cry:

ja i tak zresztą od jakiegoś czasu jeżdżę głównie pociągami i generalnie nie jest źle :wink: Paradoksalnie jest tak, że podróż pociągiem z Piaska do stacji Warszawa Ochota zajmuje mi 35min, potem wracam z Ochoty do Nowej Iwicznej też w ciągu 30 paru minut a następnie z Mysiadła (skąd ze szkoły musze odebrać swoje dziecię) już samochodem próbuję się dostać do Piaseczna co zajmuje mi nieraz i 40 MINUT albo więcej :o !! To jakaś masakra jest :roll: przez te wszystkie utrudnienia człowieki jeżdża po naszych okolicach jak tylko się da (albo i nie da :-? ) a że nie zawsze są "miejscowe" to korki robiom :evil:

Też już w chwilach desperacji się przymierzałam do skutera jakiegoś czy jak :roll: ale jak bym córkę ze szkoły potem odbierała?? w przyczepce :wink: ??? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...