Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Poszukuje sprawdzonego elektryka i hydraulika do rozprowadzenia przed wylewkami i tynkami. Jeśli macie jakieś namiary podeślijcie. Budowa okolice Ustanowa.

 

PS: Jeśli macie kogoś sprawdzonego do tynków cementowo-wapiennych (agregatem) i wylewek mixokretem też chętnie poznam namiary :)

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dimitri

 

namiary na elektryka ktory u mnie robil masz na PW.

 

Co do wylewek to slynny forumowy Eimund.

robi szybko szybko i szybko wiec jesli interesuje Cie dokladnosc w polozeniu styro badz chociazby nie sypanie posadzki na pety (niedopalki papierosow) to nie wiem czy to najlepszy pomysl.

 

N

 

Ja akurat na eimunda nie narzekam - ghost, który będzie kładł podłogę obejrzał o orzekł, że jeśli chodzi o równość i jakość to są w górnych strefach stanów wysokich. Tylko nie wyszła mu zbytnio posadzka przemysłowa w garażu, to będę musiał poprawić. A styro było ułożone elegancko.

Ale może nie zawsze wszystko się udaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, tynki - jak to można ładnie określić - mamy przeciętnie nienajgorsze, ale żeby polecać, to raczej niekoniecznie. To w ogóle najsłabszy punkt w całej budowie. Ale dobrych tynkarzy cementowo-wapiennych ze świecą szukać, niestety.

 

A samemu nie zrobisz wszystkiego. Chyba że prowadzisz firme budowlaną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A styro było ułożone elegancko

 

Sama posadzka jest jak najbardziej ok.

[Eimund]

Uwagi mialem co do tych petow - niby nic a jakos na sama mysl ile sztuk w sypialni pod podloga... :-?

 

No i styro - musialem prosic kilka razy o poprawe: podosuwanie plyt podocinanie kawalkow w np przejsciach czy bardziej pozalamywanych obszarach.

 

W kilku miejscach jak spacerowalem to podniosla sie pierwsza warstwa styro a pod spodem dziuuuura... i co sie okazuje? w takich sytuacjach problem rozwiazuje sie poprzez dosypanie kilku lopat mokrego piachu :p :p :p :evil:

 

"piach to tez izolator" :lol:

 

Biorac pod uwage cene do jakosci o ogolnie jestem zadowolony. Bo bylem i moglem dopilnowac waznych dla mnie rzeczy. Natomiast dla kogos kto nie ma takiej mozliwosci a chce miec CIEPLO zrobione to pozostawiam do przemyslenia

 

 

Odnosnie tynkow cem-wap to u mnie robila ekipa do ktorej pracy nie mam nawet jednej uwagi. Tynki zacierane piaskiem kwarcowym no ale wszystko robione recznie a nie maszynowo. Otynkowanie domu zajelo im dwa tygodnie ale to byl czas kiedy nie musialem/chcialem pojawiac sie na budowie. Taki urlop mialem normalnie :D

Jak ktos jest zainteresowany - kontakt na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam super ekipę od podbitki.

U mnie Panowie robili 1,5 dnia i wyszło super fajnie i co najważniejsze - tanio.

Polecam

Można się powołać na Krzysztofa z ul. Bieszczadzkiej

Artur Niedźwiecki, Lares ,501-662-245

 

Proszę się powołać na Krzysztofa z ul Bieszczadzkiej to może będzie rabacik

 

Witam!

 

Skorzystałem z polecanej na tym Forum firmy P.H.U. „LARES” Artur Niedźwiecki (http://www.talares.com, 501-662-245). Wykonali u mnie podbitkę z paneli Boryszewa (trzy szczyty plus lukarna). Terminowo i sprawnie. Pisemna umowa, faktura i gwarancja. Dobry kontakt telefoniczny i mailowy z p.Arturem. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się orientuje do kiedy można robić wylewki i tynki?

Za chwile będziemy mieli rozłożoną hydraulike i elektryke, potem fajnie było by zrobić wylewki i tynki, ale zastanawiam się czy można... coraz zimniej się robi.. :x Nie wiem czy przymrozki itp. nie zaszkodzą wylewką i tynką... okna zostawimy sobie na wiosne, na zimę deskami się zabije..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tynków cem-wap. długo wychodzi wilgoć. Polecam miesiące późna wiosna i lato.

Wylewki mixo są przeważnie praktycznie na sucho także można teraz.

 

No to mnie zasmuciłaś :cry:

Czyli co? Darować sobie teraz tynki?

Słyszałem że jest coś takiego jak nagrzewnice co by szybciej wyschło...

"Długo wychodzi wilgoć" tzn ile? miesiać? dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tynków cem-wap. długo wychodzi wilgoć. Polecam miesiące późna wiosna i lato.

Wylewki mixo są przeważnie praktycznie na sucho także można teraz.

 

No to mnie zasmuciłaś :cry:

Czyli co? Darować sobie teraz tynki?

Słyszałem że jest coś takiego jak nagrzewnice co by szybciej wyschło...

"Długo wychodzi wilgoć" tzn ile? miesiać? dłużej?

 

Ja miałam robione tynki w lipcu 2008, wcześniej nie było okien i dom ładnie wysechł od wiosny. W październiku 2008 były mokre placki m.in. przy kominie, w narożnikach, tam gdzie była najmniejsza cyrkulacja powietrza, też już grzaliśmy kozą, były oględziny czy komin nie przecieka itp. ale wszystko było ok. okazało się, że mimo iż po wierzchu tynki były suche, gdzie nie gdzie jeszcze potrafiła wyjść wilgoć. Piszę to na podstawie własnych obserwacji. Takze jeśli bedzie jesień zimna i wilgotna to raczej bym odradzała tynki teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy planując własną studnię musieliście dołączać do pozwolenia na budowę opracowanie hydrogeologiczne? Ja planuję budowę w gminie Prażmów i sprawa stanęła na takim papierku. Wiem, że na studnię o głębokości do 30 m nie trzeba zezwolenia, ale nowa Pani w gminie chce coś takiego...

Pozdrawiam przyszłych sąsiadów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się orientuje do kiedy można robić wylewki i tynki?

Za chwile będziemy mieli rozłożoną hydraulike i elektryke, potem fajnie było by zrobić wylewki i tynki, ale zastanawiam się czy można... coraz zimniej się robi.. :x Nie wiem czy przymrozki itp. nie zaszkodzą wylewką i tynką...

 

Lepiej przeloz mokre prace na wiosne. Tylko co teraz zrobisz z instalacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...