Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Myślę, że 99% osób na tym forum brało kredyt na budowę domu :)

 

święta prawda ale wtedy było łatwiej i lepsze warunki kredytu, jeśli chodzi o szacowanie co i ile to teraz jest lepiej i można to zrobić bardziej dokładnie, bo ceny nie skaczą, towar dostępny (chociaż ja jak się budowałam to też), można negocjować ceny materiałów i robocizny.

Jedyną zagwozdką może być wykończenie i na to wpływu się nie ma, ja bym spokojnie do szacunków dodała jeszcze z 25%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie do wszystkich... którzy mieli przyjemność z zakładem energetycznym w Konstancinie..

Ile czekaliście na zmianę prądu z budowlanego na stały? Jaki upłynął czas od złożenia wniosku do zmiany przyłącza. Piszcie kiedy składaliście wniosek i jak długo czekaliście.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie do wszystkich... którzy mieli przyjemność z zakładem energetycznym w Konstancinie..

Ile czekaliście na zmianę prądu z budowlanego na stały? Jaki upłynął czas od złożenia wniosku do zmiany przyłącza. Piszcie kiedy składaliście wniosek i jak długo czekaliście.

 

Dzięki!

 

Nawet pol roku moze trwac ta operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dimitri

 

no nie jest tak najgorzej w tych relacjach z ZE Konstancin :wink: u nas zmiana taryfy z bud na normalno-prądową trwała ok.miesiąca ! Pod warunkiem ze złożysz oczywiscie wszystkie wymagane dokumenty (mimo ze część z nich u siebie mają od dawna :o i to tylko krecia robota i mnozenie zbędnej makulatury ale co im zrobisz :evil: ?!) wtedy to naprawde idzie szybciutko jak się okazuje :)

powodzenia zatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dimitri, my zdaliśmy się na naszego elektryka - miejscowego, w dodatku z listy "referencyjnej" ZEW-T.

 

Papiery były złożone, czekaliśmy, przy próbach telefonicznego ustalenia co w sprawie naszej umowy byliśmy odsyłani na drzewo.

 

A pan elektryk pojechał i tego samego dnia mieliśmy umowę.

 

PS. ZEW-T według mnie jest najbardziej pokręconą firmą, z którą przyszło nam się zmagać z okazji budowy domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dimitri

 

no nie jest tak najgorzej w tych relacjach z ZE Konstancin :wink: u nas zmiana taryfy z bud na normalno-prądową trwała ok.miesiąca ! Pod warunkiem ze złożysz oczywiscie wszystkie wymagane dokumenty (mimo ze część z nich u siebie mają od dawna :o i to tylko krecia robota i mnozenie zbędnej makulatury ale co im zrobisz :evil: ?!) wtedy to naprawde idzie szybciutko jak się okazuje :)

powodzenia zatem.

 

Ja czekam juz ze 3 miesiace, moze 4. Juz nawet nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowna Grupę!

Poszukuję dobrego elektryka (najlepiej niedrogiego z uprawnieniami) do wykonania całej instalacji, łącznie z inst. telekomunikacyjną (TV, komputer, rolety itp).

Czy ktoś może polecić kogoś takiego (okolice Głoskowa, Baszkówka)

Z góry dziękuję

Budynek Dom w Nagietkach 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelu jak to na działkę trafo ? stoi dom i wogóle ?

 

ogólnie nic się nie dzieje na grupie, gadacie w komentach? człowiek już mieszka i ma niebudowlane problemy ale miło o takich poczytać :p

 

ja się szkolę (kończę) więc ostatni miesiąc miałam wyjęty z życiorysu, nawet wszystkich okien jeszcze nie umyłam porządnie :-?

boję się pierwszej zimy, bo coś kraczą że ma być stulecia i akurat padło jak się dopiero wprowadziłam i nie znam dobrze domu jeśli chodzi o zużycie opału itp. coś czuję że mi się w lutym opał skończy :( nie przewidziałam, że jesienią będą już tak niskie temperatury i tak wcześnie się zacznie zimno.

 

co tam porabiacie przed zimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelu jak to na działkę trafo ? stoi dom i wogóle ?

 

Dom stoi. Ale jest w trakcie budowy. Jeszcze nie odebrany. Prąd budowlany mam - to jasne, przecież to czysta kaska dla energetyki. To dają z pocałowaniem w rękę. Ale żeby mieć stały prąd to dostałem warunki techniczne w których stoi jak wół że go dostanę jak oddam kawałek działki na stację trafo. Będę się od tego oczywiście odwoływać, ale wtedy dostanę zapis że dostanę stały prąd jak gdzies w okolicy znajdzie się jeleń co odda część swojej ziemi na trafo, czyli nigdy.

 

Żeby odebrać dom, potrzebuję chyba umowy z energetyką na stałe podłączenie obiektu. Aczkolwiek nie jestem tego pewien na 100% bo każdy urzędnik i każdy pinb może mieć swoją wizję tego co jest potrzebne do odbioru.

 

Może zatem ktoś oddawał dom w obrębie warszawskiego pinb i jest w stanie wymienić dokładnie dokumenty które są tam wymagane. Może nie muszę mieć w teczce z papierkami umowy ze stoenem na stałe i niepotrzebnie wpadam we frustrację. Czy da radę odebrać chatę mając tylko kwity na prąd budowlany?

 

Z tym wszystkim wiąże się oczywiście kwestia umowy z bankiem bo mam w niej deadline na pokazanie papierka że dom jest oddany do użytku. Jeśli go przekroczę - jak można się domyslać - atrakcyjne warunki kredytu dla mnie, zostaną zmienione na atrakcyjne warunki kredytu ale dla banku, a wtedy możemy zapomnieć o utrzymaniu kredytu i domu.

 

to mniej więcej tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelu ja też miałam prąd budowlany i oddałam budynek, dowiedz się jaki konkretnie chcą papier, bo u mnie nie chcieli umowy na dostarczenie tylko warunki przyłączenia prądu budowlanego - ile, kiedy, adres itp.

 

Oczywiście z ZEWT zapomnieli mi wysłać ten dokument i zaniosłam 3 umowy (sic!) gdzie każda z nich się wykluczała. Dopiero po moich osobistych nawiedzeniach w Konstancinie znaleźli papier, który doniosłam po terminie do PINB w Piasecznie ale Pan się przychylił i nie oddali mi z powrotem tych papierów, bo dosłownie by się stało to samo z bankiem co u Ciebie a do banku zaniosłam potwierdzenie dosłownie w ostatnim dniu wymagalności oddania budynku ! :evil:

 

Druga sprawa, że na prąd czekam od 2007 r, mam już skrzynki przy płocie ale nie mogę się wpiąć bo jeszcze linia nie odebrana a skrzynki postawili w sierpniu tego roku, jadę regularnie na prądzie budowlanym i pewnie beknę sporo bo już od sierpnia mieszkam. Z tego co czytam na taryfę domową się czeka też 3-4 m-ce mimo, że jest umowa przyłączeniowa na prąd stały od dawna. Sprawa z energetyką jest dla każdego indywidualna i mało kogo słyszałam że jest zadowolony.

 

MS zazdroszczę Ci tej podłogówki, bo u mnie nie można było położyć a na samej górze nie chciałam, bo tam i tak jest najcieplej.

Też ubolewam nad tą ciemnicą, bo nie dosyć że zimno to na wsi latarni mało.

 

Wczoraj zabiło człowieka (drzewo) na Chyliczkowskiej w Piasecznie a człowiek się tam często kręci, bo syn do szkoły ja tamtędy na szkolenie jadę, zgroza :(

 

relacja tu: http://www.itvpiaseczno.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelu, według mnie niepotrzebnie się martwisz o odbiór budynku.

 

ZEW-T Konstanci-Jeziorna wręcz uzależnia wystawienie umowy kompleksowej (docelowej) od papierka z odbiorem budynku.

 

Do dokumentacji dla PINB konieczne było m.in. oświadczenie elektryka, że instalacja została wykonana zgodnie z polskimi normami. Wszystkiego ostatecznie dopilnował nasz kierbud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelu, według mnie niepotrzebnie się martwisz o odbiór budynku.

 

ZEW-T Konstanci-Jeziorna wręcz uzależnia wystawienie umowy kompleksowej (docelowej) od papierka z odbiorem budynku.

 

Do dokumentacji dla PINB konieczne było m.in. oświadczenie elektryka, że instalacja została wykonana zgodnie z polskimi normami. Wszystkiego ostatecznie dopilnował nasz kierbud.

 

Ok, być może w Konstancinie tak jest. Nie kwestionuję. Ale co energetyka i co pinb to inne zwyczaje.

 

Tu wątek z wczoraj, akurat na temat:

http://forum.muratordom.pl/prad-budowlany-kiedy-mozna-zamienic,t153684.htm

 

Martwię się bo nie wiem na jakiego urzedasa trafię i co śmiesznego wymyśli RWE. Sprawdzałem wczoraj na stronie PINB w Warszawie wykaz dokumentów jakie należy złożyć do odbioru i jest coś takiego jak:

 

protokoły badań i sprawdzeń w tym:

...e) odbioru przyłącza energetycznego...

 

Czy taki protokół to po tym jak już mam zrobione stałe przyłącze? Spisuje go energetyka? Elektryk? Kierbud?

 

Niby spis dokumentów jasny, ale jak się zagłębić to już nie tak do końca wszystko jest jasno i precyzyjnie wyłożone jak dla laika.

 

http://www.pinb.waw.pl/ i zakładka druki do pobrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...