Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Właściwie to nie ma za co trzymać kciuki. Nie miałem w planach startować w wyborach na sołtysa, i zdania nie zmienię. Nie mam być zamiaru pracownikiem gminnym ani na etacie ani tym bardziej społecznie. Poświęcam swój wolny czas na działalność pożytku publicznego, ale robię tylko rzeczy przyjemne i pożyteczne także dla mnie. Nie poświęcę swojego czasu na coś co nie daje fanu.

Funkcja sołtysa mogłaby mi tylko zaszkodzić w przyjemnym życiu na wsi. Pomimo, że jestem napływowym mieszkańcem okolic, to świetnie orientuję się w lokalnych sprawach. Utrzymuję dobre stosunki z tymi co mieszkają od kilkudziesięciu lat i tymi dopiero przybyłymi.

Mieszkańców bliższych i dalszych okolic zapraszam na stronę http://www.korzeniowka.org mojego stowarzyszenia, która w najbliższych dniach będzie zmodernizowana i będzie można na niej komentować aktualne wydarzenia.

Wybory na sołtysów w naszej gminie są za około rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

W ostatnią niedzielę skradziono nam z budowy w Złotokłosie ok . 60 kg przedłużaczy siłowych o różnych długościach i wtyczkach, i tak sobie pomyślałem że złodziej może będzie chciał gdzieś komuś sprzedać łup za flaszkę. Jeśli komuś coś obiłoby się o uszy to proszę o maila.

 

Zginęły też 4 ślimacznice(części maszyn) z brązu ok 7 kg jedna śr. 25cm, które przechowywałem razem z kablami.

 

P.S

Co do ostatnich wyborów sołtysa w Złotokłosie , na takowe przyszło niespełna 40 osób , jakby ktoś chciał naprawdę wygrać wystarczyłoby zabrać swoją rodzinę. Nadmieniam że ogłoszenia wisiały w sklepach , na przystankach, poczcie . Jezier ma rację że nie będzie się w to pchał - tak naprawdę to sołtys bardzo niewiele może wskurać w gminie - tyle co rozdzieli parę ton kamyka na równanie ulic po zimie, no i podatki zbierze , a na decyzję rady czy burmistrza ma promilowy wpływ - dopiero w przeddzień wyborów wspaniałomyślny burmistrz rzuci jakimś ochłapem do ludu coby zapamiętali kto im np. lampę postawił.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie ma za co trzymać kciuki. Nie miałem w planach startować w wyborach na sołtysa, i zdania nie zmienię......

Funkcja sołtysa mogłaby mi tylko zaszkodzić w przyjemnym życiu na wsi.

 

Oczywiście rozumiem.....z drugiej strony szkoda.

W zasadzie mój post to taki trochę kij w mrowisko na temat co tutaj zrobić, żeby coś zmienić w mentalności większości, w tym całym marazmie, przekonaniu, że nic od nas i tak nie zależy...no i.t.d, i.t.p

 

I co zrobić, żeby reprezentował nas ktoś sensowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezier ma rację że nie będzie się w to pchał - tak naprawdę to sołtys bardzo niewiele może wskurać w gminie - tyle co rozdzieli parę ton kamyka na równanie ulic po zimie, no i podatki zbierze , a na decyzję rady czy burmistrza ma promilowy wpływ - dopiero w przeddzień wyborów wspaniałomyślny burmistrz rzuci jakimś ochłapem do ludu coby zapamiętali kto im np. lampę postawił.

 

Ja nie orientuję się tak bardzo w sprawach gminy, w tym kto, z kim za ile i dlaczego, ale pytanie też dlaczego sołtys niewiele może, może to też kwestia tego jakim się jest sołtysem...nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rozumiem.....z drugiej strony szkoda.

W zasadzie mój post to taki trochę kij w mrowisko na temat co tutaj zrobić, żeby coś zmienić w mentalności większości, w tym całym marazmie, przekonaniu, że nic od nas i tak nie zależy...no i.t.d, i.t.p

I co zrobić, żeby reprezentował nas ktoś sensowny.

 

Ja nie orientuję się tak bardzo w sprawach gminy, w tym kto, z kim za ile i dlaczego, ale pytanie też dlaczego sołtys niewiele może, może to też kwestia tego jakim się jest sołtysem...nie wiem.

Funkcja sołtysa w polskim prawie jest słabo określona. Władzy nie ma praktycznie żadnej, środków też na działanie nie dostaje z gminy. Są za to jakieś drobne obowiązki np. zbieranie podatkow lokalnych i wywieszanie ogłoszeń gminnych. Jak ktoś pobije Sołtysa podczas wykonywania obowiązków służbowych to odpowiada jak za pobicie funkcjonariusza państwowego.

Ze dwa lata temu został jakąś ustawą ustanowiony przepis który pozwala każdej gminie uchwalenie Funduszu Sołeckiego do dyspozycji Sołtysów. W zeszłym roku w listopadzie był na radzie miejskiej projekt ustanowienia takiego funduszu, ale przepadł w głosowaniu. Nie są to duże środki, ale jak widać nawet te kilka tysięcy na sołectwo było urzędowi miejskiemu szkoda.

 

Ja uważam, że działając w lokalnym stowarzyszeniu na rzecz naszych okolic możemy zrobić więcej niż najlepszy Sołtys. Przede wszystkim działalność stowarzyszeń podlega konkretnej ustawie. Łatwo zdobyć środki i nie jest się samemu. W kilka osób łatwiej coś zrobić niż w pojedynkę. Plany mamy ambitne a moźliwości spore. Będzie o nas głośno w tym roku

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W ostatnią niedzielę skradziono nam z budowy w Złotokłosie ok . 60 kg przedłużaczy siłowych o różnych długościach i wtyczkach, i tak sobie pomyślałem że złodziej może będzie chciał gdzieś komuś sprzedać łup za flaszkę. Jeśli komuś coś obiłoby się o uszy to proszę o maila.

 

Zginęły też 4 ślimacznice(części maszyn) z brązu ok 7 kg jedna śr. 25cm, które przechowywałem razem z kablami.

 

 

Witam

I znowu miałem odwiedziny złodziei tym razem z innego baraku (na tej samej działce)skradziono mi 4 koła 15 195/60 z oponami good year niespełna półrocznymi.Ale dziś już była Policja.

Może coś usłyszycie o jakimś sprzedawczyku moich kół.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze dwa lata temu został jakąś ustawą ustanowiony przepis który pozwala każdej gminie uchwalenie Funduszu Sołeckiego do dyspozycji Sołtysów

 

Teraz ja wsadzę kij w mrowisko - w gminie Piaseczno przeszedł fundusz sołecki. Wielkość kwoty zależy ściśle od liczby zameldowanych mieszkańców, więc jest różna dla każdego sołectwa. O sposobie wydania pieniędzy zadecydowano na zebraniu mieszkańców (w naszym przypadku stanęło na ogólnodostępnym terenie rekreacyjno-sportowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze dwa lata temu został jakąś ustawą ustanowiony przepis który pozwala każdej gminie uchwalenie Funduszu Sołeckiego do dyspozycji Sołtysów

 

Teraz ja wsadzę kij w mrowisko - w gminie Piaseczno przeszedł fundusz sołecki. Wielkość kwoty zależy ściśle od liczby zameldowanych mieszkańców, więc jest różna dla każdego sołectwa. O sposobie wydania pieniędzy zadecydowano na zebraniu mieszkańców (w naszym przypadku stanęło na ogólnodostępnym terenie rekreacyjno-sportowym).

 

 

a wiesz gdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego nie polecam, ktoś mi dał do niego namiar Kominiarz wziął 200 zł podpisał papiery do odbioru przewodów went. i kominowych na masce swojego auta i nawet nie wchodził do środka.

 

Po zimie też będę szukała kompetentnego kominiarza także i mi się przyda namiar.

 

Poza tym rozglądam się już za ekipą od elewacji i potrzebuję dobry namiar na takich co zrobią też podbitkę i parapety. Z góry dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Na forum muratora zapisałem się jakiś czas temu ale wydaje mi się, że jest to mój pierwszy post. Dotychczas zdarzało mi się jedynie kontaktować z innymi użytkownikami na priva. Tak więc witam wszystkich serdecznie :D

Planuje budowę domu na południe od Ustanowa AT-64 http://www.atstudioprojekt.com/index.php?inc=main&l=menu_katalog&f=at64, pozwolenie na budowę już mam, jestem w trakcie załatwiania kredytu i jak wszystko pójdzie ok za jakiś czas powinienem rozpocząć budowę.

Jest to moja pierwsza budowa z życiu i po raz pierwszy stykam się z co niektórymi problemami mam kilka pytań, które dla Was, starych wyjadaczy są zapewne jak bułka z masłem:

1. jak zapewnić zasilanie budowy w wodę? Wzdłuż działki biegnie wodociąg. Czy mam się starać o jakieś tymczasowe podłączenie czy od razu o docelowe, byłbym wdzięczny o jakieś informacje, które nakierowały by mnie w działaniach na właściwie tory. Może ktoś ma jakieś namiary

2. prąd budowlany – z tego co wyczytałem to najlepiej skontaktować się z jakimś elektrykiem macherem z listy z zakładu w Konstancinie? Czy może ktoś mi podać jakiś namiar? A czy nie warto starać się od razu o docelową skrzynkę z prądem?

3. Mam na działce chaszcze, krzakory, małe drzewka i szukam kogoś kto by mi pomógł to powycinać, powyrywać i doprowadzić do stanu normalności

4. szukam też ekipy do ogrodzenia, na razie myślę o siatce z podmurówką, koleżanka Zazdrośnica ma mi podesłać namiary, ale może ktoś ma kogoś jeszcze.

 

Zapraszam też chętnych do mojego blogu, gdzie można będzie, mam nadzieję ;), śledzić na bieżąco postępy w pracach oraz dodawać swoje komentarze.

 

Pozdrawiam,

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj telewy..

ja postawilem sie w jeziorku...

sprawe wody rozwiazalem tak ze po fundamentach zrobilem docelowe podlaczenie do domu i stad zasilalem budowe kontakt do czlowieka ktory wszystko ci zrobi ...tj papierologia i lacze pan markowski 502-593-777

kwestia pradu to pan kornacki 602-253-763 doradzi zalatwi papierologie w konstancinie a i powie czy i jaka skrzynke zakladac...

jezeli potrzebujesz kogos z koparka to polecam pana adama z ustanowa 602-260-925 kupisz u niego rowniez piasek do budowania ..pozostaje mi zyczyc udanego sezonu budowlanego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja wsadzę kij w mrowisko - w gminie Piaseczno przeszedł fundusz sołecki. Wielkość kwoty zależy ściśle od liczby zameldowanych mieszkańców, więc jest różna dla każdego sołectwa. O sposobie wydania pieniędzy zadecydowano na zebraniu mieszkańców (w naszym przypadku stanęło na ogólnodostępnym terenie rekreacyjno-sportowym)quote]

 

Ogólnodostępny teren rekreacyjny, albo chociaż sensowny plac zabaw dla dzieci to jedna z rzeczy , których brakuje mi najbardziej.

Może wartoby powalczyć o taką rzecz, np. w ramach Stowarzyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na naszą zmodernizowaną stronę internetową http://www.korzeniowka.org

Zbieramy teraz pomysły czym się warto zająć. Jest ankieta do wypełnienia można też się wypowiedzieć bezpośrednio na stronie.

Co to terenu rekreacyjnego w Głoskowie to tylko pozazdrościć. Świetnie, że gmina Piaseczno taki fundusz wprowadziła. Sołectwo Głosków to 2000 zameldowanych mieszkańców. Fundusz sołecki wynosi ok. 35 zł na mieszkańca. Razem daje to kwotę ok 70 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...