Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W tym roku to chyba wszedzie jest bardzo mokro. Po drugiej stronie Jeziorki tez wszystko pozalewane a gliniaste podloże jest tak nasaczone ze woda nie ma gdzie już wsiąkać. Te kilka cieplejszych dni trochę wszystko podsuszyło ale jak wczoraj kopałam dołek pod cyprysa to woda jest bardzo płytko.

 

 

Odnosnie ogrodów to też robilam projekt ( polecam uslugi Magnolii :D ).

Zrobiłam w zeszłym roku trochę, w tym bede kontunować dalej. Trawnik i równanie terenu robilismy sami z pomoca rodziny, roslinki sadziłam też sama. Teraz został mi kawałek ziemi do wyrónania i posiania nowej trawy ale może macie kogos kto umie to robic a nie jest wielka firma, ktora bieże 10zł/1m2. Szuka raczej pomocnika do cięższych prac ( wożenie ziemi, grabienie, kształtowanie terenu) bo jakoś tak sił ani czasu nie ma :(

Roslinki tez bedę dosadzam w tym roku ( pewnie jeszcze nie wszystkie).

Muszę tez zmienic trochę projekt ponieważ wczesniej nie przewidziałam że będę miała psa a zapewniam Was że ma to duuuże znaczenie. Przez mój klomb z funkiami przechodzi obecnie wydeptana przez psa ściezka, mloda hedera pod płotem jest zadeptana itp, ponadto w miejscu planowanego boiska stoi kojec z wybiegiem i tam zwłaszcza muszę zaplanowac inne rosliki żeby zrobic dla psa troche cienia.

Magnolia nawet długo po zrobieniu projektu jeszcze mi pomagała w doborze roslin i udzielała wszelkich porad i mam nadzieje ze jeszcze mi troszeczke przed latem podpowie czy moje nowe pomysły są dobre :wink:

 

Pozdrawiam

Betsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chciałbym aby w gminie Tarczyn kolektory słoneczne były dofinansowywane ze środków Unii Europejskiej. Jest duża szansa. Napisałem już w tej sprawie do gminy. W Powiecie Grójeckim już trzy gminy wchodzą w ten temat. W naszym powiecie Konstancin Jeziorna jest na dobrej drodze.

Warto pomęczyć trochę nasz urząd np. telefonem. Zachęcam. Dofinansowane kolektory to szybko zwracająca się inwestycja w przeciwieństwie do niedofinansowanych.

Trochę szczegółów o dofinansowaniu umieściłem na http://www.korzeniowka.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bloku zawsze zuzywasz mniej prądu. Dlaczego ?? NIe masz swojego centralnego a w dumu tak. 2 lub 3 pompki CWU i CO chodzace praktycznie całą zime non stop, piec centralnego też więcej chodzi niż jest w stanie spoczynki. KAżde z nich zuzuwa kilkadziesiat Watów na kazda godzine pracy i zbiera sie dodatkowe 100 zł miesiecznie. Takie jest życie jeśli obudujemy sie skomplikowana techniką.

 

Paulo

 

witam,

mi niedługo minie rok od momentu przeprowadzki. Wszystko jest OK. Zastanawiam się jak ja to robię, że prądu zużywam niemal dwa razy więcej niż w mieszkaniu. Ogrzewanie i ciepłą wodę mam "z gazu".

 

Wiem, że trochę zaszalieliśmy z oświetleniem (duuużo punktów), doszły dodatkowe urządzenia plus utrzymanie tzw. infrastruktury, która wcześniej płacona była w cznszu i nie obciążała mojego rachunku za prąd.

 

A jak to wyglada u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Henryków. Złotokłos też zalany i zadziurawiony. Ja do Przedszkola zamiast 2 km jeżdżę 10 bo mam większe szanse dojechać.

Jezierpisząc o szansach masz na mysli podziurawioną i zapadającą się po bokach Piaseczyńską?

Ja bym tak tego nie nazwała.To walka o życie każdego dnia.

Ale bądzmy dobrej myśli-pani burmistrz ogłosiła już przecież 5 przetargów na budowę tej drogi.

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulica Piaseczyńska jest przynajmniej asfaltowa. Nie wciągnie mnie na niej błoto po osie. Zresztą jak od siebie ze wsi skręcę na Piaseczno to za chwilę zaczyna się droga powiatowa w idealnym stanie.

A do Tarczyna są lepsze drogi. Np. niedawno wyasfaltowana droga od Stacji Orlenu do cmentarza w Marylce. Do mnie do domu jest to nawet krótsza trasa niż jazda Piaseczyńską.

Ale ja nie jeżdżę do Tarczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z serii nie budowlanych .

 

Potrzebne jest lozeczko dzieciece na 2 dni w kolejny weekend 16 -17 kwietnia.

Moze ktos ma juz wieksze dzieci a lozeczko wciaz stoi w kaciku ?

Zreszta potrzebne dla jednego z forumowiczow , ktory przyjezdza z psem na szkolenie i jak mozna sie domyslac z dzieckiem , ale na lozeczko nie ma juz miejsca w aucie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ktoś się może orientuje jak sprawić by do mojego domku popłynął prąd? Należę do ZEWT Jeziorna.

Mam już słupa i skrzynkę na nim zamontowana przez elektrownie (czekałem na to 1 rok i mam)

Teraz muszę wyruszyć podpisać chyba jakąś umowę? Tylko nie mam pojecia z jakimi papierami tam jechać i jak to załatwiać?

Najchętniej to przyłaczyłbym oczywiście od razu prąd docelowy (nie budowlany) Czy komuś się może taka sztuka udała? Dom ma jeszcze nie odebrany przez PINB ale jeśli chodzi o instalację wewnątrz to jest gotowa do dziłania.

prosze o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby w gminie Tarczyn kolektory słoneczne były dofinansowywane ze środków Unii Europejskiej. Jest duża szansa. Napisałem już w tej sprawie do gminy. W Powiecie Grójeckim już trzy gminy wchodzą w ten temat. W naszym powiecie Konstancin Jeziorna jest na dobrej drodze.

Warto pomęczyć trochę nasz urząd np. telefonem. Zachęcam. Dofinansowane kolektory to szybko zwracająca się inwestycja w przeciwieństwie do niedofinansowanych.

Trochę szczegółów o dofinansowaniu umieściłem na http://www.korzeniowka.org

 

W mojej gminie Żabia Wola, po sąsiedzku z Tarczynem, już się szykują do dofinansowania. Jesienią ub.r. mówili o 3 latach. ompletują dokumentacje i generalnie biorą się za to. To prężna gmina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...