Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Właśnie aktualnie kładą mi wodociąg w drodze koło mojej działki (po długich ale zakończonych powodzeniem walkach z wodociągami) i wobec tego mam pytanko. Czym przy działce w drodze jest taki wodociąg zakończony? Mam projekt wpuszczenia tego wodciągu z linii działki do domu (przyzszłego) i nie wiem teraz czy nie powinienem pogadać z wodociągami żeby wpuścić od razu ten wodociąg na moją działke? Podpowiedzcie ile może kosztować takie wpuszczenie na działke i czy warto od razu teraz go wpuszczać.Jako źródło wody na czas budowy mam wykopaną studnie. Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U mnie 10 dni temu humus zdejmował Pan koparkowy i zajęło mu to 3 godziny a płaciłem 90 zł za godzinke nie liczył dojazdu ponieważ mieszka tam w okolicy. Jak będziesz chciał namiar daj znać.Natomiast kierownika budowy (a raczej kierowniczke) mam od znajomych i wyniesie mnie między 2000 a 2500 zł za stan surowy z dachem.

Pozdr.

 

Poproszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie aktualnie kładą mi wodociąg w drodze koło mojej działki (po długich ale zakończonych powodzeniem walkach z wodociągami) i wobec tego mam pytanko. Czym przy działce w drodze jest taki wodociąg zakończony? Mam projekt wpuszczenia tego wodciągu z linii działki do domu (przyzszłego) i nie wiem teraz czy nie powinienem pogadać z wodociągami żeby wpuścić od razu ten wodociąg na moją działke? Podpowiedzcie ile może kosztować takie wpuszczenie na działke i czy warto od razu teraz go wpuszczać.Jako źródło wody na czas budowy mam wykopaną studnie. Pozdr.

 

U mnie na calej ulicy wodociag byl wpuszczony w kazda dzialke przy drodze tak ok 1,5-2m od granicy i zakonczony zasuwa. Od tej zasuwy ciagniesz do domu. Podejrzewam ze wszedzie idea bedzie podobna bo musi byc jakis punkt odciecia wody do twojej posesji (np do podlaczenia przylacza do domu) tak zeby nie odcinac wody na calej ulicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

 

Tak sobie jeszcze pomyślałem że chyba było by dobrze aby to szambo mniej więcej było zlokalizowanie zgodnie z zatwierdzonym w PNB planie zagospodarowania działki bo inaczej być może będą się czepiać przy odbiorze budynku w PINB'ie. Ale osobiście tego nie przechodziłem więc tylko sobie gdybam.

Oni na odbiory nie jezdza , chyba , ze ktos cos doniesie , jakis zyczliwy mam na mysli;) Pytalam o to przy odbiorze wlasnie .Sa tak zawaleni papierami , ze szok , wszedzie sterty dokumentow .

U mnie szambo jest dokladnie w miejscu gdzie bylo zaplanowane , ale to dlatego , ze nie ma zadnego innego miejsca , ktore by sie nadalo na posadowienie szamba .

Lepiej jednak zrobic w miare zgodnie z tym co bylo zaplanowane . Dobrze jesli jest to blisko drogi , bo pozniej problem z szambiarka .Nie wyobrazam sobie zeby miala za kazdym razem wjechac na dzialke . To powinno odbywac sie zza plotu;) Chyba kazdy to jednak wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam - miał ktoś z Was robioną elewację metodą lekką suchą, czyli bez tynku, ze stelażem, na którym mocowana jest potem elewacja (deski, płyty, cokolwiek)? Mam w projekcie fragmenty elewacji pokryte płytą włóknobetonową, myślałam o Euronicie Natura, ale ceny mnie zabijają - jeden z dostawców zaproponował razem z robocizną 550 zł/m2 !!!! Drugi za sam materiał z kolei 200 zł/m2 netto, nadal wściekle drogo, ale to tylko kilkanaście metrów kwadratowych, więc ewentualnie mogłabym przeboleć - ale potrzebowałabym wykonawcy, który mi to dobrze zrobi. Jak macie kogoś takiego do polecenia, piszcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ktos z szanownych forumowiczow jakis czas temu korzystal z wywozu wiekszej liczby smieci przez jakichs ludkow. Czy mozecie sie podzielic namiarami do kogos takiego? Chcialem skorzystac z opcji kontenera ale sie okazuje ze taki moze stac na budowie tylko do 5 dni a przez 5 dni go nie zapelnie.

 

Pozdrawiam i z gory dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anielico - wysyłałaś coś na moją pocztę jeszcze raz? bo dostałam na meila prośbę na [email protected] doszło dzisiaj ale tam piszesz coś o 26 czerwca i końcu roku, więc nie wiem czy to nie tak późno wypuściła firmowa skrzynka tego meila, że go dopiero dostałam lub wysłałaś jeszcze raz, w każdym razie mój małżonek Ci ma odpisać na niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qboos, my korzystaliśmy z usług tych panów: 512547802. Bardzo mili i porządni, choć tu wcześniej na forum pojawiły się wątpliwości, czy mają pozwolenie na wywóz śmieci i co z nimi potem robią. Ale oni też przyjeżdżają, zabierają śmieci i tyle - też nie zostawią Ci żadnego kontenera, bo nawet go nie mają, śmieci wrzucają do samochodu.

 

Też chciałam kontener, w Czyścioszku powiedzieli mi, że mogą podstawić na tydzień za 450 zł. Więc zaopatrzyłam się w 120L worki na śmieci i teraz pilnuję wszystkich ekip, żeby wszelkie odpady i śmieci do tych worków wrzucali. Worki odstawiam w narożniku działki i jak się ich uzbiera, to zamówię kontener na tydzień i załaduję do niego worki. W takiej sytuacji to nie ma większego znaczenia, czy zamówi się kontener na tydzień, czy sprzątaczy. No choć sprzątacze trochę tańsi - ale też oczekują, że wszystko będzie umieszczone w jednym miejscu i wystarczy to tylko do samochodu wrzucić i wywieźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qboos, my korzystaliśmy z usług tych panów: 512547802. Bardzo mili i porządni, choć tu wcześniej na forum pojawiły się wątpliwości, czy mają pozwolenie na wywóz śmieci i co z nimi potem robią. Ale oni też przyjeżdżają, zabierają śmieci i tyle - też nie zostawią Ci żadnego kontenera, bo nawet go nie mają, śmieci wrzucają do samochodu.

 

Też chciałam kontener, w Czyścioszku powiedzieli mi, że mogą podstawić na tydzień za 450 zł. Więc zaopatrzyłam się w 120L worki na śmieci i teraz pilnuję wszystkich ekip, żeby wszelkie odpady i śmieci do tych worków wrzucali. Worki odstawiam w narożniku działki i jak się ich uzbiera, to zamówię kontener na tydzień i załaduję do niego worki. W takiej sytuacji to nie ma większego znaczenia, czy zamówi się kontener na tydzień, czy sprzątaczy. No choć sprzątacze trochę tańsi - ale też oczekują, że wszystko będzie umieszczone w jednym miejscu i wystarczy to tylko do samochodu wrzucić i wywieźć.

 

Wielkie dzieki! Wlasnie o nich mi chodzilo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to się komuś przyda, ale zrobiłem badanie cen rynku firm wywożących śmieci i najtańsza okazała się firma z Bobrowca, tel. 227574035. Za zbiornik 120L płaci się 16 zł, za 240 L / 30 zł co 2 tygodnie. Worki z śmieciami segregowanymi 5 zł. Jest to taniej niż w moim lokalnym Czyścioszku (120L/21 zł, 240L/42 zł).

 

Cały czas szukam jakiegoś tańszego wywozu szamba - Jezier mógłbyś podesłać na PW namiary na tą firmę z ceną 150 zł /10m3? Będę bardzo wdzięczny, gdyż ten "cuchnący" dzień się zbliża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, daaawno tu nie zaglądałam, mieszkamy juz 4 lata w sasiedniej grupie :)) ale okolice Piaseczna to moje rodzinne strony. Dziś zaglądam tutaj, aby wrzucić na forum namiar na dobrego agenta ubezpieczeniowego. Pomyslałam, że może Wam sie przydac,, w końcu dom lepiej ubezpieczyć Gosc pracował wiele lat w oddziale i centrali PZU, a obecnie przeszedł na własny garnuszek i jest agentem - oferuje pełny zakres ubezpieczeń PZU. Dodam jeszcze, żeby nie było..to kuzyn mojego męża, ale ubezpieczenia zna od podszewki, wiele razy nam pomógł, kitu nie wciśnie, o pułapkach uprzedzi. Mogę szczerze polecić Tadeusz Tyszka 607081905 z okolic Piaseczna. Pozdrawiam serdecznie obecnie walczących z budową, nas czeka jeszcze ogród, podjazdy itp., ale to dopiero za jakis czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Mam pytanie dotyczące wody.

Na jesieni zaczynamy budowę w Czachówku, do najbliższego wodociągu jest około 130-140m. ZGK w Górze Kalwarii oczywiście nie widzi problemu w podłączeniu wody ale na mój koszt. Dodam, że działka leży przy drodze gminnej i wzdłuż niej "po drodze" do wodociągu jest kilka domów, których właściciele wywiercili sobie własne studnie.

Pytanie brzmi:

1. Czy można jakoś przymusić ZGK do wybudowania wodociągu w drodze gminnej, tak aby zapłacić tylko za przyłącze? (w sumie obok jest druga budowa i tez maja dylemat)

2. Jaki jest orientacyjny koszt wykonania takiego wodociągu, w ZGK powiedzieli, że około 30tys.? (nawet na 2 domy to i tak ogromny koszt).

 

Z góry dzięki za informacje i sugestie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Mam pytanie dotyczące wody.

Na jesieni zaczynamy budowę w Czachówku, do najbliższego wodociągu jest około 130-140m. ZGK w Górze Kalwarii oczywiście nie widzi problemu w podłączeniu wody ale na mój koszt. Dodam, że działka leży przy drodze gminnej i wzdłuż niej "po drodze" do wodociągu jest kilka domów, których właściciele wywiercili sobie własne studnie.

Pytanie brzmi:

1. Czy można jakoś przymusić ZGK do wybudowania wodociągu w drodze gminnej, tak aby zapłacić tylko za przyłącze? (w sumie obok jest druga budowa i tez maja dylemat)

2. Jaki jest orientacyjny koszt wykonania takiego wodociągu, w ZGK powiedzieli, że około 30tys.? (nawet na 2 domy to i tak ogromny koszt).

 

Z góry dzięki za informacje i sugestie.

 

Pozdrawiam

 

Powiem szczerze że musicie dużo się nachodzić i naprosić żeby zainteresowali się "waszą sprawą". U nas było do pociągnięcia ok 270 metrów wodociągu do kilku działek i tez nie chcieli ale w końcu po prawie roku chodzenia do wodociągów i pani Burmistrz udało się dogadać że my właściciele działek zrobimy projekt zaniesiemy go do pozwolenia na budowe a po otrzymaniu tego pozwolenia oni wykonają wodociąg.Pozwolenie otrzymaliśmy w listopadzie 2009 a wodociąg nam położono niedawno.Życze powodzonka i cierpliwości.Pozdr.Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś nie zaginął ostatnio taki pies?

Od kilku dni koczuje na wycieraczce przed moim domem.Jest łagodny, ale b. nieufny i wycieńczony. Chyba bardzo młody.Może uda się znaleźć właściciela zanim za pomocą Straży Miejskiej trafi do schroniska.

 

http://picasaweb.google.pl/lh/photo/pQ23mHX4v1zo4UZg2EfqpNli1LVuOGhS5Ye6GOqWdQg?feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...