Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tkep, ja z Głoskowa wieczorkiem, kiedy jest już pusto, jadę na Mokotów 20 min. W godzinach szczytu do Głoskowa ok 30-40 min. Myślę, że do Piskórki (swoją drogą piękne miejsce, moi znajomi też tam kupili działkę) byłoby podobnie. Ale to przecież ogromna przyjemność dojechać już (nawet po tych 40 minutach) do własnego domku na wsi, ułożyć się wygodnie w fotelu na tarasie i wypić co tam się lubi :smile: Nie da się tego porównać z mieszkaniem w mieście, więc jeśli nie sprawia Ci różnicy to, czy będziesz jechał 20, 30 czy 40 minut, niczym się nie martw i ciesz się, że będziesz mieszkał na wsi! Co to za odległość!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Gołkowa do centrum w godzinach korkowych z godzinkę. Wieczorkiem w 30 minut i jestem na Woli.

Tak czy inaczej wybieram PKP z Piaseczna do Śródmieścia ( bilet miesięczny sieciowy pokrywa się z kolejowym, przynajmniej do piaseczna - oby tego nie zlikwidowano), 35-40 minut, z dojściem do roboty/do domku w godzinie się zamykam.

 

Przeprowadzając się z W-wy pod Piaseczno dojeżdżać będę do roboty o 10 minut dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

Ale Wam zazdroszcze.

Mnie czeka jeszcze rewizja marzen, papiery i dopiero sie cos zacznie dziac...

Ale dzieki Waszym komentarzom (i ladnej pogodzie) jakos mi przechodza watpliwosci...

W mojej Piskorce co prawda nie ma szkoly, przedszkola, autobusu miejskiego, kolejki, ale chyba jak na pierwszy dom moze byc ...

... najwyzej jak juz trafie szostke w lotto to strzele sobie cos blizej :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jesteście mega-skarbnicą wiedzy i doświadczeń na pewno macie ciekawe przemyślenia w takiej sprawie:

czy warto budować:

- w Piskorce, ktora jest swiezo "odkrywana" przez nie-tubylcow wsia bez autobusu miejskiego, przedszkola i szkoly

- dom dwurodzinny (moja - na razie 2osobowa rodzina + tesciu w drugiej mniejszej 30m2 czesci domu)

 

bede wdzieczny za opinie na forum lub emalje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tkep, wszystko zależy od Waszej sytuacji. Czy macie dzieci, w jakim wieku, na którą jeździcie do pracy. Dziadkowie na pewno się przydadzą, jeśli dzieci są małe. Jak już pisałam nie widzę żadnego problemu w mieszkaniu w Piskórce. Piękne miejsce, wcale nie jest daleko. szkoda, że nie ma autobusu miejskiego (ale jeśli sytuacja czasowo - samochodowa wygląda u Was dobrze, nie ma się czym martwić). A jak wygrasz w szóstkę w lotto... Ja jak wygram przeniosę się jeszcze dalej!

 

Wszystko da się zorganizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie daleko ale tereny zdecydowanie ładniejsze niż gołków.

Ja pracuję w wawie więc szukałem miejsca bliżej lini kolejowej, by w godzinę znaleźć się w robocie. Mam również autobus blisko => 727.

Jestem zbyt związany z wawą by mieszkać dalej i mam o jedno autko za mało :D

woytek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdroszczę Ci tej siedemsetki, woytek :)

ale mamy samochód - na dwoje bez dzieci to wystarczy

plan jest taki, że będziemy mieszkać w niby-bliźniaku z teściem,

w razie jakiejś awarii - on też ma samochód, więc liczę na to,

że ta się to jakoś zorganizować,

a samochodem wyrabiam się poniżej 1godz. do centrum w-wy gdzie pracujemy

poza tym - w razie kompletnej katastrofy:

mamy PKS co 1.5 godziny do "Piaseczno Baza"

 

:o wiecie może jak z "Piaseczno Baza" da się dojechać do W-wy?

 

(autobus miejski, PKS, prywatne linie? skąd wziąć rozkłady?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

budujemy w Głoskowie - jak na razie wylane ławy i chwila przerwy, bo ekipa musiala pojechac do siebie. Nam to nie specjalnie nie przeszkadza, bo w tym roku planujemy tylko (a w zasadzie az, biorac pod uwage mozliwosci finansowe) stan surowy otwarty. Spokojnie wiec powinnismy sie wyrobic do konca sezonu.

Forum czytamy od jakiegos czasu, ale bardzo nieregularnie ze wzgledu na dostep do netu. Ale teraz to się zmieniło, więc mysle ze będziemy tu często zaglądać.

ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tkep, wydaje mi sie ze "Piaseczno-Baza" to ta naprzeciwko Polkoloru. Ten PKS musi jednak zatrzymywac sie gdzies w Piasecznie np. przy Laminie, skad jest 709 i oczywiscie 727 na Wilanowska. 709 jezdzi obecnie ze stacji PKP w Piasecznie i kursują dość czesto, bo to linia, ktora zastapila pare lat temu (nieodzałowane jak dla mnie) trolejbusy, a te jezdziły kiedys prawie jeden za drugim.

ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ela.

Tkep. Do tej bazy to się skręca z Puławskiej a więc nie ma problemu z przesiadką na 709 i 727 a nawet na inne linie co jeżdżą do Piaseczna. Rozkłady masz tutaj:

http://www.ppkspiaseczno.pl

http://www.ztm.waw.pl

Drogo teraz chcą za działki w Piskórce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie za drogo. Ja płaciłem podobnie ale przyłącza były w dodze i to trochę oddalone. Ty za to pewnie masz asfalcik niedaleko. A ja ze 2 km. Jednak coś za coś obok mnie jest wieś Złotokłos z Autobusem ZTM szkołą i pocztą. Rowerkiem to kilka minut a piechotą 25. Ale po długich deszczach droga do mnie jest mało ciekawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...