Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybór LCD 37" - czym się kierować? (a może jednak plazm


grave

Recommended Posts

Słuchajcie, mam taką sprawę. Dziwne, ale tak jest otóż mojemu teściowi po remoncie zamarzył się "płaszczak" (heh nawet ja jeszcze nie mam!) no i chce, żebym mu pomógł w wyborze.

Odbiera Polsat Cyfrowy + zwykłe DVD.

- Czy wystarczy mu HDready czy jednak FullHD?

- czy kusić się na MPEG4? (nie wiadomo jeszcze jak kiedyś będzie z tą TV naziemną cyfrową, czy taki format się przyjmie czy też będize potrzebna przystawka)

- na co tam jeszze zwrócić uwagę: plamka, kontrast, jasność...?

 

a możę jednak plazmę? :p (tylko potem bedzie miec zal jak mu sie słoneczko Polsatu wypali w rogu!) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w takim razie proponuje sie rozejrzec za Samsungiem, Sharpem badz LG. Zdecydowanie z full HD ( jako ze tesciu ma polsat cyfrowy). Wazna rzecz to jakos matrycy musi byc MVA,PVA ( najlepsza IPS ale to nie ta polka cenowa) + zlacze HDMI.

 

Mysle ze bedzie zadowolony.

Aha jak sie bedziecie zastanoawiac nad plazma to sprawdzicie zapotrzebowanie na energie elektryczna.

Pozdro

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

na

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/toshiba-37xv635dg.bhtml

 

ma wszystko co wymieniłem wyżej a tuner potrzebny chociażby do tego że jak się dvb-t rozwinie to 9,9 nie będzie musiał płacić . Full HD się przydaje a za kilka lat to będzie standard. No chyba że tv kupiony tymczasowo.

 

Powracając do Hz to miałeś rację w LCD to jest 120 Hz i jak sobie porównasz z innym tv to widać różnicę

 

Sam rodzicom kupowałem toshibe 40 co prawda do pokoju 4x5,5 ale są zadowoleni

 

więcej porównań znajdziesz na http://hdtv.com.pl/forum/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co opowiadać bajki pytającemu i tym samym wprowadzać kogoś w błąd?

Po pierwsze kolega powyżej podał odpowiednie forum gdzie na pewno doradzą Ci w co możesz typować z Twoim budżetem. Po drugie po co biadolić na temat 100 czy 120Hz jak większość ludzi tutaj zna te pojęcia tylko z pudełek telewizorów lub z reklam MediaMarkt i zupełnie nie wiedzą za co są te wartości odpowiedzialne. Może zbyt ostro to określam i źle ocenię niektórych ale w tej dziedzinie mogę merytorycznie "pocwaniakować".

 

Żeby nie pisać za dużo powiem tylko że polecam iść do najbliższego salonu TV/Audio-Video i zapisać się na prezentację 2-3 modeli jakie sobie wybierzesz. Zapłacisz 30zł za prezentację a jak kupisz masz ją za darmo. W każdym razie tak jest w większości salonów.

Możesz przynieść swoje DVD, tuner polsatu i co Ci się tylko podoba.

Wiedzcie jedno że każdy postrzega inaczej obraz. Dla jednych najładniejsze są "cukierkowe" kolory Samsunga bo po prostu lubią jak jest duże nasycenie i skóra jest pomarańczowa a nie naturalnego koloru. Dla innych najlepsze jest SONY bo miał przez 25 lat taki TV i służył bez zarzutu.

Każdy ma swoje racje ale telewizor macie wybrać Wy a nie inni użytkownicy forum.

Smużenie 8ms a raczej czas reakcji to pojęcia które w aktualnie produkowanych Tv nie mają miejsca. Oczywiście podaje się te czasy bo są takie wymogi i jeszcze ludziska się nie odzwyczaili od tego. Każdy kto miał styczność na co dzień z testami TV wie że dzisiaj mówi się raczej "dynamiki matrycy". TV z czasem 6ms niejednokrotnie wyświetli dynamiczne sportowe ujęcia kilkakrotnie słabiej jak 12ms Tv innej marki.

Przykład Sharp 46XL2E. Sprzęt który wyszedł z produkcji w czerwcu tego roku. TV któremu do dzisiaj SONY, Philips czy nawet modele plazm Pioneera zazdroszczą dynamiki. Mecz na nim wyglądał jakbym miał stadion za oknem.

 

Także jeszcze raz polecam iść i sprawdzić na własnym sprzęcie i własnych odczuciach.

 

No i ostatnia sprawa to rozmiar. Jeżeli masz taki pokój i będziesz siedział około 4m od ekranu to 40-42" nie są żadną przesadą. 32-37" zniknie na ścianie z tej odległości. Spokojnie możesz kupić nawet i 50" i będzie wyglądał i świecił super (oczywiście z tym świeceniem to zależy ile wydasz na to 50"). Pamiętaj apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Ja sam używam 60" PDP, oglądam go z 5m i gdyby było coś większego dla domowego użytku to chyba bym pomyślał.

Za 2,5 tys. nie poszalejesz i osobiście wolał bym dozbroić się w większą o około 1 tys. gotówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bestisz za Twoje uwagi, ale mam konkretne zamówienie, max 2,5 koła i 37", więc co wybrać , a pod uwagę biorę n/w modele w kolejności od najtańszego:

1) LG 37LH3000 ok, 2100zł

2) Panasonic TX-L37S10E ~2300zł

3) Philips 37PFL5604H - ~2400

4) Samsung LE37B550 - ~2400

5) Toshiba Regza 37XV635 - ~2500zł

 

Można wyróznić jakoś te modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale sprawdz te ceny, jesli chodzi o Panasonica to warto...

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-p37c10y.bhtml

http://www.agito.pl/telewizory-plazmowe/panasonic-37-viera-tx-p37x10y.804.344131.html?gclid=CPmum8aTkJ4CFQWTzAod9zeHCg

Parę stówek taniej niż w MM...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...