Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

osuszanie ściany w mieszkaniu


ewa skoczylas

Recommended Posts

Witam!

 

Mam problem: w domu jednorodzinnym z lat 40-tych połowa nośnej ściany jest nieustannie mokra. Pochłaniacz wilgotności włączany nocą codziennie pochłania ponad 2 litry wody. Pochłaniacz stoi bezpośrednio przy ścianie, w której zrobiłam otwory o średnicy 10 cm (pół metra od dołu i pół metra od góry). Rura plastikowa wprowadzona w dolny otwór zwykle jest mokra. Ta nośna ściana zbudowana jest starą metodą z przerwą powietrzną w środku. Rok wcześniej zrobił się od dołu na niej grzyb. Skułam tynk, trochę ściany, wymurowałam od początku, otynkowałam, odgrzybiłam Pufasem i zostawiłam wyżej wspomniany otwór o średnicy 10 cm. Kanalizacja w tym budynku jest nowa od 6 lat, podłączona do kanalizacji na ulicy. Wszystkie instalacje wodno-kanalizacyjne są nowe. Budynek jest ogrzewany (kaloryfery, instalacja grzewcza wirsbo). Konsultacje z hydraulikami nic nie wniosły do sprawy.

Do kogo mam się zwrócić? Bardzo proszę o radę jak rozwiązać ten problem.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dziękuję za odpowiedź. Nie zrobiłam zdjęcia,ponieważ ściana jest otynkowana,pomalowana i znajduje się wewnątrz budynku. Wczoraj po raz pierwszy "osuszacz"ściągnął tylko niecały litr wody -może mam jakąś nieckę z wodą

pod tą ścianą?!

pozdrawiam jesiennie

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...