Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMOCY!!


skret

Recommended Posts

Witam,

chce zamontowac piec na eko groszek, wczoraj byl umnie czlowiek zajmujacy sie montazem i szczerze mowiac troche mnie przerazil. Cena za instalacje pieca , to prawie 3000 zl . Nie wiem czy to nie jest przesadzona kalkulacja. Czy ktos moglby udzielic mi jakis informacji.

Poniewaz wymieniam piece(stary byl na mial), jest juz pompa obiegowa a takze odprowadzenie wody do bojlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale niektore pozycje w kosztorysie wydaja mi sie przesadzone,

( wczoraj próbowałam jeszcze pisać, ale serwer pokazywał mi cały czas błąd, chyba się zatkał)

np: 500 zł za materiał przy podliczeniu pieca, skoro pompa obiegowa już jest, zawór tez, to chyba nie potrzebuje jeszcze wielu części, a jeżeli już to chyba raczej drobiazgi

800 zl- demontaż starego i przyłączenie nowego- to może być ewentualnie OK, trzeba go ustawić , wyregulować itd

200zl - odcięcie starego pieca CO gazowego -Ok

800 zł za podłączenie do bojlera plus dodatkowa pompa( nie wiem ile kosztuje pompa, ale chyba do 200zl,bo bojler jest mały , i przednio był przyłączony do pieca Co, ale zawory były zakręcone, bo woda grzała się elektrycznie

A jeszcze nie wiem, ile będzie chciał za sterownik pokojowy, wiem ze sam prosty sterownik kosztuje 200zl, ale ile kosztuje podłączenie?

Problem polega tez na tym, ze kupuje u niego piec z Vat7%, czyli łącznie z usługą; sam piec ok 6700zl, a instalacja polowa z tego - dużo

Zastanawiam się tez cały czas nad wielkością pieca, 18KW NA 110 m kw.,

i skoro moc pieca nie jest ważna to po co produkują rożne moce

za informacje będę wdzięczna,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jestem nowy mam ogromny dylemat.

Moi rodzice mają piętrowy dom ,dla jednego dziecka jest przeznaczona środkowa kontygnacja w której w tej chwili mieszkaja, znowu strych kyóry jest w surowym stanie dla drugiego dziecka, które powiedziało że nie będzie tu mieszkać bo chce sobie kupić mieszkanie w bloku w Warszawie. Ja znowu po ślubie dostałem darowiznę po dziadkach, w tej chwili rodzice mnie namawiają ,zeby sprzedac moją posiadłość i przyjść do nich mieszkać zajmująć strych, oczywiście muszę siostrę spłacić.

Moje pytanie brzmi czy 100 000 które chce abym jej dał nie jest wygórowane, oczywiście ta cena wyszła od rodziców a siostra jest pupilem. Ja uważam że lepiej bym wyszła gdybym za te pieniądze postawiła swój dom.

Prosze o pomoc niewiem co mam robic

 

Powrót do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się zastanowiła po pierwsze,

czy na tyle dobrze rozumie się z rodzicami, ze będę z nimi mogla mieszkać, i ewentualnie jak przyjmie to moja druga polowa

po drugie czy jestem gotowa na to , ze będę opiekowała się rodzicami, jak będą jeszcze starsi, czy ustaliliście już miedzy sobą jak ta opieka mogłaby wyglądać, jak będziesz tam mieszkać, to pewnie zostaniesz sama z tym na głowie ,pozostali będą tymi dobrymi a ty ta złą bo na co dzień.

Dowiedz się o cenę nieruchomości w twoim regionie , stan budynku itp

i policz czy dużo masz dać czy mało,

pamiętaj ze po śmierci rodziców będziesz znowu musiała kogoś spłacać,

i jak czegoś nie będziesz mogla strawić, to gdzie pójdziesz,

może lepiej mieć niezależność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje , ze ktoś jeszcze dzisiaj odezwie się w sprawie o której pisałam wczoraj i dzisiaj. mam na myśli montaż pieca i kosztorys.

Ciekawa tez jestem czy średnica komina jest bardzo istotna , bo średnica czopucha podawana przez producenta to 160mm, a ja mam chyba 140mm, i co można by z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jestem nowy mam ogromny dylemat.

Moi rodzice mają piętrowy dom ,dla jednego dziecka jest przeznaczona środkowa kontygnacja w której w tej chwili mieszkaja, znowu strych kyóry jest w surowym stanie dla drugiego dziecka, które powiedziało że nie będzie tu mieszkać bo chce sobie kupić mieszkanie w bloku w Warszawie. Ja znowu po ślubie dostałem darowiznę po dziadkach, w tej chwili rodzice mnie namawiają ,zeby sprzedac moją posiadłość i przyjść do nich mieszkać zajmująć strych, oczywiście muszę siostrę spłacić.

Moje pytanie brzmi czy 100 000 które chce abym jej dał nie jest wygórowane, oczywiście ta cena wyszła od rodziców a siostra jest pupilem. Ja uważam że lepiej bym wyszła gdybym za te pieniądze postawiła swój dom.

Prosze o pomoc niewiem co mam robic

 

Powrót do góry

 

 

Sama już wszystko napisałaś.

1. Uważasz, że lepiej być na swoim - w 99% przypadków to prawda

2. Gdybyś za te pieniądze postawiła dom to lepiej tak zrobić, ale za nie nie postawisz domu

3. 100000zł może być wygórowane lub właściwe. Biorąc pod uwagę, że to stan surowy to na pewno to jest kwota wygórowana.

4. Argument o kiepskich relacjach z rodziną tylko podkreśla konieczność szukania czegoś swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się zastanowiła po pierwsze,

czy na tyle dobrze rozumie się z rodzicami, ze będę z nimi mogla mieszkać, i ewentualnie jak przyjmie to moja druga polowa

po drugie czy jestem gotowa na to , ze będę opiekowała się rodzicami, jak będą jeszcze starsi, czy ustaliliście już miedzy sobą jak ta opieka mogłaby wyglądać, jak będziesz tam mieszkać, to pewnie zostaniesz sama z tym na głowie ,pozostali będą tymi dobrymi a ty ta złą bo na co dzień.

Dowiedz się o cenę nieruchomości w twoim regionie , stan budynku itp

i policz czy dużo masz dać czy mało,

pamiętaj ze po śmierci rodziców będziesz znowu musiała kogoś spłacać,

i jak czegoś nie będziesz mogla strawić, to gdzie pójdziesz,

może lepiej mieć niezależność

 

może o to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...