Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy ktoś kiedyś użytkował ostrzałkę do wierteł


Recommended Posts

Witam.

Czy ktoś kiedyś posługiwał się ostrzałką do wierteł firmy BASS? Planuję duże zużycie wierteł do metalu (sztachety i płot) i nie uśmiecha mi się kupowanie wierteł w ilościach hurtowych....

Czy ktoś ma doświadczenia z taką ostrzałką jak na zdjęciu poniżej?

http://img185.imagevenue.com/loc90/th_75580_ostrzalka1_122_90lo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś kiedyś posługiwał się ostrzałką do wierteł firmy BASS? Planuję duże zużycie wierteł do metalu (sztachety i płot) i nie uśmiecha mi się kupowanie wierteł w ilościach hurtowych....

Czy ktoś ma doświadczenia z taką ostrzałką jak na zdjęciu poniżej?

http://img185.imagevenue.com/loc90/th_75580_ostrzalka1_122_90lo.jpg

 

Nie wiem ile to kosztuje, ale wydaje mi się, że porządne wiertła (np. kobaltowe) będą sporo tańsze.

 

Ja wszystkie prace przy ogrodzeniu obskoczyłem jednym wiertłem, a przed nim zużyłem chyba z 5 dziadostwa chińskiego na jedną dziurkę 8mm.

 

Chińszczyzna po naostrzeniu będzie w dalszym ciągu jednorazowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto o ile masz tam sciernice diamentowa. A pewnie tak nie jest.

Po kilku ostrzeniach umieszczona tam sciernica sie odksztalci i nie uzyskasz poprawnego ksztaltu ostrza.

Lepiej nauczyc sie ostrzyc z ręki. Nie jest to wcale takie trudne, a mozesz dostosowywac wiertlo do danego materialu.

Lub jak nadmienil przedmowca, kupowac dobre wiertla (kobaltowe, widiowe itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Toto na obrazku powyżej kosztuje ok 80zł. Wiertła które ostatnio kupowałem 25zł za sztukę i raczej nie było chińskie. Szlifierki zwykłej też nie mam więc "z ręki" nie naostrzę. Też zastanawiam się co w przypadku zużycia kamienia który tam jest... Może faktycznie kupić zwykłą szlifierkę i będzie prościej z kamieniami do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ostrzenia wierteł

nie trzeba szlifierki - wystarczy tarcza ścierna /ubity kawałek/

i trzymając wiertło w ręce je naostrzysz posuwając po tej tarczy

/bo tam trzeba bardzo niewiele tego metalu zebrać/

 

no takie do średnicy powiedzmy 10mm to pójdzie w miarę,

jakieś takie 30mm to będą problemy fizyczne :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności szlifierką kątową też ostrzyłem

 

W ostateczności to i o beton też naostrzymy,tylko jak??

Używam od kilku lat przystawki na wiertarkę do ostrzenia wierteł,zaden kamień się nie odkształca za każdym razem ostrzy tak samo.(spróbujcie "z ręki dobrze zaostrzyć np wiertło 2 mm)

Jak dla mnie ta maszynka powinna sie spisywać równie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od kilku lat przystawki na wiertarkę do ostrzenia wierteł,zaden kamień się nie odkształca za każdym razem ostrzy tak samo.(spróbujcie "z ręki dobrze zaostrzyć np wiertło 2 mm)

Jak dla mnie ta maszynka powinna się spisywać równie dobrze.

Dzięki. Właśnie chodziło mi o opinie człowieka który użytkuje podobne ustrojstwo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ostrzenia wierteł najlepsza jest zwykła szlifierka stołowa .Troche nauki ,i będzie ok.

Ćhciałbym zobaczyć jak to się ostrzy o beton bo tyle lat pracuję z narzędziami a takiego czegoś nie widziałem :wink:

To proste, plujesz na beton i jazda! Po jakichś 4 godzinach wiertło będzie jak brzytew. Widiowe po 4 tygodniach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od kilku lat przystawki na wiertarkę do ostrzenia wierteł,zaden kamień się nie odkształca za każdym razem ostrzy tak samo.(spróbujcie "z ręki dobrze zaostrzyć np wiertło 2 mm)

 

Fi 2 to duuuże wiertło

fi 0,3 i niżej to wyzwanie :D

 

Co Wy wszyscy z tym "odkształcaniem" ściernicy - przecież to nie plastelina

Dobrze dobrana ściernica powinna się zużywać ale nie sypać - normalny efekt samo-ostrzenia

Nową ściernicę oraz po dłuższym użytkowaniu i tak trzeba obciągnąć np tak zwanym koksikiem

gonzo93

Chcesz profesjonalnej wypowiedzi - dobre wiertła oddaje się do ostrzenia na profesjonalne ostrzałki ale tu płacisz nawet kilkaset zł za mm (takich wierteł się nie kupuje tylko dzierżawi i płaci za zużycie). Normalne ostrzy się na szlifierkach stołowych z ręki - ale jak się obawiasz o jakość szlifu a masz w zanadrzu trochę kasy wówczas możesz nabyć taką ostrzałkę

Dobra zwykła stołowa szlifierka posłuży Panu lata i przyda się do ostrzenia różnych innych przedmiotów, fazowania, oszlifowywania, wyrównywania etc

Tandetne wiertła się wyrzuca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gonzo93

Napisz wreszcie co oznacza duże zużycie wierteł

produkcja wielkoseryjna, masowa, wiercenie w stalach ulepszonych, kutych

Może raczej warto zainwestował w dobre profesjonalne wiertła a nie w tandetę z hipermarketu

Witam.

Jak kupuje wiertła to te z 4-5 gwiazdkami (koszt powyżej 20zł/szt).

Mam w planach założenie sztachet na płot. Szacuję, że sztachet będzie ok 300 i w każdej 6 dziur (sztachety wysokie na 180-200 i szerokie na 10cm).

To jest moja "produkcja wielkoseryjna" ;) Sztachety będą przykręcane śrubami zamkowymi (z półokrągłym łbem) do profili zamkniętych 27x40x2.

 

Uprzedzam pytania i sugestie, że po co tyle śrub i że można samowiercącymi.... Ja podjąłem taką decyzję i spróbuję ją zrealizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gonzo93

Napisz wreszcie co oznacza duże zużycie wierteł

produkcja wielkoseryjna, masowa, wiercenie w stalach ulepszonych, kutych

Może raczej warto zainwestował w dobre profesjonalne wiertła a nie w tandetę z hipermarketu

Witam.

Jak kupuje wiertła to te z 4-5 gwiazdkami (koszt powyżej 20zł/szt).

Mam w planach założenie sztachet na płot. Szacuję, że sztachet będzie ok 300 i w każdej 6 dziur (sztachety wysokie na 180-200 i szerokie na 10cm).

To jest moja "produkcja wielkoseryjna" ;) Sztachety będą przykręcane śrubami zamkowymi (z półokrągłym łbem) do profili zamkniętych 27x40x2.

 

Uprzedzam pytania i sugestie, że po co tyle śrub i że można samowiercącymi.... Ja podjąłem taką decyzję i spróbuję ją zrealizować.

 

 

Koncepcja płotu bardzo dobra. Porównywalną ilość otworów dla sztachet (fi 6,5mm) wykonywałem ostatnio przy użyciu wiertła za 5 zł. Zużyłem 2 sztuki (jedno zużył mi pracownik po 50 otworach). Wiercone było w ściance 3mm.

Przy wierceniu ręcznym płaceniu za dobre wiertło nie popłaca. Przy wietarkach stołowych i na statywie, przy dużych średnicach otworów - jak najbardziej. Oczywoiście nie nazywajmy wiertłami takich, które wyginają się w trakcie wiercenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zakładałem sztachety - 160mb zużyłem 2 wiertła - bo jedno złamałem - gadulstwo z bąblem i trafienie w szew - cenna lekcja dla młodego

drugie się lekko nad tępiło (trzeba było mocniej docisnąć wiertarkę lub iść po drabinę - włączyłem szlifierkę kątową położyłem ją na glebie przyłożyłem wiertło obróciłem i dowierciłem ostatnie otwory

Wiertła narzędziowe ok 50 zł\szt

to jedno posłuży jeszcze że ho ho ale w twoim przypadku kupiłbym ze 3szt po max 15 (nie CE China Export) i dałbym sobie spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś potrenować wiercenie. Ostatnio przykręciłem 600 sztachet po 4 otwory (3,5mm) kazda. Kupiłem sobie 4 sztuki wierteł po 8 PLN/szt i teraz 3 mi się walają po szufladzie, bo to czwarte wciąż sprawne.

Witam.

Chcesz powiedzieć, że wywierciłeś 2400 otworów w metalu i wiertło dalej działa?? :o :o :o

Też bym chciał mieć takie wiertła.

Co do trenowania wiercenia to wiertarkę mam dobrą (750W), parę w rękach też. No chyba, że jeszcze jest jakaś tajemnica wiercenia której ja nie poznałem. Jestem otwarty na sugestie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...