Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DomInki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 553
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 months później...
Gość Gosc_123

I tak o to skłonność do nalewek :wink: zagnała mnie do kolejnego ciekawego domu!

Witaj Inko :)

Przepiękna okolica no i wnętrze zapowiada się ślicznie. Najbardziej podoba mi się stół w jadalni! Niesamowity.

A zgodnie z Twoją prośbą i żeby tak nie z gołymi łapkami - stawiam na ten stół resztkę :oops: baileys'a

 

http://img686.imageshack.us/img686/7302/p1040654.jpg

 

i cały przepis :wink:

 

DOMOWY BAILEYS

1/4-1/2 l wódki lub whisky (według preferencji co do zawartości promilii, ja dałam 1/2 :oops: :p )

1 puszka mleka skondensowanego słodzonego - gotować zamknietą puszkę do 3 godzin (wstawiasz zamkniętą puszkę do garnka z wodą, puszka musi być przykryta wodą (należy ją uzupełniać podczas gotowania) - gotujesz na małym ogniu 3 godziny od zagotowania wody, dopiero po ostygnięciu

otwierasz, masa powinna być gęsta, karmelowa)

1/2 szkl. śmietany kremówki (ja daję mleczko skondensowane do kawy, takie w niebieskich kartonikach)

1 łyżeczka kawy rozpuszczalnej (rozpuszczasz w odrobinie wody)

 

No to zdrówko! Pozdrawiam cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_123

Inko, jeśli mogę... do stołu pasują mi tylko i wyłącznie te rattanowe krzesła (te nr 2). Moim zdaniem będą z nim wyglądać obłędnie! Kupuj! :)

A skórzany wypoczynek... hmmm... trudno powiedzieć, jeśli masz dużą powierzchnię salonu, słoneczną... Bo jeśli nie - też bym się obawiała czy nie będzie za ciemno, za ciężko... Sam wypoczynek wydaje się być mięciutki i wygodny. Sama siedzę na takim ecru, a marzy mi się pomarańczowy! :D

Z piwniczki... :lol: :lol: :lol: nie ma problemu możemy korzystać, bo ja na swoją muszę jeszcze poczekać. To na razie stuletnia dziura w ziemi wyłożona kamieniami :roll:

Acha, i jak będziesz robiła Baileys'a - tuż po wymieszaniu wydaje się być ostry - najlepiej niech się z dobę "przegryzie". No z pół doby! :wink: i wtedy... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inka nie będziemy zaśmiecać Celince wątku :D

Faktycznie twoje meble są jaśniejsze niż wenge :wink: Ja też miałam mieć okna orzech i drzwi zewnętrzne...a do tego wewnętrzne itp. ale stanęło na mahoniu-bo mój mąż się zakochał w nich :D

Jak przejrzałam twój dziennik to powiem Ci,że nie tylko pobyt w Irlandii nas łączy bo my też zaczęliśmy budowę tydzień przed ślubem... ale to było w czerwcu 2007 :lol:

Chciałabym zobaczyć twój domek z zewnątrz... może dodasz jakieś zdjęcia i rzuty, ale przynajmniej nazwę projektu :wink:

Jak znajdę na niemieckim e-bay zdjęcie stołu i krzeseł które kupiła moja siostra to wkleję... pisze o tym bo krzesła są podobne do tych nad których się zastanawiasz te drugie :D ale przyznam szczerze że nie pamiętam jaki ma stół... ona dopiero w grudniu się przeprowadzi do nowego domu i na razie to wszystko stoi opakowane w piwnicy :wink:

ale tak jak napisałam wcześniej skóra chyba nie będzie aż tak tragicznie wyglądać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMFI Witam serdecznie w moich progach! A bywałam i ja u Ciebie na podglądactwie, domek szczególnie z zewnatrz mnie urzekł. u mnie z zewnątrz jeszcze duuużo roboty.Co do stołu to mały problem, chciała bym do niego krzesła na święta ale trudno wybrać które :roll: . I wogóle w którą strone pójść w dalszym urządzaniu salonu, cały czas planowałam czekoladowy skórzany wypoczynek, ale czy nie zadużo tego brązu? :-?

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie

 

no proszę, odwiedzi mnie i nawet śladu po sobie nie zostawi! ;-)

 

Widzę, że jestem na tym samym etapie jak Ty; święta za pasem, ba, Wigilia w nas, a nie ma gdzie gości posadzić! Ty chociaz masz stół, u nas stoi stół tarasowy i takie tez krzesła...

co do Twoich dylematów stołowo-krzesłowych, hmmm... osobiscie wybrałabym te pierwsze, skórzane. Moim zdaniem będą fajnie pasowały do kanap, poza tym sa takie bardziej stolowe... te ratanowe sa obłedne, ale bardziej mi pasuja do oranzerii, werandy... jakiegos kacika wypoczynkowego... ale ja tradycjonalistaka jestem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...