Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DomInki


Recommended Posts

hej Ineczko :D

co tam u ciebie... doczytałam się,że w końcu doczekasz się schodów :D cieszę się,że ty się cieszysz hihi :lol:

 

Dzisiaj dodam zdjęcia pomalowanych pokoi... niestety udało się zrobić tylko dwa i do tego jeden bez różowych pasów ozdobnych ale ja i tak się cieszę,że mamy już kolorki :D

oczywiście zdjęcia nie oddają rzeczywistego koloru :x a szkoda bo na żywo kolory są suuuper :wink:

 

pozdrówki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 553
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej

oj masz rację,że warto samemu coś robić. Nam pomaga teściu (jak wiadomo wszem i wobec) i też dużo zaoszczędziliśmy. Chcielibyśmy mu coś zapłacić bo w sumie poświęca swój wolny czas i mógłby sam coś zrobić dla siebie albo po prostu zwyczajnie poleniuchować, a jeździ do nas.

A za malowanie biorą 8zł. za metr, co dla mnie jest chore :evil: ten gościu co nam robi wszystko, jak kafle, gładzie itp. powiedział,że on by wziął 5-6 zł. ale to dla nas i tak za dużo, bo my sami pomału możemy zrobić za darmo :D

w dwa dni z moją siostrą pomalowaliśmy te dwa pokoje i garderobę oraz sufity na górze.

Została nam nasza sypialnia, hol na górze-schody-hol na dole,wiatrołap, salon, mały pokoik na dole.

salon pewnie będzie ostatni, bo właśnie w kuchni będzie nam fachowiec obniżał sufit w kuchni, i obudowywał kominek :lol:

a pasy w pomarańczowym pokoju będą pionowe... po 3 (taki wąski, grubszy i najgrubszy) miałam gdzieś zdjęcie to później wkleję :wink:

Ten kolor pomarańczowy jest na prawdę inny, ale bardziej zbliżony do tego jaśniejszego niż ciemniejszego... zdjęcia robione z lampą i bez dlatego taka różnica :evil: a niebieski nie jest taki błękitny tylko bardziej wpadający w lekki fiolet... cudny jest :oops:

a w niebieskim kiedyś po prostu kupię jakieś dziecięce szabloniki i wymaluję na ścianach kolorowe wzory :D

w salonie będzie taka kawa z mlekiem, na ścianie z telewizorem będą 3 pasy z tynku strukturalnego w troszeczkę jaśniejszym kolorze niż całe ściany, a kominek w czekoladowym brązie :roll: takie mam plany... ale kiedy to się ziści :-?

aaaa... no a w zielonym (ten na zdjęciach jest też przekłamany... najbardziej się wszystkim podoba właśnie ten) w zielonym będą 3 ściany farbą a na jednej tapeta biała w zielone wzory :) piękna :oops:

 

ojjj... ja znów jak zwykle się rozpisałam :x

 

a no i zapomniałam... łazienki jeszcze nie testowałam bo za dużo ludzi było a drzwi jeszcze nie mamy zamontowanych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką tapetę mam do małego pokoju na dole tylko z zielonymi wzorami :D

http://www.empikfoto.pl/albumy38/405111/852929/previews/32448884_tapeta.jpg

 

a takie pasy chcę zrobić różowo-bordową farbą...

http://www.empikfoto.pl/albumy38/405111/852929/previews/32448877_pasy_na_scianie.jpg

 

i marzy mi się tak zagospodarować moje 20 parę metrów garderoby :D

http://www.empikfoto.pl/albumy38/405111/852929/previews/32448872_garderoba.jpg

 

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :D

ja znalazłam to zdjęcie z pasami gdzieś w necie i od razu pomyślałam,że zrobię tak w jednym pokoju. A że wiedziałam,że jeden pokój chcę pomarańczowo- różowy to super mi będzie to pasować :lol:

A jak masz ochotę to też możesz odgapić od tego kogoś :wink:

A jakie kolory planujesz w tej sypialni ??

 

 

U nas plany takie,żeby teraz położyć podłogi... deski już są, ale muszą odleżeć na płasko kilka dni ( i teściu coś źle się czuje, więc zrobił sobie przerwę) . Następnie pomalujemy jeszcze sypialnie, hol na dole i górze i wiatrołap oraz mały pokój na dole no i przykleimy te tapety :D A na samym końcu pomalujemy salon. Teraz w salonie gość obniża sufit i obudowuje kominek...i wtedy będzie można to malować.

Jak to wszystko już będzie skończone to można myć i meblować... ale na razie mamy za mało kasy,żeby zamówić kuchnię i sprzęty oraz narożnik... musimy z dwa miesiące poczekać i odłożyć troszkę mamony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej

dawno mnie tu nie bylo...znaczy byłam ale w ukryciu :lol:

czujesz juz wiosnę??? ja własnie za chwile bede zmagac sie z topniejacym sniegiem żeby samochód mi na drodze nie utknął....jak wczoraj ;-)

 

Na poddaszu mamy 3 pokoje każdy z wyjściem na balkon (32m2, 25m2, 19m2 +garderoba 6m2, łazienka 17m2)

 

powiem ze pokoje GIGANT. To będzie duże wyzwanie żeby je jakos fajnie urządzic bo taka przestrzen jeśli nie jest salonem a pokojem lub sypialnia. Na pewno będe sledzic ;-)

 

myślałam ścianke kolankową i ściane gdzie są dzrzwi balkonowe w turkusie zrobić, ale po pewnych przeżyciach boje się troche, to chyba taki zimny kolor :roll: (...)

i panele trzeba będzie wkrótce wybrać i też nie wiem, jeszcze się tak nie rozglądałam, chyba jakies jasne beda- może coś z jesionu.

 

A jaki kolor masz sypialnie?MALM taka jasna jak ta komoda na zdjeciach????

... bo jesli tak to na mój gust turkus+braz na scianach i dodatkach przy jasnych meblach i podlodze to nie do końca może fajnie sie zgrac. Za duzo barw bedzie chyba. Turkus+brąz+beż fajnie sie komponuje z ciemnymi meblami... tak cos jak Kasia chyba planuje. Jak dla mnie to właśnie z brazem ciemnym turkus wyglada najlepiej... tu bym sie bała dodawac jasne meble a takie chyba masz nie?

A myslałaś o jakichs innych kolorkach w sypialni???Czy zdecydwanie chcesz turkus?

 

A i jeszce myślałam trochę o Twoim salonie i tym fiolecie (ale zaznaczam że to wszystko jak i wyżej o sypialni to takie "wolne" przemyslenia.... mam duzo czasu ostatnio ;-)

Masz tam na dole rewelacyjna wielka przestrzeń i dodałabym troche koloru (zamiast fioletu np jakąś zieleń jak na tym zdjęciu które mi przysyłałaś)

i np. postarałabym sie połaczyc cześć jadalnianą z salonem np:

na fioletowej ścianie dałabym jakas tapete np jakies zieolne wzory na brązowym tle, sciane obok (tą po lewej stronie stojac przodem do obecnej fioletowej ) pomalowałabym na zielono w takim odcieniu jak wzory na tapecie, i jeszcze na ten sam kolor pomalowałabym sciane w jadalni (ta działowa z kuchnią) W ten sposob przechodzac z salnu do jadalni wszystko by sie jakos razem łączyło. A i jeszce apiszę dlaczego pomalowałabym ta sciane obok fioleu na kolorek. Bo teraz jak sie wchodzi do salonu widzi sie tylko jasne kolory(ten nazwijmy go bazowy) żeby zobaczyc że co sie dzieje w salonie trzeba odwrócic sie na ściane z tv.... a tak to juz od wejscia byłoby jakies urozmaicenie które po odwroceniu się miałoby ciagłośc w salonie.

To takie moje pierwsze pomysły.... bo czym wiecej mysle tym więcej innych mi do głowy przychodzi.

 

A co planujesz przy schodach????

 

Pozdrawiam i ide walczyc z topniejącym sniegiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turkus + zielony

zielony + morski - wersja łagodniejsza

 

ooo widze ze w tym samym czasie pisałysmy i juz mnie ubiegłaś. Pomysł z tymi kolorkami zdecydowanie lepszy jest.....bardzo radosny (prawie jak u mnie róz z pomarańczem ;-) bo braz z turkusem tak jak tam wczesniej było pisane to jakos mi nie pasował do Twoich mebli i planu z jasna podłogą. ;-)

 

wrócę za chwilę zmykam do łopaty ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem... to pierwsze zdjęcie jest ok... ale, na pewno nie dałabym takich pastelów jak na zdjęciu z komodą... będzie za mdło :-?

Jeśli chcesz trochę przygaszone kolorki, to może wybierz jeden z nich np. ten zielony zrób pastelowy, a turkusowym takim mocnym,żywym zaakcentuj coś... zrób na ścianach te pasy, albo pomaluj 3 ściany jasnym zielonym a jedną turkusem...

Mi tak jak Celinie najbardziej podoba się połączenie ciemnego turkusu z brązem czekoladowym, ale może faktycznie będzie za wiele jak dasz beż+turkus+brąz i jasne meble i podłoga...

ja tylko sobie tak myślę, dlatego jeśli uważasz inaczej zrób jak ci się podoba, ale powiem Ci,że ten mój pomarańcz jest taki morelkowy-pastelowy i chciałam dodać do tego róż... też pastelowy, ale w rezultacie kupiłam ciemny róż, taki wpadający w kolor wina :p i jak wypróbowałam na ścianie te dwa kolory i teraz wiem,że to był strzał w dziesiątkę!! Dwa pastele by mnie po kilku dniach zemdliły :(

 

A co do salonu to Celina chyba też dobrze radzi :wink: chociaż jak nie chcesz zieleni, to fajnie by wyglądało też jakieś fajne bordo czy fiolet, który już masz ale jakiś z charakterem, a nie taki blady :D jest tyle fajnych tapet i można do nich dobrać super kolorki, więc możesz poszaleć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nasze posty się w tym samym momencie zeszły :)

 

A co planujesz przy schodach????

Korytaż na dole, klatka i korytarz u góry pomalowane są na pastelową orchidee duluxa. Schody, korytaż są widoczne z jadalni,- trzeba mieć dużo wyczucia żeby nie na pstrocić, ja go nie mam :roll: dlatego u mnie tak zachowawczo, nijak.

Jest jeszcze jedna ściana (kuchenna) widać ja z salonu miedzy ścianą TV (fioletowa), a tą w jadalni (graniczącą z kuchnią) ona jest pomalowana tylko 2 razy na biało bo miałam coś na nią wymyślić, myślałam o tapecie albo pomalować ją pastelową orchideą skoro tapeta miała by byc w salonie.

 

Kurczę... ja znów mam tyle pomysłów w głowie,że mi ścian brakuje :D

Ja mam ciemne schody dlatego hol góra i dół+klatka schodowa będą w magnolii... może wydawać się za blado, wszystko w jednym kolorze, ale na jednej ze ścian będzie położony kamień... taki a'la piaskowiec, ale też jasny. A z czasem na bocznych ścianach pojawią się jakieś obrazy, ale podobnie jak u Celinki na jakaś foto-tapeta, ale raczej nie bo będzie już za dużo :lol:

 

Może ty też przy schodach zrób coś w rodzaju kamienia... jeśli lubisz szarości to są fajne "płytki piaskowca" w tym kolorze :D

 

Sama nie wiem co Ci doradzić, bo teraz jak poblokowali Ci zdjęcia nie mogę w głowie sobie jakoś wyobrazić ustawienia twoich ścian :oops: A jak klika na link projektu który wcześniej dodałaś wyskakuje błąd :evil: a zapomniałam nazwy twojego domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...