Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasza stodoła - Dogodny c148a


Recommended Posts

Jestem za affron z woodenticem:) To adrono jakieś takie oklepane...

A ze sprzętem i hydraulikiem przeraziłaś mnie nie na żarty.. o matko, przecież tego się nie da wszystkiego na raz ogarnąć i zaplanować np. tak aby wizja baterii odpowiadała technicznym możliwoścom jej zamontowania wg hydraulika :roll: :roll:

Trzeba się po prostu pogodzić z tym, że czasami może za nas zdecydować przypadek, ale może to i lepiej, ja bym się jakoś na maksa perfekcyjnego świata chyba bała.. może dlatego, że sama mam tak dużo wad z niezorganizowaniem na czele :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I

 

Podłogi. Pojawił się nowy faworyt, Adorno Malaci.

I teraz co zrobić? Połaczyć Affron z Woodenticem?

http://www.modnalazienka.pl/images/affron_grafit_mat_65,5x65,5.jpg http://www.kerabo.cz/katalog/obklady/paradyz/Woodentic/nahledy/Woodentic_Brown.jpg

Czy Affron z Adorno Malaci?

 

u nas bedzie tak

 

affron polpoler + woodentic brown badz + serenissima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę - na co zwrócić uwagę kładąc instalację elektryczną? Jutro mam randez-vous z elektrykiem i zamęt w głowie :roll:

 

przemyś wszystkie potrzebne kontakty (okap w kuchni, pompy, piec itd w kotłowni, kominek też czesto potrzebuje zasilania)

polecam wysokość właczników na wysokości opuszczonej dłoni

i przemyśl jak beda się otwieraly drzwi, żeby włączniki nie wypadły po stronie zawiasów...

gniazdka zewnetrzne - ogród (piła, kosiarka etc), przed domem (np. choinka?)

 

i na pewno cos jeszcze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie za kilka dni będą montować mi schody i włącznik kinkietów wychodzi w połowie schodów tuż nad stopniem :evil: (idąc po schodach trzeba bedzie się schylić, włącznik będzie na wysokości kostki) normalnie największa wtopa w całej budowie :evil: teraz jak wszystko gotowe trzeba będzie przerobić :x Elektrycy myśleli że schody nie będą zaczynać się tak daleko :evil:

Poza tym wydaje mi się że w kuchni mam trochę za dużo gniazdek nad blatem (do trzech jeszcze nic nie wtykałam) nigdy nie korzysta się z wszystkiego naraz :roll: Elektryk mówił żeby pomyśleć o wszystkim żeby potem nie dorabiać i takie tam... no i wyszedł nadmiar. Zaplanowanie instalacji elektrycznej to bardzo trudna sprawa. Mam nadzieje że tobie się uda wszystko przewidzieć i będziesz zadowolona. Trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze dodam od siebie w sprawie instalacji elektrycznej - wyprowadzenie oświetlenia na tarasy i ganek przed domem oraz jakiś gniazdek na zewnątrz - na tarasie np. do radia czy komputera:)

Pomyśl gdzie planujesz lampy stojące, aby dla nich też przewidzieć gniazdka.

A i ja planuję w sypialni światło z możliwością wyłączenia przy łóżku. To samo myślę, że warto zrobić w większych pomieszczeniach np. salonie, aby móc włączyć przy wejściu, a wyłączyć np. na sofie.

I wyprowadzenie zasilania do napędów rolet (o ile masz).

Nic więcej mi się na razie nie przypomina..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim towarzyszom doli i niedoli budowlanej:

http://www.easter-decorations.biz/images/products/easter%20egg.jpg

Radości, która dostrzega piękno małych rzeczy,

Nadziei, która nie gaśnie, gdy marzenia wydają się zbyt dalekie,

Pokoju, który koi, kiedy wszystko wyprowadza z równowagi

Wiary, która daje oparcie, kiedy bezradność przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...