Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasza stodoła - Dogodny c148a


Recommended Posts

Zawsze:) podaj tylko godzine, zgram grafik z mezem, dwojka malych dzieci i jestem:)

hymmmm, sama nie wiem... duzo?:D

btw "barbarzynko" mysle, ze moja ukochana przyjaciolka mieszkajaca obecnie w miejscowosci Fukuoka zrobilaby swoja buzke z bielusienkiej na zolta:D tak kalac kulture jej przodkow (o ile to cudo jest po japansku, bo kurcze nie rozpoznaje;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja nie znam się tym bardziej ;) W tym roku na Jarmarku Dominikańskim zostałyśmy z siostrą zaczepione przez pana, który za 5 złotych obiecał napisać nasze imiona. I tak wróciłam do domu bogatsza o ramki z imionami moim i męża. Jestem przekonana, że zamiast mojego imienia facet napisał "nieświeża panga" a o mężu "wieprzowina na ostro" :lol2:

 

Albo takie coś do kuchni:

http://tapex2000.pl/foto/srednie/11907160042.jpg

Edytowane przez Famelia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne:

 

 

Zdjęcie "nastrojowe" - instrukcja wykonania

 

Potrzebny jest aparat, który ma tryb manualny - czyli, że możemy sami, ręcznie nastawić takie parametry jak czułość, przesłona i czas naświetlania. Albo ma taką funkcję, że możemy wpływać na wartość EV - czyli naświetlenie. Zwykle jest to taka przedziałka w formie linii prostej ze skalą od -3 do 3. Bo dla naszego aparatu to zdjęcie jest niedoświetlone. I jeśli zdamy się na pełną automatykę, to aparat naświetli to mocniej, nie będzie efektu, albo/i się wszystko rozmyte zrobi, bo aparat ustawi długi czas naświetlania.

Zakładając, że mamy tryb automatyczny ustawiamy tak:

- maksymalna czułość czyli ISO (chyba ze na maksymalnej są koszmarnie zaszumione zdjęcia - to wtedy maksymalna akceptowalna przez nas)

- mała przysłona - czyli te cyferki wyrażane jako 1.8, 3.4, 5,6 - jak najmniejsze to ustawiamy

- maksymalnie długi czas, ale tak, żebyśmy byli w stanie utrzymać aparat w bezruchu - wyjdźcie od 1/50 sekundy i sprawdźcie czy możecie wydłużyć.

I robimy zdjęcie, oglądamy na monitorze aparatu i wprowadzamy ewentualnie jakieś korekty. Czyli zmieniamy jeden z czynników wcześniej opisanych i patrzymy czy jest lepiej czy gorzej.

Jeśli możemy wpływać tylko na EV, to ustawiamy na -3ev, robimy zdjęcie i patrzymy czy nam się podoba. Potem ustawiamy -2 2/3 i to samo. Aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Policzyć tego dokładnie nigdy nie umiem - stosuję metodę prób i błędów.

Jak ktoś ma PS, to potem jeszcze można w poziomach (levels) przesunąc środkowy wskaźnik w lewo - wedle uznania.

I jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Famelia ... ja się zgłaszam na ochotnika ... mogę machnąć choćby nawet w suahili w sobotni wieczór ;) i nie potrzebuję wiele bo ja taka ergonomiczna tfu ... ekonomiczna jestem (już mnie całkiem ten wątek o kuchniach opętał :) )

 

Phi ;) wyśmiewasz tamten wątek bo nie masz WIEDZY WIZUALNEJ ;)

 

Chyba faktycznie będę musiała pomyśleć o jakimś spotkaniu w mojej kuchni - oczywiście czysto roboczym ;) Tylko jak to zrobić skoro od listopada zaczynam kurs i wszystkie weekendy do lipca mam mieć zajęte :(

 

sure - to pewnie przez to, że miałaś malowane wałkiem - on pozostawia lekką strukturę. Ale ja lubię ten efekt - i w ogóle nie zamierzam kłaść gipsów na górze - tylko rzucić farbę na gołe tynki.

Edytowane przez Famelia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sure - to pewnie przez to, że miałaś malowane wałkiem - on pozostawia lekką strukturę. Ale ja lubię ten efekt - i w ogóle nie zamierzam kłaść gipsów na górze - tylko rzucić farbę na gołe tynki.
Hm, gdyby to była "lekka" struktura, chyba bym się nie czepiała. Musze to kiedyś sfotografować.... ;)

 

p.s. a jakie wydarzenie miało miejsce wczorajszego wieczoru? Bo nie rozumiem aluzji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj sure nie czytałaś the biggest aferas of this week?

 

First afera tzw monaHomachia ;)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-pochwalcie-si%C4%99-swoimi-kuchniami/page209

 

Viktoriagejt:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?168313-Uwaga!!!-fatalny-architekt!!!

 

 

lasche ja tam do Twoich frontów mam pewne ANSE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tej, Famelia, ale czemu monahomachia? przecież ja zamieniłam tylko z nim 3 zdania, na privie kazałam nie spoufalać się i ucięłam dyskusję. to inni się pogrążyli w tej bezsensownej wymianie zdań, ja wycofałam się szybko - kompletnie olewam takich ludzi. a dziś cały dzień się buhahałam czytając, jak dziewczyny próbują kontynuować. ale to nie moja afera bynajmniej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...