Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wytrzymałość deski na złamanie


marseg

Recommended Posts

Drewno projektuje sie tak jak inne materiały tzn, zebranie obciążeń, obliczenia statyczne konstrucji, wymiarownie.

Do wymiarownia warto zaopatrzyć się w normę PN-B-03150:2000 „Konstrukcje drewniane. Obliczenia statyczne i projektowanie”

 

Cięzko odpisac jak sie to wykonuje bo to nie jest jeden wzór.

 

Do czego to potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję policzyć ile kg wytrzyma deska o grubości 3mm szerokości 12mm i długości 1000mm oraz legar 60x120x2000 podparty na końcach. Chcę przeliczyć czy takie "dechy" są ok na podest czy może za małe lub za duże, a może zmniejszyć rozstaw podpur? Nie chcę robić tego na czuja, chcę to policzyć i mieć pewność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję policzyć ile kg wytrzyma deska o grubości 3mm szerokości 12mm i długości 1000mm oraz legar 60x120x2000 podparty na końcach. Chcę przeliczyć czy takie "dechy" są ok na podest czy może za małe lub za duże, a może zmniejszyć rozstaw podpur? Nie chcę robić tego na czuja, chcę to policzyć i mieć pewność.

 

Nie amsz co liczyć nie wytrzyma.

 

3mm :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o wymiary 30x120x1000mm. Każdy wmiarę inteligentny człowiek odrazu się domyśli że się pomyliłem i nie będzie słał głupich uwag. Po 3mm deskach nie bardzo da się chodzić a napisałem że ma być z tego podest.

Więc sorki ale jeśli nie wiecie jak się do tego zabrać to nie marnujcie czasu.

Liczę na konkretną pomoc od konkretnych ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o wymiary 30x120x1000mm. Każdy wmiarę inteligentny człowiek odrazu się domyśli że się pomyliłem i nie będzie słał głupich uwag. Po 3mm deskach nie bardzo da się chodzić a napisałem że ma być z tego podest.

Więc sorki ale jeśli nie wiecie jak się do tego zabrać to nie marnujcie czasu.

Liczę na konkretną pomoc od konkretnych ludzi

 

Tu są sami niekonkretni. O intelygentnych też cięzko. Czepiają się głupich 3 mm jakby było czego. Jeszcze sobie jaja robią z deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze kupa śmiechu i gadania zamiast koledze pomóc

Przypadek jak opisujesz

War brzegowe

Materiał drewno sosnowe kg=35MPa (N/(mm*mm)) (mocno przybliżone)

Układ płyta o wymiarach przekroju szerokość B wysokość H długość L

Podparta na obu końcach i obciążona siłą skupioną F

Moment gnący Mg=FL/4 bo reakcja podpory Ra=Rb= 1/2F

Wx=B*H*H/6 z tego kg>(6*Mg)/(B*H*H)

 

Sprawdzamy belkę na zwichrzenie

Fkrytyczne=16,93*sqrtHB*L*L (sqrt- pierwiastek)

Jakby, co to pytaj dalej rzadko zaglądam ale postaram się pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...