Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wytrzymałość deski na złamanie


marseg

Recommended Posts

Jak zawsze kupa śmiechu i gadania zamiast koledze pomóc

Przypadek jak opisujesz

War brzegowe

Materiał drewno sosnowe kg=35MPa (N/(mm*mm)) (mocno przybliżone)

Układ płyta o wymiarach przekroju szerokość B wysokość H długość L

Podparta na obu końcach i obciążona siłą skupioną F

Moment gnący Mg=FL/4 bo reakcja podpory Ra=Rb= 1/2F

Wx=B*H*H/6 z tego kg>(6*Mg)/(B*H*H)

 

Sprawdzamy belkę na zwichrzenie

Fkrytyczne=16,93*sqrtHB*L*L (sqrt- pierwiastek)

Jakby, co to pytaj dalej rzadko zaglądam ale postaram się pomóc

 

To dopiero pomogłeś :) To zwykła deska jest a tu jakieś wzory do projektowania promu kosmicznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam. Nawet nieinteligentny wie, że jaj z deski się nie zrobi.

Taaaaaakkk???? :o :o :o :o A sz czego???? :o

 

No nie wiem jak u innych ale jak ostatnio sprawdzałem to nie miałem jaj z deski.. to pytanie to chyba do Pinokia, może on ma z deski.. :D

 

Nie trza Pinokia. Ja mam całą stertę jaj z deski, pomalowanych zresztą, robią za pisanki na święta.

U Ukraińców na targu kupiłem.

Znaczy można? Można!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam. Nawet nieinteligentny wie, że jaj z deski się nie zrobi.

Taaaaaakkk???? :o :o :o :o A sz czego???? :o

 

No nie wiem jak u innych ale jak ostatnio sprawdzałem to nie miałem jaj z deski.. to pytanie to chyba do Pinokia, może on ma z deski.. :D

 

Nie trza Pinokia. Ja mam całą stertę jaj z deski, pomalowanych zresztą, robią za pisanki na święta.

U Ukraińców na targu kupiłem.

Znaczy można? Można!

 

Asz.. tu mnie zagiałeś. Mi chodziło o inne jaja ale niech będą kurze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak u innych ale jak ostatnio sprawdzałem to nie miałem jaj z deski.. to pytanie to chyba do Pinokia, może on ma z deski.. :D

Tylko sęk (nomen omen) w tym, że Pinokio był jeno nosicielem, a to Gepetto zajmował się ich robieniem :lol: Więc to pytanie do niego ;)

 

To zwykła deska jest a tu jakieś wzory do projektowania promu kosmicznego :)

Śmiech w tym, że wzory przy obliczaniu wytrzymałości promu kosmicznego i deski nie różnią się niczym... No, może poza ilością obliczeń... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiech w tym, że wzory przy obliczaniu wytrzymałości promu kosmicznego i deski nie różnią się niczym... No, może poza ilością obliczeń... :lol:

 

Z czego sobie kolega zakładający temat kompletnie nie zdawał sprawy :)

 

ale już wie!

znaczy, forum jest niezastąpione! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byście tak spoważnieli? :lol:

 

Decha 3 cm gruba wytrzyma dużo. Ale... ładna, o równym usłojeniu. Taka z sękiem jak czapka złamie sie od patrzenia na nią. Te wzorki to se można w d....

A podest czy tam podłogę trzeba zrobić na wpust (lepiej) albo i na obce pióro (gorzej). Wtedy coby po tym nie łaziło, nie pracuje każda deska, tylko cała płyta. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byście tak spoważnieli? :lol:

 

Decha 3 cm gruba wytrzyma dużo. Ale... ładna, o równym usłojeniu. Taka z sękiem jak czapka złamie sie od patrzenia na nią. Te wzorki to se można w d....

A podest czy tam podłogę trzeba zrobić na wpust (lepiej) albo i na obce pióro (gorzej). Wtedy coby po tym nie łaziło, nie pracuje każda deska, tylko cała płyta. I tyle.

 

W końcu "konkret".

Zgadzam się z przedmówcą - "ładna" deska - 3 cm grubosci - metr długości - wytrzyma spokojnie - chociaż przy metrowym rozstawie legarów czuć bedzie jak pracuje pod obciązeniem - szczególnie jak ktoś urządzi potańcówke na tarasie.

 

PS>> Uwaga o łączeniu desek (porzez obce pióro czy na piór-wpust) słuszna - aczkolwiek może skutkowac zniszczeniami przy duzych punktowych obciązeniac (nogi od pianina - wpusty moga się wyłupywać)

 

P.P.S >> duzo lepiej byłoby przy metrowym rozstawie legarów wykorzystac dłuższe deski (wielokrotność metra , np: 2 m :) - na metrowa zakładkę) - lepiej "pracuja"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...