Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

malowanie pokoju


matiz-1990

Recommended Posts

Mam takie pytanie dotyczace malowania pokoju . W najblizszym czasie chce odnowic sobie pokoj chodzi mi o malowanie gdyz chce zakupic sobie taki o to wałek

 

 

http://allegro.pl/item743533777_proste_malowanie_walek_malarski_niekapiacy_z_tv.html

 

Pytania.

 

1.Posiado moze ktos z was taki o to walek ?? zdaje on egzamin ??

2.Zawsze gdy maowałem wnetrze domu uzywałem farby emulsyjnej kujawiak tej niebieskiej , lecz teraz gdy chciał bym zakupic ten wałek na aukcji pisze ze : należy używać wyłącznie farb akrylowych lub lateksowych, zarówno do powierzchni wewnętrznych jak i zewnętrznych. Jaka jest róznica miedzy tymi farbami ?? Moze polecacie jakieś ?? jedynka ? dekoral ?

3.Ile farby potrzebował bym na pomalowanie pokoju około 3,5m długi , szeroki 3,5 m, wysoki około 2,20 m+ sufit ??

 

Z góry dziekuje za pomoc Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany, ja to nawet do malowania juz folii nie zakładam, a maluję zwykłym wałkiem, bo teraz te farby w zasadzie nie kapią, a nawet jesli, to szmatka i zaraz się zetrze.

zuzycie farby na metr kwadratowy masz na wiaderku z farbą . to jakieś 8 - 12 metrów z litra. Policz resztę. Malować w zasadzie trzeba dwukrotnie, wcześniej oczywiście gruntując powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co... Taki walek kiedys byk w telezakupach mango i tam sprawowal sie naprawde super, jednak kosztowal przynajmniej kilka razy tyle... Ten za 15 zl... hmmm szczerze mowiac ciekawa propozycja. Aczkolwiek boje sie ze to lipa bedzie...

 

Apropo malowania scian to tak jak pisal pzedmowca, sciany sie maluje 2 razy conajmniej... Bo np. Przy mojej czerwieni po 3 razach malowania i tak jak sie przyjze to miejscami widac ciemniejsze plamy, a gdzieniedzie jasniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...