Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

odkurzacz centralny w posadzce


dbandmax

Recommended Posts

bede mial rury odkurzacza centralny w posadzce

 

czy trzeba je dobrze przymocowac do podloza, czy moga one luzno lezec w posadzce miedzy styropianami?

 

na biezaca chwile chce je zamocowac obejmami hydruicznymi na rury fi 50, czy to OK, czy zbyteczny zabieg?

 

Zastawnaiwalem sie czy rury nie bede mi za bardzo dgaly jak nie beda przymocowane co moze nawet doprowadzic do rozszczelnienia insalacji?

 

Co Panstwo na ten temat myslicie?

 

Pozdrawiam,

dbandmax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie moga leżec luźno między styropianem /troche większy luz aby to później zasypac jastrychem /który je zastabilizuje/

obejmy niekoniecznie

natomiast rury powinny być antystatyczne /aby kurz sie nie lepił do ścianek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są specjalne uchwyty takie plastikowe (koszt groszowy) do mocowania rur OC do chudziaka. Ja swoje rury mocowałem bo nie wiem czy podczas drgań coś tam nie może pęknąć albo się rozszczelnić. Szczególnie jak rura leci po podłodze np 5-6m bez przechodzenia przez działówki.

 

a może właśnie przez te przymocowania pęknie albo się rozszczelni jak chudziak zacznie inaczej pracować i rura nie będzie miało możliwości ruchu? 8)

takie tendencyjne pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są specjalne uchwyty takie plastikowe (koszt groszowy) do mocowania rur OC do chudziaka. Ja swoje rury mocowałem bo nie wiem czy podczas drgań coś tam nie może pęknąć albo się rozszczelnić. Szczególnie jak rura leci po podłodze np 5-6m bez przechodzenia przez działówki.

 

a może właśnie przez te przymocowania pęknie albo się rozszczelni jak chudziak zacznie inaczej pracować i rura nie będzie miało możliwości ruchu? 8)

takie tendencyjne pytanie :)

 

Tradycyjnie nie tendencyjne dobre pytanie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastawnaiwalem sie czy rury nie bede mi za bardzo dgaly jak nie beda przymocowane co moze nawet doprowadzic do rozszczelnienia insalacji?
To zrób tak, żeby nie miały miejsca na drgania. Rury są dość sztywne, można zawsze coś pokombinować ze styro żeby sie zaklinowały. Jak ma Ci to spędzać sen z powiek to przymocuj najdłuże odcinki prostych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Panowie, a na cholerę to mocować? Po co? Czemu to mocowanie ma służyć?

Normalnie, luzem się układa rury na wylewce, pomiędzy nie i na nie kładzie styropian i wszystkie inne potrzebne warstwy, zalewa wylewką i tyle, żadne mocowanie nie jest tutaj nigdzie potrzebne.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...