Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gruntować czy nie?


garet007

Recommended Posts

Witam, mam ściany z gładzi gipsowej , były wcześniej malowane farba (ale jaka to nie wiem , nie zostawia śladów pyłu) jednak niektóre miejsca musiałem zreperować gładzią a następnie przeszczyscic papierem , później zacząłem czyścic papierem lekko całą ścianę ponieważ było dużo wystających drobinek ( brudna rolka przy poprzednim malowaniu) pytanie czy po wymyciu ścian należy użyć gruntu? (będę malował śnieżka classic color)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca gdzie masz samą nie pomalowaną gładzią zagruntuj, tam gdzie masz farbę nie musisz, chyba że masz kilka warstw tej farby to lepiej ją zedrzyj.

 

Kiedyś malowałem ścianę gdzie też była gładź okazało się że wcześniej była malowana 4 razy, farba się przyklejała do wałka, i ogólnie można było to zedrzeć jak tapetę.

 

Jeżeli masz tam tylko raz malowane to całości nie musisz gruntować, miejsca gdzie jest sama gładź musisz zagruntować bo będzie się lepić do wałka.

 

Ja zawsze wszystko gruntuje ... gruntowanie to nie jest dużo pracy a zawsze jesteś pewien że nic przy malowaniu nie odejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ANSEXXX
Miejsca gdzie masz samą nie pomalowaną gładzią zagruntuj, tam gdzie masz farbę nie musisz, chyba że masz kilka warstw tej farby to lepiej ją zedrzyj.

 

Kiedyś malowałem ścianę gdzie też była gładź okazało się że wcześniej była malowana 4 razy, farba się przyklejała do wałka, i ogólnie można było to zedrzeć jak tapetę.

 

Jeżeli masz tam tylko raz malowane to całości nie musisz gruntować, miejsca gdzie jest sama gładź musisz zagruntować bo będzie się lepić do wałka.

 

Ja zawsze wszystko gruntuje ... gruntowanie to nie jest dużo pracy a zawsze jesteś pewien że nic przy malowaniu nie odejdzie

 

 

Jeżyk DOKŁADNIE doradzasz innym aby nie gruntować - masz rację -o ile ten kolega z dylematem u Ciebie będzie się zaopatrywał w farbę !

 

 

 

GRUNT NA CAŁEJ POWIERZCHNI !!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...
Bezapelacyjnie grunt śnieżki to podstawa :D Muszę się zgodzić z moim poprzednikiem. Trzeba zagruntować ścianę, dzięki temu odpowiednio przygotujesz podstawę do malowania. Dobrze przygotowana ściana to tak naprawdę 50% sukcesu. Później pozostaje tylko odpowiedni dobór farb i odpowiedniego fachowca ;-) ( chociaż ja uważam że jeżeli ktoś ma odrobinkę inwencji twórczej to chociaż raz w życiu powinien spróbować pomalować chociaż jeden pokój - satysfakcja bezcenna). Jeżeli chodzi o farby warto spróbować pomalować farbami Magnat. Dobre farby osobiście sprawdziłem ;-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...