Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Glina


Recommended Posts

Witam formumowiczów. Mam problem budowlany. Kupiłem niedawno dom z gliny szalowanej do kapitalnego remontu. Zwaliłem już strop, ząłożyłem belki wymieniłem więźbę itp. Mury - jak to w glinie - są grube (55 cm), wyglądały na mocne. Niestety trochę je popsułem. Zrzucony strop plus ziemię "zmagazynowałem" na jednej ze ścian, która w wyniku tego uległa częściowemu uszkodzeniu, tuż ponad fundamentem. Tenże fundament jest z kamienia polnego i warstwy cegły "na sztorc" Po nasiąknięciu wilgocią (z ziemi, której pryzma opierała się na ścianie), ściana ponad fundamentem zaczęła kruszeć. Największe ubytki mają długośc ponad 1 metra, szerokość około 0,5 metra, a głębokość - w porywach - do 15 cm. Nie wiem, jak (i czym) uzupełnić ubytki tak, aby stworzyły spójną i trwałą masę ze ścianą. Problem jest nagły, bo za chwile przyjdą jesienne deszcze i będzie kłopot.... Czy istnieją na rynku takie materiały, które wiażą się z gliną??

Ponadto, już nie zdążę otynkować całości domu, ale zdążę jeszcze uzupełnić ubytki (tam, oraz w innych odparzonych miejscach. Jak i czym to zrobić??! Będę wdzięczny za sugestie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym, ale samej gliny to chyba nie da rady za duże ubytki. Glina może popękać, trzeba z czymś związać. Nawet jak będziesz kładł warstwowo to glina jest za krucha. Ja kładłam warstwy po 1,5 cm i jest ok, ale czytałam tutaj, że trudno związać glinę w dużych ubytkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...