Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DGP,REKUPERATOR,CMA-akumulacja ciepła!-opinie,porady


emilio

Recommended Posts

Emiilio temp po 4 godz palenia jest okolo 90 st przy przecietnym drewnie i srednim dopływie powietrza. Jak załaduje naprawde sucha paczke i puszcze kominek na maxa to nie mam takiego samego wsadu po 2h ale obudowy kominka nie dotkniesz.

 

Przecietny wsad wyglada tak

 

http://lh6.ggpht.com/_llDR41dV5Xk/SUa5d_foOHI/AAAAAAAABIo/8m2lyryXk54/s800/DSCN6479.JPG

 

Dzisiaj rano paliłem od 6 do 10.30(wygaszone palenisko. Zawsze jak wychodze z domu do palenisko wygaszone zostawiam) i teraz jak pisze w pokoju mam 22st a w obudowie 38st. Rado dobiłem gdzies okolo 82st w obudowie.

 

Forest z tego co piszesz to mam niezłe pomiesznie rodzajów obudów. Wkłady akumulacyjne sa naprawde blisko obudowy , dotego zamontowałem zamiast zwykłych kratek kratki z zaluzja wiec teoretycznie moge zrobic sobie namiastke obudowy hypokaustycznej :D.

 

A tak na powaznie to wyglada tak ze jak nagrzeje juz pomieszcznie to zamkniecie kratek powoduje stabilizacje temp w salonie i kominek wtedy oddaje tylko przez prominiowanie.

 

Ogolnie taka obudowa to jednak pełen wypas i jak widze jak ludzie pakuja wełne do srodka to ..... (zaraz sie pewnie na mnie gromy posypią :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Forest,dzieki za przyblizenie zagadnienia akumulacji :D .Podchwyciłem temat zabudowy szamotowo konwekcyjnej :) To chyba bedzie najlepsze rozwiązanie dla mojego systemu.Muszę teraz zbadać rynek cegieł szamotowych,zapraw specjalistycznych bo tylko na takie wolno pewnie murować :wink:.

Jeszcze jedno pytanie czy dystrybutor nakładany na korpus lepiej zamowić z 4 osobnymi wyjsciami,czy naprzykład z jednym i na to zamontować czwornik.Czy nie ma znaczenia?dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Marcin a ty obudowę z jakich materiałow wykonałeś?co do wełny to popieram w 100% ,widziałem jak wygląda po 5 latach w okapie,szkoda gadać!

 

Piszesz,ze zastosowałeś kratki z żaluzjami ,nie masz obawy ze moze się przegrzać wkład kominkowy gdy mocno zaluzje przymkniesz?Chyba ,ze Twoj wkład jest przystosowany do takiego palenia ,lub masz juz to przetestowane i nic się z nim nie dzieje. :wink: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkład mam Hajduka Prisma K. Narazie(odpukac) nic sie nie dzieje. W sumie to nie budowałem tego kominka sam tylko firma ktora zarazem jest producentem materiałow akumulacyjnych. Mam nadzieje ze wiedzieli co robia :D

 

Do budowy uzywali kształetek CMA ,plyt z akubetu i sklejali to klejem ortner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Aaaa...no znalazłem na innym wątku...

Marcin - u Ciebie dodatkowo jedna rzecz wpływa jeszcze na szybsze schładzanie akumulacji. Dzielone szyby we wkładzie.

Nawet jeśli pozamykasz przepływ powietrza to i tak zawsze ono sobie będzie fruwać w Twoim układzie szparami między kawałkami szyb, chłodząc elegancko to co już nagrzane.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Forest tak było. Sprawa juz poprawiona jak i tez wiele innych "wpadek" w tym wkładzie. Niestety jako ze Hajduk to prawie Spartherm( w tym przypadku prawie robi duza rozniece :D) jego głownym mankamentem jest brak dbalosci o detale w wykonczeniu(spawy punktowe a nie ciagle,dolot na szybe trzeba poprawic itd.) Ale po dokonaniu kilku przerobek powiem ci ze da sie w nim palic 8)

 

Ogolnie uwazam ze za ta cene wkład jest ok. Co do szyby to w taki kształcie jak moja jest tak samo ładna jak i problematyczna. Chyba teraz bym kupił płaska :roll:

 

Widzisz jak zwykle spawa rozbija sie o kase. Ja wolałem miec Hajduka w akumulacji niz Spartherma w kartonie. I wydaje mi sie ze wybor był trafny :D

 

P.S. Wiekszym problemem niz szyba jest brak dodatkowej przepustnicy na dolocie powietrza. Ale za cholere nie mam jak tego zrobic. Ot taki mały bład :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...