Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy mam się czego czepiać?


skalin

Recommended Posts

Wcoraj był na dachu - obiecał popoprawiać ale co może poprawić? nie będę chyba rwał całego dachu... nie wiem co robić. na razie nie zapłaciłem mu ani grosza.... Chcą dorobić brakujące obróbki, wyprostować to co krzywe uszczelnić co skopane czy to wystarczy? Podpowiedzcie co mogę zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współczuję, ja bym się chyba załamała, jakby mi taki dach zrobili, na pewno nie możesz im zapłacić dopóki nie poprawią tak jak ma być, jeśli Ty kupowałeś materiał, to wręcz powinni odkupić co zniszczyli, bo napewno bez wymiany części pokrycia się nie obedzie, dziwi mnie że to firma tak wykonała robotę, wygląda to tak jakby się ktoś nie znał na tym co robił. Nie odpuszczaj, jak ktoś się na czymś nie zna, to niech nie przyjmuje roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolnierz okna polaciowego nie powinien na dole okna byc wylozony na zewnatrz -na pokryciu dachu?

Przeciez moze za jakis zcas zaczac podciekac (zdjecie 16,43)-woda z rynienek wprost pod poszycie dachu bedzie leciec

Widze, ze Twoj majster uznal ze klej/cement jest dobrym izolatorm przy kominie?

Zdjecie 24,28 -na daszku po prawej zdaje sie ze pokrycie pozinno w druga strone miec zaklad nie pod "prad" wody splywajacej. To moze nie jest tragedia ale chyba niezbyt zgodne ze sztuka?

 

Estetycznie to pala sie nalezy.

Kiedys w wakacje (gdy bylem jeszcze mlody :)) wymienialem pape na dachu komus i widze ze moja robota to wysokich lotow profesjonalizm byl :lol: a pierwszy raz to robilem.

 

Wypowiedza sie fachowcy, ale moze niedlugo zaczac Ci przeciekac-jesien deszczowa przyjdzie i... Ja to nawet nie wiem co tu mozna by naprawic, tutaj powinno sie sporo wymienic -zrobic od nowa ale to juz dodatkowe koszty beda.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi przychodzi do głowy podstawowe pytanie... CZY PADAŁ JUŻ PORZĄDNY DESZCZ? to byłby jakiś test tej roboty - choć są miejsca z którymi na 100% będą problemy - np obróbki przy kominach uszczelnione zaprawą cementową a nie uszczelniaczem dekarskim. Na dole okien źle - woda będzie lała się pod dach. Dlaczego część papy jest położona pionowo? a nie poziomo? przecież prędzej czy później łączeniem pionowym woda też się przedostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sobotę umówiłem inspektora nadzoru budowlanego - zobaczymy czy nie dostanie zawału...

najgorsze że ta firma robiłą wcześniej dachy bez większych zastrzeżeń a tu taki babol. Szef firmy choruje od pół roku i chyba nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć...

te roboty które widziałem były z przed roku.... :(.

czy da się tu coś poprawić - kosz i powypalane papy trzeba położyć jeszcze raz - tylko nie wiem jak i czy to coś da, a papa jest kładziona w ten sposób żeby było prostopadle do tego co pod spodem - widać coś tam na zdjęciach....

podobno zapobiega to marszczeniu się papy...

co do fartucha ołowianego to jest przygrzana do tego papa i podobno ma nie lecieć a pod fartuch jest jeszcze arkusz papy więc nawet gdyby to po niej ma spłynąć....

 

Powiem Wam jeszcze ciekawszą rzecz - fachowcy pokryli mi drugi raz raz część dachu która miała pełne deskowanie i 2X papę (tą z oknami dachowymi) jeszcze raz płytą OSB i 2X papą :). rynna z tej strony wylądowała ok 8 cm niżej niż była (2,5łata+2,5kontrł.+1,8płyta OSB+0,5papa=7.3cm) w najniższym miejscu jej krawędź jest 15-18 cm poniżej krawędzi dachu - zdjęcie z butem...

czy taka rynna ma jakiś sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kołnierz okna powinien być na wierzchu na 100%, woda może podciekać, jeśli jest inaczej. Możliwe że jest tak, że właściciel firmy kiedyś zatrudniał innych robotników i ich robotę widziałeś ,a teraz zatrudnił jakichś z "ulicy" i taki masz efekt, wygląda jakby kładli pierwszy raz dach,a wydawałoby się ze z papy dach najłatwiej położyć. Niestety trzeba wszystko samemu pilnować, ile ja już się naoglądałam budów u znajomych i nie tylko, gdzie coś zawsze sknocili, np nie zrobili ławy fundamentowej tylko od razu ściany fundamentowe, albo nie zrobili wieńca na ścianie kolankowej tylko od razu na pustaki murłatę, przykładów jest wiele. na razie jest ok, ale jak zaczną ściany pękać itp. to juz będzie wielki kłopot ( to tak na pocieszenie pokrycie dachu jest łatwiej poprawić niż fundamenty). I tak jak ktoś radził dopóki wszystkiego nie poprawią nie płać im nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...