Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

oddanie domu do uzytku


lamia6806

Recommended Posts

Czy ktoś może podać listę dokumentów potrzebnych o oddania domu do użytku ?

Mój problem to woda. W planie zasilanie z istniejącej studni. Wodociąg będzie za ok. rok, a dom musimy oddać do maja ( warunki kredytu ).

Czy roboć instalację hydroforową ? Gdzie umieścić hydrofor, jeśli nie mam pomieszczenia gospodarczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się ... opinia kominiarska (czy odbiór kominiarski - nie wiem jak sie to nazywa) ile jest ważna żeby była dobra do odbioru ? Kominiarz który był u mnie w sobotę na odbiorze powiedział że 1rok. Mój kierbud twierdzi że pół roku. Z tym że kierbud parę razy minął się z rzeczywistością i nie wierzę już w niego jak w wyrocznię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się ... opinia kominiarska (czy odbiór kominiarski - nie wiem jak sie to nazywa) ile jest ważna żeby była dobra do odbioru ? Kominiarz który był u mnie w sobotę na odbiorze powiedział że 1rok. Mój kierbud twierdzi że pół roku. Z tym że kierbud parę razy minął się z rzeczywistością i nie wierzę już w niego jak w wyrocznię...

 

rok,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamia,

mieliśmy ten sam problem i zrobiliśmy tak: hydorfor z pompą umieszczony w studni na głębokości 3 kręgów (okopane dookoła wierconej studni)

Na zimę właz możesz ocieplić wełną/styropianem, w ubiegłym roku działało bez zarzutu nawet przy -23 st

Jeżeli masz własne ujęcie wody, prawie na bank będą chcieli protokoły badania.

W Poznaniu SANEPID 740 zł i IMGW 320

Z IMGW dostajesz protokoły badania bakteriologicznego i fizykochemicznego razem z opisem i dobrą radą co zrobić w przypaku zanieczyszczenia

Teoretycznie w przypadku wykorzystywania studni do celów użytkowych (np. dom) powinnaś mieć pozwolenie wodnoprawne. Ale nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś je robił

Generalnie listę dokumentów powinnaś dostać w PINBIE (często są na stronie www) Bo co miasto to inne zachciewajki

I niestety musisz zrobić certyfikat energetyczny od 2500 zł do 300 (allegro 8), bo to chcą wszędzie

Jeżeli jesteś z okolic Poznania służę listą fachowców, którzy szybko, tanio i bez zbędnego czepiania odbierają poszczególne rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemno : napisz "łopatologicznie" jak zamontoać taki hydrofor w studni. Narazie szukam fachowca, który podjąłby się takiego zadania i muszę powiedzieć , że nie jest łatwo. Jaki masz hydrofor ( parametry, producent ), jaka pompa, głębokość studni ? Ile osób w domu ? Potrzebuję naprawdę elementarnej wiedzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podać listę dokumentów potrzebnych o oddania domu do użytku ?

lokalny /powiatowy/ inspektor nadzoru budowlanego

Mój problem to woda. W planie zasilanie z istniejącej studni. Wodociąg będzie za ok. rok, a dom musimy oddać do maja ( warunki kredytu ).

Czy roboć instalację hydroforową ? Gdzie umieścić hydrofor, jeśli nie mam pomieszczenia gospodarczego ?

jesli nie masz miejsca na hydrofor - wystarczy pompa /umiescisz np. w kotlowni, w łazience pod wanną czy pod obudowanymi schodami/

 

podepnę się ... opinia kominiarska (czy odbiór kominiarski - nie wiem jak sie to nazywa) ile jest ważna żeby była dobra do odbioru ? ...

ja dawałem /conajmniej/ trzyletnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kominiarz stwierdził, że opinia ważna pół roku i tego się trzymam.

Choć różni kominiarze różne rzeczy mówią...

Kominiarz wydaje opinię - ważną pół roku, lub protokół (może to się inaczej nazywa), który ważny jest rok. To jest info ze starostwa w Poznaniu.

Przechodziłem to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać z powyższysz postów co kraj to obyczaj (choć ogólne przepisy niby jedne...). Warto po prostu przejść się lub przedzwonić do swojego Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, tam powiedzą jakich papierów ONI konkretnie oczekują i z jakimi terminami ważności.

 

Ja już tę biurokrację mam za sobą, przyznam, że byłoem w PINB chyba z 6 razy nim nastąpił łaskawy odbiór :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kominiarz stwierdził, że opinia ważna pół roku i tego się trzymam.

Choć różni kominiarze różne rzeczy mówią...

Kominiarz wydaje opinię - ważną pół roku, lub protokół (może to się inaczej nazywa), który ważny jest rok. To jest info ze starostwa w Poznaniu.

Przechodziłem to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...