Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - Benedykt III Karoliny i Artura :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szybko to u Was idzie... za szybko... nie dogonimy Was :(

Na kiedy macie termin...........................................przeprowadzki? :roll:

Kochana Arctico :)

Ja najchętniej wprowadziła bym się już wczoraj :wink: :wink: :wink: :wink:

a najpóźniej jutro :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Plan jest taki by zamieszkać przed wakacjami :roll: :roll: :roll: :roll:

Powinno się udać... :roll:

Plan działania jest taki:

16 listopada przyjeżdża więźba

18 listopada wchodzi ekipa od więźby

25 listopada rozpoczynamy montaż okien, a także

25 listopada kolejna ekipa rozpoczyna docieplenie domu

1 grudnia wchodzi ekipa od blechodachówki

9 grudnia do świat ekipa od instalacji elektrycznej, wod kan i inne

ok 10 grudnia instaluja nam kominek (tak roboczo by można było w nim juz palić)

Początek stycznia tynki i wylewki ( O ile pogoda pozwoli i nie będzie - 20C !)

A od połowy lutego ekipa karton-gips , glazura, terakota biały montaz.......

kwiecień -maj malowanie i panele.... Jeżeli chodzi o wykonczeniówke to zajmie się tym mój tata i jego firma więc o dokładność i terminowośc jestem spokojna :wink: :lol:

 

TAK WYGLĄDA KONCERT ŻYCZEŃ ! :wink:

 

Mam nadzieje,że takie rzeczy to nie tylko w erze :wink: :wink: :lol: :lol:

 

A Ty kochana się nie przejmuj nam jest łatwiej bo dziłaja ekipy, a wy się przecierz nie roztroicie :wink: Ale za to jaką macie satysfakcję! i oszczędność :)

A wiosna przyjdzie szybciuko i ruszycie jak burza! a przy was nie jedna ekipa wymięka więc.... :roll: niczego bym nie przesądzała :wink: :wink:

 

Ja za Was bardzo mocno trzymam kciuki! :D :D :D

 

POZDRAWIAM!

 

Mów mi tak jeszcze, kochama mów... aż mi sie łezka w oku...:roll:

 

Ale macie wszystko podopinane.... tylko podziwiać.

My czy chcemy czy nie, i czy dom będzie czy nie... przeprowadzamy się .... no nie wiem kiedy. Syn od 1 września idzie do szkoły TAM. Więc pewnie całe wakacje będziemy mieszkać i się wykańczać... no dom nie się :wink:

 

Również kciuki trzymam, ze każdą cyferkę z Twojego postu.

Pozdrawiam

 

No widzisz SUUUPER! czyli jak by nie było obie w wakacje będziemy popijały kawusie ( lub soczek ) na własnych tarasach :D :D :D

.... i te twoje widoki.... hmmm raj!:D

tylko działać i sie CIESZYĆ :D:D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też mamy te podciagi i tez usłyszałam kilka "miłych " słow na ich temat. :)

co do ogrodzenia to chcielibysmy z kamieia to nasz faworyt ale jak bedzie......

 

bez kitu ale macie tępo :lol: bedziecie obchodzic 5 rocznice przeprowadzki a my bedziemy robic elewacje :roll:

 

Spokojnie :wink: elewacja będzie szybciej :wink: :D a poza tym bez elewacji można mieszkać więć nie będzie tak źle :wink: :lol: :lol:

jeżeli chodzi o ogrodzenie to gdybyśmy nie robili naszego to tez postawilibysmy na kamień w Lublinie na ul.Zemborzyckiej 59 ( na rogu z budowlaną) jest fajna firma a-z ogrodzenia i tam mają bardzo fajny kamień, można dokładnie obiejrzeć na żywo, więc gdybys była przejazdem :wink: :)Zapraszam wtedy na kawkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to te "podciągi"???

Projekt ogrodu super, ciekawi mnie ile by krzyknęli za mój ogródek? :D

A ogrodzenie - moje ulubione (zresztą jak i dom) - w Zemborzycach :roll: :D Długo zaniedbany teraz wygląda rewelacyjnie! Wasze przęsełka też pięknie się prezentują :wink:

 

Dardurdko podciągi to zbrojone dodadkowe wzmocnienia, na których opiera się strop. Stosuje się je np nad niestandardowo duzymi otworami (u nas np w salonie jest prawie 4 metrowa sciana okien , w jadalni mamy okno ok 3m a dodatkowo nad wszystkimi dużymi otworami mamy na górze balkony więc dodatkowe wzmocinienie konieczne!) oraz gdy jest mała ilość scian nośnych u nas jest spora otwarta powierzchnia (ponad 70m2) więc podciągi były konieczne, tyle tylko,że kierownik budowy i kilku innych specjalistów uważają,że ich liczba jest za duża... no ale bezpieczniej dziłac zgodnie z projektem i na szczęście w poniedziałek zamkniemy rozdział podciągów i ułozymy większą część stropu.

Zalewanie stropu wtorek lub czwartek ( bo środa swięto :wink: )

 

Co do ceny projektu Twojego ogrodu to prawdopodobnie była by taka sama :)

W razie czego służę kontaktem :wink:

Pozdrawiam :D

 

U nas też są takie powierzchnie, np. salon i nie mam żadnych podciągów :-? Za to mam ścianę nośną z 30. i pewnie dlatego mogliśmy zrezygnować z dodatkowych wzmocnień... a co do stropu to spokojnie w jeden dzień zaleją, 2 godz. i po sprawie i proś o deszczyk to polewać nie będziesz musiała :wink: u nas tyle trwało zalewanie dużo większej powierzchni, bo z tarasami jakieś 190m2. Trzymam kciuki i nie mogę sie doczekać na Wasze okienka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dardurdko u nas ponad 70 m2 ma salon z jadalnią :) powierzchnia jaką ma strop do zalania tez jest spora bo ok 270m ( z tarasem) ale przy dzisiejszym sprzęcie tak jak sama mówisz zalanie trwa 2 godzinki. Byle tylko wszystko było na to zalanie gotowe :wink:

Okienek tez się nie mogę doczekać :D no ale jeszcze 2-3 tygodnie :wink:

Pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dardurdko u nas ponad 70 m2 ma salon z jadalnią :) powierzchnia jaką ma strop do zalania tez jest spora bo ok 270m ( z tarasem) ale przy dzisiejszym sprzęcie tak jak sama mówisz zalanie trwa 2 godzinki. Byle tylko wszystko było na to zalanie gotowe :wink:

Okienek tez się nie mogę doczekać :D no ale jeszcze 2-3 tygodnie :wink:

Pozdrawiam! :D

 

Kobieto, to jaką Ty masz powierzchnię parteru???? Skoro 270m masz do zalania :o U nas poszło jakieś 18m3 betonu a dom wydaje się być większy :-?

Mam znalazłam, 270 to cały dom ma powierzchni, a ja piszę o samym stropie czyli jakiejś połowie bo przecież poddasza jeszcze nie ma a garaż już zalany??? Zostało chyba 160m2? Więc spokojnie zdążycie :D A widziałam, że elektryka zaczęta :D Tempo macie imponujące :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dardurdko u nas ponad 70 m2 ma salon z jadalnią :) powierzchnia jaką ma strop do zalania tez jest spora bo ok 270m ( z tarasem) ale przy dzisiejszym sprzęcie tak jak sama mówisz zalanie trwa 2 godzinki. Byle tylko wszystko było na to zalanie gotowe :wink:

Okienek tez się nie mogę doczekać :D no ale jeszcze 2-3 tygodnie :wink:

Pozdrawiam! :D

 

Kobieto, to jaką Ty masz powierzchnię parteru???? Skoro 270m masz do zalania :o U nas poszło jakieś 18m3 betonu a dom wydaje się być większy :-?

Mam znalazłam, 270 to cały dom ma powierzchni, a ja piszę o samym stropie czyli jakiejś połowie bo przecież poddasza jeszcze nie ma a garaż już zalany??? Zostało chyba 160m2? Więc spokojnie zdążycie :D A widziałam, że elektryka zaczęta :D Tempo macie imponujące :wink:

 

No tak strop nad garażem mamy już zalany... została reszta parteru, duży taras, 3 górne balkony , schody wewnątrz i na zewnatrz...

Juz wiadomo,ze panowie od dachu wejdą w przyszłą środe... i byle do przodu :wink:

 

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak drzemka :wink: ..........

A jak się jeszcze miły sen trafi :roll: to relaks 100% :D :D :D

 

Nooo.... też się dziś wymiksowałam z życia na 2 godzinki :lol: :roll: :lol: , ale nie wiem czy mi się coś śniło :( .

 

Pochwaliła byś się tym obrazem, jakoś nie znalazłam w googlach...

 

Arctico :D chętnie bym się pochwaliła, :roll: muszę tylko zrobić fotki w odpowiednim świetle i wrzucę :D

 

A takie 2 godzinki "nieobecnośći" bywaja zbawienne :wink: :D :D :D

 

Pozdrowionka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien doberek

Karolinko ale wy gnacie z ta budową co mnie też cieszy bo przynajmniej juz widzę jak wygląda nasz Beniu :D :D :D ,jak masz nowe fotki to wstawiaj chetnie popatrze co tam nowego macie juz i jak wyglada domek :wink: :lol: :lol: :lol:

 

Hej Jessi :D

Robimy co możemy :wink: Beton na zalanie całgo stropu zamówiony jest na czwartek... więc pod koniec tygodnia zamieszczę aktualne zdjątka :wink: :D

Wam tez szybciutko pójdzie! Na początku wakacji jak ekipy sobie dogracie to juz tynki będa wam robić :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien doberek

Karolinko ale wy gnacie z ta budową co mnie też cieszy bo przynajmniej juz widzę jak wygląda nasz Beniu :D :D :D ,jak masz nowe fotki to wstawiaj chetnie popatrze co tam nowego macie juz i jak wyglada domek :wink: :lol: :lol: :lol:

 

Hej Jessi :D

Robimy co możemy :wink: Beton na zalanie całgo stropu zamówiony jest na czwartek... więc pod koniec tygodnia zamieszczę aktualne zdjątka :wink: :D

Wam tez szybciutko pójdzie! Na początku wakacji jak ekipy sobie dogracie to juz tynki będa wam robić :D :D :D

 

no to trzymam za słowo i czekam na zdjecia :wink: :p :p

no ja mam taką nadzieję ze w lato jakos tynki bedziemy robic ,ekipa obiecała postawic nam domek do 4 miesiecy wiec mam nadzieję ze tak tez bedzie :wink: :p ,zresztą musi byc i juz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...