Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Jak byśmy się kiedyś budowali ..." - komentarze


Lukasz_Kangoo

Recommended Posts

szczerze mówiąc to ja niewiele zrozumiałem z tych propozycji.

Ale niektóre nie są wykonalne ze względu an ściany nośne.

 

A garaż połączony z budynkiem i bez wejścia do niego??????? :o :o :o

Ja myślałem, że garaż jest po to żeby w deszczu nie zmoknąć idąc i wsiadając do auta...

 

to moje jakieś tam przemyślenia a spiżarkę można zostawić rzeczywiście, jak ktoś robi weki i przetwory :p bo robione przeze mnie zakupy 1 raz w tygodniu spokojnie się zmieszczą w mojej 10m kuchni - no ale każdy ma swoje potrzeby.

 

co do wsiadania z auta, kojarzy mi się to z osiedlem jak ktoś parkuje jak najbliżej wejścia do klatki, jakoś nie widzę związku poza odległością chyba że np. dźwigać trzeba worek z ziemniakami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale się zapóźniłam :oops: dopiero teraz do Ciebie dotarłam :oops:

 

Domek bardzo ładny ale chyba kosztowny w realizacji, koszty zmniejsza rezygnacja z wolego oczka, które i tak w Adeli wydaje się być małe. Wejście do garażu z domu chyba daje oszczędności w podatku, bo później za garaż osobny więcej się płaci niż za powierzchnię domu :roll: Na dodatek między garażem a domem potrzebne są drzwi ppoż. I nie wiem jak z zapachami.. Tak się wymądrzam a sama nie mam garażu wcale :wink: Jak będzie kasa to i dom dla samochodu się dobuduje i wtedy już na dwa :roll:

 

To tyle na nie a reszta same plusy :lol: Czekam więc na dalsze relacje i foty.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec pewnie będzie na węgiel i nawet jak każdy będzie pilnował to i tak będzie się nosiło do mieszkania...

Ogrzewać planuję pompą ciepła więc czysto będzie (i mam nadzieję też cicho). Dlatego od razu wymyśliliśmy sobie w tym samym pomieszczeniu pralnio-suszarnię.

 

Moja propozycja to przenieść dolną łazienkę do pom. gosp. z holu zabrać trochę i dać do kuchni, bo hol i tak się powiększy po likwidacji łazienki. Powiększyć gabinet na dole o tyle co kuchnię oczywiście, bo wiatrołap i tak się powiększy bo nie będzie tu drzwi do łazienki, które będą po stronie schodów. Wejście z garażu do budynku jeśli garaż jest w bryle uważam za zupełnie zbędne, za to wejście do warsztato-pom. gosp. zostawić koniecznie. Oszczędność na 2 parach drzwi i powiększenie przestrzeni wokół schodów oraz gabinetu i kuchni oraz przede wszystkim łazienki uważam za lepsze. Oczywiście architektem nei jestem, nei znam dokładnie planów i nie wiem które ściany można przesuwać i likwidować - to tylko małe podpowiedzi do ewentualnego przemyślenia.

Akurat te zmiany z wielkością gabinetu i kuchni mało możliwe - ściana nośna. Przejście z garażu do domu musi być ;)

 

Hall jest wystarczająco duży nawet z powiększoną łazienką na dole, tak jak u nas.

Jak powiększyłeś łazienkę dolną? Troszkę mi nie daje spokoju jej wielkość (a dokładniej "małość" ;) )

 

Zmiany opiszę w dzienniku (a kilka ich planujemy).

 

Ale się zapóźniłam dopiero teraz do Ciebie dotarłam

 

Domek bardzo ładny ale chyba kosztowny w realizacji, koszty zmniejsza rezygnacja z wolego oczka, które i tak w Adeli wydaje się być małe. Wejście do garażu z domu chyba daje oszczędności w podatku, bo później za garaż osobny więcej się płaci niż za powierzchnię domu Na dodatek między garażem a domem potrzebne są drzwi ppoż. I nie wiem jak z zapachami.. Tak się wymądrzam a sama nie mam garażu wcale Jak będzie kasa to i dom dla samochodu się dobuduje i wtedy już na dwa

Lepiej późno niż wcale ;)

 

Wolego oczka nie będzie (nie podoba nam się ten wynalazek).

Co do wejścia z garażu do domu, to wymóg jest taki, że musi być "śluza" czyli dwie pary drzwi pomiędzy częścią mieszkalną, a garażem. To powinno skutecznie zapobiec przedostawaniu się zapachów. No i do tego sprawna wentylacja garażu ;)

 

 

Kurcze - coś się pogoda ma popsuć w tym tygodniu :( Nawet jakieś śniegi z deszczem zapowiadają :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiększyłeś łazienkę dolną? Troszkę mi nie daje spokoju jej wielkość (a dokładniej "małość" ;) )

 

mamy powiększoną łazienkę w stronę hallu. Wyszło to właściwie przez przypadek, bo nie chcieliśmy schodów zabiegowych, z kręconymi stopniami, tylko dwa oddzielne biegi i spocznik między nimi. To spowodowało, że bieg dolny się wydłużył, a żeby nie wystawał zbytnio na hall, przesunęliśmy ścianę łazienki w stronę hallu, albo jak kto woli, kuchni o jakieś 0,5m :roll:

Efekt jest dobry, bo bez problemu zmieścił się tam kibelek w zabudowie, kabina prysznicowa i szafka z umywalką. A nadal jest sporo miejsca żeby się swobodnie ...rozebrać :lol:

A sam przedpokój nie stracił NIC ze swojej funkcjonalności

POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i GRATULUJĘ

 

rozpoczęcia budowy i wyboru projektu :wink:

my mieszkamy w Adeli od 15 maja br i jesteśmy naprawdę zachwyceni funkcjonalnością domu, w zasadzie parwie nic nie zmienialiśmy jeśli chodzi o oryginalny projekt - bawole oko też zostało :wink:

pomieszczenie gospodarcze przydaje się i to bardzo, niekoniecznie na przetwory i weki bo tych akurat nie robimy, ale np. na trzymanie różnych rzeczy typu odkurzacz, jakieś inne drobiazgi z których nie korzysta się codziennie ale na tyle często, że dobrze jak są blisko :)

dolną łazienkę tez mamy powiększoną w sumie ma 6 m2, powiększyliśmy kosztem wnęki przwidzianej na piec gazowy w oryginalnym projekcie w pom. gospodarczym

i jeszcze drzwi tarasowe, zdecydowaliśmy się na przesuwne i jesteśmy bardzo zadowoleni, naprawdę polecam

 

życzę dobrej pogody i realizacji planów na ten rok :D

pozdrawiam

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mamy powiększoną łazienkę w stronę hallu. Wyszło to właściwie przez przypadek, bo nie chcieliśmy schodów zabiegowych, z kręconymi stopniami, tylko dwa oddzielne biegi i spocznik między nimi.

Kurcze - niegłupie ;)

Ja też planuję schody lane ze spocznikiem. Chyba powiem chłopakom, żeby ścianki od łazienki nie murowali dopóki nie będzie schodów.

 

dolną łazienkę tez mamy powiększoną w sumie ma 6 m2, powiększyliśmy kosztem wnęki przwidzianej na piec gazowy w oryginalnym projekcie w pom. gospodarczym

U mnie żona zaplanowała w tej wnęce pralkę w pom. gospodarczym więc powiększanie łazienki w tą stronę nie wchodzi w grę ;)

 

 

A tak BTW chyba wszyscy za słabo kciuki trzymacie za pogodę ;) Może trzymanie i chuchanie pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żona zaplanowała w tej wnęce pralkę w pom. gospodarczym więc powiększanie łazienki w tą stronę nie wchodzi w grę ;)

 

u nas też tam pralka stoi i całkiem dobrze się to sprawdza. Nad nią planuję dużą szafkę albo przynajmniej półki :wink:

 

Większość zmian macie podobnych do nas, tylko zastanawia mnie wejście do garderoby przez przedpokój.

 

Powiedz jak chcecie zrobić dostęp do wnęki pod schodami od strony pom. gosp. w garażu? To jest ściana nośna, więc chyba nie za zbytnio wyrąbać w niej dziurę - jakieś nadproża czy co??? I na nich oparcie dla schodów??? :-?

 

I zastanówcie się jeszcze nad łukami - dom naprawdę dużo traci ze swojego uroku bez nich :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

u nas pralka jest w łazience na dole pod skosem od schodów i tez jest OK :wink:

 

co do zmian to popieram btx - okna łukowe naprawdę nadają uroku temu domkowi więc może warto jeszcze rozważyć taką opcję ...

z drzwi balkonowych w kuchni też zrezygnowaliśmy i nie żałuję

a jakie planujecie drzwi tarasowe - tak jak jest w projekcie czy przesuwne??

 

podzrawiam

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam śnieżnie ;)

 

Ta wnęka w pom. gosp. aż się prosi o pralkę (tym bardziej, że woda i kanaliza tuż za ścianą ;) )

 

Wejście do garderoby od przedpokoju z tego względu, że garderoba ma być ogólnie dostępna.

 

Co do pustki pod schodami to rzeczywiście trzeba podciąg zrobić z tym miejscu, ale to bez problemu do wykonania (potwierdził Archipelag, budowlańcy i kierbud). Poza tym w tej Adeli która nas natchnęła tak właśnie jest zrobione. Fakt nie ma tam za dużo miejsca, ale na coś się wygospodaruje ;)

 

Łuki nad oknami - widzieliśmy jak to wygląda (znaczy okna bez łuków). Tak nam się podoba, a i koszta niższe.

 

Drzwi balkonowe w kuchni - zbędny bajer - lepiej tam szafki z blatem zrobić ;)

 

Co do drzwi w salonie to jeszcze nie wiemy - będzie czas na zastanowienie, ale ze wstępnych przemyśleń pasują nam otwierane z ruchomym słupkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam sąsiada z ulicy.

Zauważyłem, że ostatnio obok świeżo wybudowanego domu (już nawet obłożonego styropianem) wykopały się, a potem zalały betonem fundamenty.

Ekipa prężna - tylko pogoda nieco przeszkadza - najpierw śnieg, teraz deszcz.

 

p.s. zapraszam na forum 8)

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć Lukasz

 

doczytałam, że palnujesz przesunąć ścianę między łązienką górną a sypialnią (ja też to zrobiłam). W związku z tym zmieniłam rozkład sypialnia - garderoba, gdyż po przesunięciu ściany, sypialnia miała 260 cm szekorości. Wg mnie trochę mało na ustawienie łóżka i 2 szafek nocnych. Sprawdź u siebie jak to będzie wyglądać, czy wszystko się zmieści.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Byłem dziś rano na budowie - teriva rozłożona, chłopaki zaczęli schody szalować i zostaną jeszcze przestrzenie wokół nich do wyszalowania.

W sobotę stropy zalewam (można by jutro, ale nie mają pompy wolnej w Budokruszu :().

 

A co do ścianek kolankowych - możecie mi powiedzieć jaką macie ich wysokość (od wylewek może być). Chyba, że pamiętacie ile mieliście w stanie surowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...