Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

zygmor, dzięki

tak to chyba się muruje na fugę, ja chcę na ramki

 

czyżby wszyscy wyjechali na urlopy????????????

gaweł ty też????

Nie znam co prawda wykonawcy, który może wykonać taką zabudowę, ale znam firmy, które sprzedają takie systemy:

JULITA

STEFANIA

 

Na stronie mają instrukcje montażu. Warto poczytać, aby wiedzieć, czego dokładniej się chce i jak fachowiec powinien to wykonać :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godul1 - dzięki za namiary na keramzyt. Poszerzę Twoją wypowiedź, bo my chwilkę przed Twoim postem zadzwoniliśmy do przedstawiciela firmy Maxit i dowiedzieliśmy się gdzie możemy kupić ten produkt. Przypadkiem przeglądając katalog Maxita znalazłam go. No więc Leroy, Castorama itp mają go w swojej ofercie.

 

Przy okazji się pochwalę. We czwartek podpisaliśmy z bankiem aneks do umowy, a w piątek odwieźliśmy mu wszystkie dokumenty, które chciał po podpisaniu ich przez instytucje, które musiały to zrobić. tak więc czekamy na uruchomienie środków. Przypływ gotówki nabiera realnych kształtów :).

 

Asz, jak tam z Twoim pozwoleniem na budowę? Masz już go w ręce? My chcielibyśmy postawić domek gospodarczy. Gdy tylko będę miała jakiś sensowny rysunek, czyt. akceptowalny przez starostwo (bo to jest na zgłoszenie a nie pozwolenie) to przyjdę do Ciebie na korepetycje czego nie robić albo co zrobić aby pozwolenie dostać w miarę szybko, pozwolisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zygmor, dzięki

tak to chyba się muruje na fugę, ja chcę na ramki

 

czyżby wszyscy wyjechali na urlopy????????????

gaweł ty też????

 

Czesć Izunia !

Gawel niewyjechal niestety :evil: tylko przez ostatni tydzien w pracy mial urwanie d... (planowanie budżetowe 2007) :evil: :evil: :evil: a oprócz tego uczył sie do podyplomówki z rachunkowosci. Wczoraj byl egzamin zdalem na 5 :oops: i teraz bede mial "unijną " licencje na prowadzenie ksiąg rachunkowych 8) tak ze zapraszam jak ktos reflektuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czesć Izunia !

Gawel niewyjechal niestety :evil: tylko przez ostatni tydzien w pracy mial urwanie d... (planowanie budżetowe 2007) :evil: :evil: :evil: a oprócz tego uczył sie do podyplomówki z rachunkowosci. Wczoraj byl egzamin zdalem na 5 :oops: i teraz bede mial "unijną " licencje na prowadzenie ksiąg rachunkowych 8) tak ze zapraszam jak ktos reflektuje.

 

Piotrek, gratulacje!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czesć Izunia !

Gawel niewyjechal niestety :evil: tylko przez ostatni tydzien w pracy mial urwanie d... (planowanie budżetowe 2007) :evil: :evil: :evil: a oprócz tego uczył sie do podyplomówki z rachunkowosci. Wczoraj byl egzamin zdalem na 5 :oops: i teraz bede mial "unijną " licencje na prowadzenie ksiąg rachunkowych 8) tak ze zapraszam jak ktos reflektuje.

 

Piotrek, gratulacje!!!!!

 

 

Baardzo dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Zapomniałam Wam napisać, że wczoraj spotkaliśmy się z kolegami, którzy zaproponowali nam sportowe środy i soboty od 19.00. Miałyby one polegać na spotkaniach w Hali Sportowej w Grodzisku przy Szczerkowskiego/Osieckiej aby pograć w kosza i/lub ping ponga. Jeśli zbierze się większa grupka to będzie fajna zabawa. Czy ktoś z grupowiczów reflektuje na taką rozrywkę? Wystarczą buty sportowe i ok.5zł w kieszeni. Godzina wynajęcia stołu wynosi 8zł. Dajcie jakoś nam znać jeśli ktoś jest chętny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godul1 - dzięki za namiary na keramzyt. Poszerzę Twoją wypowiedź, bo my chwilkę przed Twoim postem zadzwoniliśmy do przedstawiciela firmy Maxit i dowiedzieliśmy się gdzie możemy kupić ten produkt. Przypadkiem przeglądając katalog Maxita znalazłam go. No więc Leroy, Castorama itp mają go w swojej ofercie.

 

Asz, jak tam z Twoim pozwoleniem na budowę? Masz już go w ręce? My chcielibyśmy postawić domek gospodarczy. Gdy tylko będę miała jakiś sensowny rysunek, czyt. akceptowalny przez starostwo (bo to jest na zgłoszenie a nie pozwolenie) to przyjdę do Ciebie na korepetycje czego nie robić albo co zrobić aby pozwolenie dostać w miarę szybko, pozwolisz?

 

Z moim pozwoleniem dupa zbita jak na razie.

Zacząłem dzwonić do starostwa codziennie :D W ubiegłym tygodniu okazało się że brakuje zgody gminy na budowę wyjazdu na drogę (niby formalność, ale tydzień czasu w plecy). Dostało się mojej pani architekt, że nie wspomniała o czymś takim - mówiła że jak dotąd nie było potrzebne. W prawie budowlanym stoi jak wół że potrzebne, więc protensje mam raczej do niej.

Niedługo będę już zorientowany w wszystkich kruczkach, tak że zapraszam Ula

 

PS

Ja reflektuje na tego pingla, zwłaszcza że to prawie pod domem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asz, Twoja Pani architekt może mieć rację, że kiedys tego nie wymagano, ja pierwszy raz o czymś takim słyszę :o pozwolenie z gminy na zrobienie wyjazdu na drogę :o :o :o :o nowy naczelnik formalista daje popalić :evil:

Asz, będziesz skarbnicą wiedzy dla wszystkich występujących o pozwolenie na budowę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie spory problem. Zastanawiamy się, co ze studnią.

Jak już wcześniej wspominałam budujemy w Zabiej Woli.

Byliśmy już zdecydowani na głębinową, ale to trochę drogo wychodzi - ok 4 tys. zl. A znajomy mówił, że już na 3 m jest woda, a poniewaz i tak nawet na 30 m jest tak zażelaziona, że do picia się nie nadaje, to zastanawiam się, po co się tak kosztować, skoro za 500 PLN można mieć studnię, a przy 3 m nie będzie potrzebna siła i nie będzie żarło tyle prądu. Czy macie jakieś doswiadczenia w tym temacie we wspomnianej okolicy? A może namiary na solidnych wykonawców?

 

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Ala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asz, Twoja Pani architekt może mieć rację, że kiedys tego nie wymagano, ja pierwszy raz o czymś takim słyszę :o pozwolenie z gminy na zrobienie wyjazdu na drogę :o :o :o :o nowy naczelnik formalista daje popalić :evil:

Asz, będziesz skarbnicą wiedzy dla wszystkich występujących o pozwolenie na budowę :lol:

 

 

bobo30, masz chyba sporo racji. My staraliśmy się o pozwolenie pod koniec kwietnia, właśnie jak zmieniał się naczelnik. Spieszyliśmy się przed tym obecnym, bo słyszeliśmy, że to niezły upierd.... Od nas nie wymagano takich rzeczy jak wyjazd z działki na drogę. Widać nadeszły gorsze czasy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asz, Twoja Pani architekt może mieć rację, że kiedys tego nie wymagano, ja pierwszy raz o czymś takim słyszę :o pozwolenie z gminy na zrobienie wyjazdu na drogę :o :o :o :o nowy naczelnik formalista daje popalić :evil:

Asz, będziesz skarbnicą wiedzy dla wszystkich występujących o pozwolenie na budowę :lol:

 

 

bobo30, masz chyba sporo racji. My staraliśmy się o pozwolenie pod koniec kwietnia, właśnie jak zmieniał się naczelnik. Spieszyliśmy się przed tym obecnym, bo słyszeliśmy, że to niezły upierd.... Od nas nie wymagano takich rzeczy jak wyjazd z działki na drogę. Widać nadeszły gorsze czasy :(

 

to was pociesze, że w starostwie pruszkowskim takie cuada wymagane były juz w tamtym roku :lol: a do tego np. podpisana umowa na wywóz smiecie i jeszcze wiele innych... w sumie około 20 różnych dokumentów

a tweaz wymyslili dodatkowo, że odrolnienie kawałka pod sam dom (nie wiem jak to sie fachowo nazywa, ale na pewno wiecie o czym pisze) musi sią najpierw uprawomocnić, by w ogóle mozna było składać wniosek o pozwolenie na budowe... czyli kolejne dwa tygonie czekania... wiem, bo przez to to juz na pewno na wrzesień z przedszkolem nie rusze :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Oddam w dobre rece ze 20 workow cementu. Cena do ustalenia. Termin waznosci: jeszcze jakies 2 tygodnie.

Oryginalny Ozarowski.

Miejsce odbioru: Opypy

Transport: Odbierajacy.

 

Walcie smialo via Forum. (Wybaczcie, ale nie bede publikowal numeru na stronie).

 

Pozdrowionka

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie spory problem. Zastanawiamy się, co ze studnią.

Jak już wcześniej wspominałam budujemy w Zabiej Woli.

Byliśmy już zdecydowani na głębinową, ale to trochę drogo wychodzi - ok 4 tys. zl. A znajomy mówił, że już na 3 m jest woda, a poniewaz i tak nawet na 30 m jest tak zażelaziona, że do picia się nie nadaje, to zastanawiam się, po co się tak kosztować, skoro za 500 PLN można mieć studnię, a przy 3 m nie będzie potrzebna siła i nie będzie żarło tyle prądu. Czy macie jakieś doswiadczenia w tym temacie we wspomnianej okolicy? A może namiary na solidnych wykonawców?

 

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Ala

 

Ja mam taką studnie owszem woda zażelażona ale jest jej po dostatkiem, własnie w ruscu i nadarzynie padła studnia, i wody w wodociągu nie ma od tygodnia :evil: i ta 10 metrowa studzienka mnie ratuje do picia kupuje wode w butlach 5l albo łapie w nocy z wodociągu. podlewam ok 5 godzin dziennie. I wodystarcza. ostatnio podłączyłam sąsiada przez wąż ogrodowy i zawór do podlewania i normalnie miał wode w domu, bo dopiero ma zamiar kopac studnie, a teraz o kosztach studnia 550 zł, hydrofor omnigena 600 zł zbiornik 80l pompa 1,1 kw jednofazowa, bypas do domu, urządzonko do suchobiegu, i wszystkie podłączenia i podkopy pod domem 850 razem 2000 . Mialem wyrzuty ze drogo ale po tyc awariach juz nie załuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Oddam w dobre rece ze 20 workow cementu. Cena do ustalenia. Termin waznosci: jeszcze jakies 2 tygodnie.

Oryginalny Ozarowski.

Miejsce odbioru: Opypy

Transport: Odbierajacy.

 

Walcie smialo via Forum. (Wybaczcie, ale nie bede publikowal numeru na stronie).

 

Pozdrowionka

Jay

 

Mam na margiesie pytanie czy tem domek na zdjątkuto kanadyjczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...