Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

na piankę później i tak będę dawał jeszcze zaprawę betonową więc powinno być ok.

 

Jak możesz zrób zdjęcia z montażu. Przymierzam się do zamówienia i zastanawiam czy ściągać zbiornik z Radomia czy raczej zlecić lokalnie. U mnie wysoki poziom wód gruntowych.

 

No właśnie trzeba jeszcze przy tym szambie coś robić, a czy żadna firma (sprawdzona oczywiście) nie robi kompleksowo i solidnie żeby nie trzeba było już samemu dokańczać. Jak dla nas piankę trzeba faktycznie bardzo dobrze zabetonować żeby nie przepuszczała wody z zewn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na piankę później i tak będę dawał jeszcze zaprawę betonową więc powinno być ok.

 

Jak możesz zrób zdjęcia z montażu. Przymierzam się do zamówienia i zastanawiam czy ściągać zbiornik z Radomia czy raczej zlecić lokalnie. U mnie wysoki poziom wód gruntowych.

 

No właśnie trzeba jeszcze przy tym szambie coś robić, a czy żadna firma (sprawdzona oczywiście) nie robi kompleksowo i solidnie żeby nie trzeba było już samemu dokańczać. Jak dla nas piankę trzeba faktycznie bardzo dobrze zabetonować żeby nie przepuszczała wody z zewn.

 

rozmawiałam z moim hydraulikiem poleca by wziąźć szambo z kompleksowym montażem, wtedy już Ciebie głowa nie boli czy jest woda w wykopie czy coś pasuje czy nie :roll:

 

ja montuję w piątek podzielę się wrażeniami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem (jutro montują) zbiornik w firmie Waf-Pol:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=693628250

http://www.waf-pol.go3.pl/

razem z montażem (poziomowanie, piankowanie), z "kominkiem", włazem żeliwnym wychodzi niecałe 3000zl. Ja biorę jeszcze dodatkowo płytę wierzchnią wzmocnioną za 200zł (wtedy nawet ciężarówka może stanąć na tym, i można wkopać więcej niż na 0,5m)

 

 

Pytanie czy łączenia powinny być piankowane. Zalecane są raczej trwalsze spoiwa klejowe.

Zdecydowanie klejone. U mnie firma z Radomia robiła na klej i jest ok, wiosną szambo praktycznie stoi w wodzie i nic nie docieka. Koparka byłą moja, ich montaż. Ci co piankują to robią to nieprawidłowa - z czasem pianka się starzeje i przesiąka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem (jutro montują) zbiornik w firmie Waf-Pol:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=693628250

http://www.waf-pol.go3.pl/

razem z montażem (poziomowanie, piankowanie), z "kominkiem", włazem żeliwnym wychodzi niecałe 3000zl. Ja biorę jeszcze dodatkowo płytę wierzchnią wzmocnioną za 200zł (wtedy nawet ciężarówka może stanąć na tym, i można wkopać więcej niż na 0,5m)

 

 

Pytanie czy łączenia powinny być piankowane. Zalecane są raczej trwalsze spoiwa klejowe.

Zdecydowanie klejone. U mnie firma z Radomia robiła na klej i jest ok, wiosną szambo praktycznie stoi w wodzie i nic nie docieka. Koparka byłą moja, ich montaż. Ci co piankują to robią to nieprawidłowa - z czasem pianka się starzeje i przesiąka.

 

a jaka firma u Ciebie robiła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

rozmawiałam z moim hydraulikiem poleca by wziąźć szambo z kompleksowym montażem, wtedy już Ciebie głowa nie boli czy jest woda w wykopie czy coś pasuje czy nie :roll:

 

ja montuję w piątek podzielę się wrażeniami :wink:

 

 

a jakiej wielkości szambo montujesz? ... i jaką dostałaś cenę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na piankę później i tak będę dawał jeszcze zaprawę betonową więc powinno być ok.

 

Jak możesz zrób zdjęcia z montażu. Przymierzam się do zamówienia i zastanawiam czy ściągać zbiornik z Radomia czy raczej zlecić lokalnie. U mnie wysoki poziom wód gruntowych.

 

ja lokalnie brałam: z montażem, wykopaniem, zakopaniem i z szybkozłączką. Jak porównywałam ceny z koleżanką która zamawiała z Radomia do tego załatwiała koparkę, hydraulika do przyłączenia to wyszło mnie niewiele więcej. I mogę uczciwie polecić: http://budmar.za.pl. U mnie na wiosnę to poziom wód to hhmmmm tak na oko to -30 cm ppt. :roll: a czasem to i 0 cm. A normalnie to 1 m ppt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na piankę później i tak będę dawał jeszcze zaprawę betonową więc powinno być ok.

 

Jak możesz zrób zdjęcia z montażu. Przymierzam się do zamówienia i zastanawiam czy ściągać zbiornik z Radomia czy raczej zlecić lokalnie. U mnie wysoki poziom wód gruntowych.

 

ja lokalnie brałam: z montażem, wykopaniem, zakopaniem i z szybkozłączką. Jak porównywałam ceny z koleżanką która zamawiała z Radomia do tego załatwiała koparkę, hydraulika do przyłączenia to wyszło mnie niewiele więcej. I mogę uczciwie polecić: http://budmar.za.pl. U mnie na wiosnę to poziom wód to hhmmmm tak na oko to -30 cm ppt. :roll: a czasem to i 0 cm. A normalnie to 1 m ppt.

 

teraz ta różnica to 700-800 zł .... i dużo i mało :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

rozmawiałam z moim hydraulikiem poleca by wziąźć szambo z kompleksowym montażem, wtedy już Ciebie głowa nie boli czy jest woda w wykopie czy coś pasuje czy nie :roll:

 

ja montuję w piątek podzielę się wrażeniami :wink:

 

 

a jakiej wielkości szambo montujesz? ... i jaką dostałaś cenę ?

 

montuję 10m3 ze wzmocnioną płytą z podłączeniem (ale wlasnym wykopem) 3050 zł (2x kominek rewizyjny bo szambo będzie głębiej niż 50 cm od pokrywy zagłębione)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś zamontowała szambo firma z Radomia (Waf Pol), w sumie to średnio zadowolony jestem, ten ich montaż to w sumie wstawienie zbiornika do wykopu z wypoziomowaniem go "na oko", opiankowanie dookoła górnej krawędzi i położenie na to płyty,

kominków powiedzieli że nie ma sensu zamontować (czyli opiankować) bo później gorzej się w nich dziurę robi na rurę.

O tych kominkach to szkoda gadać takie są krzywe że na równej powierzchni płyty się kołyszą - trzeba będzie na klej je zamontować.

 

Co do piankowania to się ich pytałem - powiedzieli że kiedyś kleili i to pękało a teraz piankują i zalecają na to jeszcze zaprawę i nie ma teraz reklamacji...

 

Jak możesz zrób zdjęcia z montażu. Przymierzam się do zamówienia i zastanawiam czy ściągać zbiornik z Radomia czy raczej zlecić lokalnie. U mnie wysoki poziom wód gruntowych.

 

Jutro CI prześlę kilka fotek, dziś już nie dam rady z telefonu ściągnąć, idę spać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym oznajmiamy, że mieszkamy już legalnie w naszym domku. Wykończeń jeszcze całe mnóstwo, ale możliwość mieszkania pod własnym dachem... bezcenna :-)

 

A co musi być zrobione na 100% żeby dostać legalną możliwość mieszkania? Poręcze, balustrady, drzwi wewnętrzne?

 

Oczywiście stan musi być zamknięty,zamontowane i odebrane wszystkie intalacje - wod-kan, co, gaz, wentylacje. Poza tym balustrady i ocieplenie, jeśli jest na zewnątrz, bo to nawet potrzebne do wydania certyfikatu energetycznego. Dom nie musi być wykończony.

Jeśli chodzi o nas, to była formalność. Dokumenty złożone, przeleżały 21 dni w PINBie w Grodzisku jak nakazuje ustawa i już gotowe :-) Po 21 trzeba zgłosić się po stosowną pieczątkę i można już legalnie mieszkać.

 

A wy na jakim jesteście etapie? (Ostanio rzadko bywamy na forum, bo na naszej wiosce nie mamy internetu :-( Nie śledzimy więc dokładnie wątków forumowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje ekipy do stanu surowego, ktora wybuduje mi dom w przyszlym roku z keramzytobetonu. Poprosze o polecenie mi sprawdzonej i doswiadczonej firmy.

Z gory dziekuje,

 

tradycyjnie polecam swoich:

Dominik Kujawa 507 122 233

 

lub http://www.domykujawa.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam fachowca do zrobienia tarasow i schodow z kamienia

macie moze namiary na sprawdzonych specow

 

kamien polny mam, specjalista musi go pociac i ladnie poukladac

poratujcie

do ksiegi zapomnialam linka (dawno juz niezagladalam na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągłe poszukujemy namiarów na ekipy od ocieplenia (styropian + tynk)

Ma ktoś jakieś sprawdzone, godne polecenia osoby ?? Nikt nie robił ?? czy nikt nie może swoich polecić?

 

 

Ja robię.

Tynkarz nazywa sie Grzegorz Strzębała tel: 697 985 262 - robi też wykończeniówkę.

 

zapytałem się wcześniej o tynkarzy ale nie zauważyłem że to mowa o tynkach zewnętrznych :)

Możesz napisać czy polecasz tynkarzy wewnętrznych - ktoś wcześniej ich polecał na stronie 209?

Możesz napisać ile płaciłeś za tynki cem-wap z piaskiem kwarcowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam pozostałosci z budowy:

 

- ytong 36,5 - 8 palet - o wymiarach 365x249x499 [mm]

okolice Grodziska Maz.

Zużycie 6 szt/m2

 

wystraczy na wymórowanie przykładowo:

- ścianki kolankowej niedużego domu;

- przy murowaniu "bokiem" tzn wysokością 36,5 np: ściany szczyty powyżej ocieplenia poddasza lub strychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...