Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a czy wewnetrzne tynki nie uciekna mi ze scian przez to że suporex bedziechłonał całą zimę wilgoć z zewnątrz?

hydraulika i wylewki w przyszłym tygodniu ale zastanawiałem sie na elektryką i tynkami...( choćby tez ze względu na montarz okien...

:cry:

niektórzy elektrycy teraz kable ciągną po podłodze... my jak robiliśmy gniazda, to od jednego do drugiego właśnie po podłodze w peszlach szły kable.. i dopiero potem zalane były wylewką..

a jak tam Twój elektryk robi? gniazdka ścianami, czy podłogą? chodzi o to, abyś nie narobił mu dodatkowej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

a czy wewnetrzne tynki nie uciekna mi ze scian przez to że suporex bedziechłonał całą zimę wilgoć z zewnątrz?

hydraulika i wylewki w przyszłym tygodniu ale zastanawiałem sie na elektryką i tynkami...( choćby tez ze względu na montarz okien...

:cry:

niektórzy elektrycy teraz kable ciągną po podłodze... my jak robiliśmy gniazda, to od jednego do drugiego właśnie po podłodze w peszlach szły kable.. i dopiero potem zalane były wylewką..

a jak tam Twój elektryk robi? gniazdka ścianami, czy podłogą? chodzi o to, abyś nie narobił mu dodatkowej roboty

 

Elelktrykę to w scianach chcę żeby była bo zawsze łatwiej sie dostać - poza tym akurat to bedziemy z faderem ( tatkiem znaczy ) kladli sami - niech wykorzysta to czego go uczyli w szkole - dawno bo dawno ale myslę że duzo sie nie zmieniło ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam takich otoczaków kolorowych (1.5 t):

http://www.kruszywa.bielsko.pl/foto/duze/1217396399kolorowe.jpg

 

Może wiecie gdzie w naszej okolicy można znaleźć składy posiadające takie otoczaki w sprzedaży?Bedę wdzięczny za namiary.

 

jak możesz to wstrzymaj się - bedę dzisiaj jechał do hurtowni a tam widziałem ulotki o sprzedazy kamienia wiec jakby co to podrzycę wieczorkiem stronkę i nr tel. do nich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a owszem ma-trzeba będzie dłużej zaczekać choćby z glazurą/terakotą

 

Z podłogą drewnianą rozumiem, ale dlaczego z glazurą ?

 

a po ilu dniach od położenia tynku można kłaść glazurę na ściany?

(no i jeszcze pytanie jaki tynk?) Jeśli gips to mój glazurnik mówił o min 3tygodniach przestoju... posadzkę jak podłogówka także powinno się "wygrzać"

powtarzam co mi fachman mówił - i wolę tak zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy się spiesze hmmm ... planuję zeby wprowadzić się w okolicach czerwca ale jesli chodzi o tynki do domyslam się zebedzie to dłużej schło ale położe je na wiosnę wiec bedzie całe lato na schnięcie...

a okna bede montowal w okolicach marca wiec tez już na wiosnę teraz tylko otwory deskami będą zabite :)

 

no to musisz się spieszyć jak czerwiec przeprowadzka to lata na schnięcie mało będzie, sąsiad robił na wiosnę tynki (marzec) wprowadził się pod koniec lipca, to ściany przez miesiąc były mokre...

 

a czy wewnetrzne tynki nie uciekna mi ze scian przez to że suporex bedziechłonał całą zimę wilgoć z zewnątrz?

jak napisałem wcześniej tynki gipsowe robiłem w grudniu 2008 - budynek nie był ocieplony, okna były ale nie było posadzek więc pod balkonowymi pustka ok 18cm :D więc hulało. NIc nie uciekło 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wewnetrzne tynki nie uciekna mi ze scian przez to że suporex bedziechłonał całą zimę wilgoć z zewnątrz?

hydraulika i wylewki w przyszłym tygodniu ale zastanawiałem sie na elektryką i tynkami...( choćby tez ze względu na montarz okien...

:cry:

i tak na BK nawalisz wody (impregnat, tynk) to chłonięciem się nie martw.

wylewki przed tynkami? będziesz miał od groma sprzątania-proponuję odwrotnie.

Ja tynki gipsowe kończyłem w styczniu-jak schły to złapał ostry mróz i na suficie wisiały sopelki-na szczęście sufit nie spadł-ale ryzyko było duże.

Termin czerwcowy moooocno optymistyczny - Zonzi ma rację-wrzesień bardziej realny.

Elektrykę proponuję bezpuszkowo (za wyjątkiem gdzie się nie da) w zamknietych obiegach (pętlach)-mniejsza podatność na obciążenia i uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wewnetrzne tynki nie uciekna mi ze scian przez to że suporex bedziechłonał całą zimę wilgoć z zewnątrz?

hydraulika i wylewki w przyszłym tygodniu ale zastanawiałem sie na elektryką i tynkami...( choćby tez ze względu na montarz okien...

:cry:

i tak na BK nawalisz wody (impregnat, tynk) to chłonięciem się nie martw.

wylewki przed tynkami? będziesz miał od groma sprzątania-proponuję odwrotnie.

Ja tynki gipsowe kończyłem w styczniu-jak schły to złapał ostry mróz i na suficie wisiały sopelki-na szczęście sufit nie spadł-ale ryzyko było duże.

Termin czerwcowy moooocno optymistyczny - Zonzi ma rację-wrzesień bardziej realny.

Elektrykę proponuję bezpuszkowo (za wyjątkiem gdzie się nie da) w zamknietych obiegach (pętlach)-mniejsza podatność na obciążenia i uszkodzenia.

 

 

Dzieki za podpowiedzi

Co do wylewek przed tynkami to robie to specjalnie bo to ich tzw. broszka - ma być czysto wiec musza po sobie sprzątnąć.

Gadałem juz z człowiekiem i nie było problemu!!!! :D

Co do czerwca to - TERMIN PLANOWANY!!! domyślam się że nie bedzie łatwo ale jakiś termin sobie trzeba jakiś wymyślić i do niego dążyć.!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanów się jescze jak bedzie wygladało połącznie tynku z wylewką. Normalnie masz tynk -> taśma dylatacyjna -> wylewka.

 

 

i tutaj tak bedzie hmmmm.

 

znaczy TAK MA BYĆ I TAK BEDĄ MUSIELI ZROBIĆ!!!!!!!!

 

Nie da się tak zrobić jesli wylewki beda przed tynkami. Bedziesz mieć pustaki, taśmę i wylewkę. i do tego od góry dojeżdzasz tynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica z wygrzewaniem posadzki z glazurą lub bez ?

większe ryzyko popękania płytek.

Wystarczy zaobserwować miejsca dylatacji-z małej ryski po wyschnięciu robi się widoczne pęknięcie. Trza dać czas na schnięcie (osobiście nie wygrzewałem-było lato, samo wyschło).

bobudi1- raczej lepiej wcześniej tynki. Jak dajesz sporo styro w podłogę to nie ma zmiłuj będzie siadać-kwestia ile - 0,5 cm, 1,5 cm. I po roku, dwóch masz dziure wysokości opadniętej podłogi i głębokości grubości tynku. Oby podłoga nie siadła, ale.... lepiej dmuchać na zimne

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posadzkę jak podłogówka także powinno się "wygrzać"

powtarzam co mi fachman mówił - i wolę tak zrobić

A jaka jest różnica z wygrzewaniem posadzki z glazurą lub bez ?

Jak masz podłogówkę to i tak powolutku trzeba ją uruchamiać żeby się wygrzała posadzka

a taka że prawdopodobieństwo że płytka odstrzeli jest większe - (wprawdzie zakłada się ponoć dystanse specjalne w miejscach dylatacji,), taka opinia jest od 3 glazurników z którymi rozmawiałem, wszyscy zgodnie twierdzili że podłogówkę przed płytką trzeba wygrzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wylewka zrobiona w maju(początek) , a płytki sierpniu (koniec) i zaczynam grzać dopiero teraz to też mogą pękać :-? ?

lepiej jest najpierw ją wygrzać, a później płytki, aby wylewka popękała przed ich kładzeniem. Czy popęka i czy płytki nie zaczną pękać, tam gdzie ona... nie wiem czy ktoś Ci na to pytanie odpowie jednoznacznie.. mogą nie muszą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedziec tak plus minus ile teraz płaci się za dach??

Chodzi mi o konstrukcję, deskowanie, papa i gont, rynny, obróbki. Komplet. Proszę powiedzcie, ile płaciliście z metra? Czy uważacie, że 100pln z metra to dużo?

Wiem, ze wszystko zależy od konstrukcji dachu, ale chodzi mi o ceny orientacyjne, a nasz dach jest bardzo prosty, dwuspadowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedziec tak plus minus ile teraz płaci się za dach??

Chodzi mi o konstrukcję, deskowanie, papa i gont, rynny, obróbki. Komplet. Proszę powiedzcie, ile płaciliście z metra? Czy uważacie, że 100pln z metra to dużo?

Wiem, ze wszystko zależy od konstrukcji dachu, ale chodzi mi o ceny orientacyjne, a nasz dach jest bardzo prosty, dwuspadowy.

to że dwuspadowy to nie zawsze znaczy prosty - konstrukcja jest kluczowa, np. wiązar będzie dużo droższy od konstrukcji krokwiowo-płaszczowej lub krokwiowo-jętkowej, czy są lukarny? ile kominów? a czy w cenie jest także ewentualna podbitka?

 

dla przykładu, "robiłem" dach dokładnie w zeszłym roku - dwuspadowy, bez lukarn, konstrukcja wiązaru, za konstrukcję płaciłem około 27za metr, pokrycie(+obróki kominów) około 26/metr, podbitka 30/metr

mój brat w tym samym czasie "robił" dach 300mkw, koperta z dodatkowymi załamaniami - konstrukcja około 22/metr, krycie+obróbki 35(około)metr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam takich otoczaków kolorowych (1.5 t):

http://www.kruszywa.bielsko.pl/foto/duze/1217396399kolorowe.jpg

 

Może wiecie gdzie w naszej okolicy można znaleźć składy posiadające takie otoczaki w sprzedaży?Bedę wdzięczny za namiary.

 

jak możesz to wstrzymaj się - bedę dzisiaj jechał do hurtowni a tam widziałem ulotki o sprzedazy kamienia wiec jakby co to podrzycę wieczorkiem stronkę i nr tel. do nich :D

 

 

Miałem napisać wczoraj ale gdzieś podziałem kartkę...

ok tu jest CENTRUM KAMIENIA OGRODOWEGO ,,, brzozowy Raj "

http://www.brzozowyraj.pl

ul. Ryżowa 104a Opacz k. Warszawy ( strona Pruszkowska )

 

:oops: :roll: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...