Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś może mi powiedziec tak plus minus ile teraz płaci się za dach??

Chodzi mi o konstrukcję, deskowanie, papa i gont, rynny, obróbki. Komplet. Proszę powiedzcie, ile płaciliście z metra? Czy uważacie, że 100pln z metra to dużo?

Wiem, ze wszystko zależy od konstrukcji dachu, ale chodzi mi o ceny orientacyjne, a nasz dach jest bardzo prosty, dwuspadowy.

to że dwuspadowy to nie zawsze znaczy prosty - konstrukcja jest kluczowa, np. wiązar będzie dużo droższy od konstrukcji krokwiowo-płaszczowej lub krokwiowo-jętkowej, czy są lukarny? ile kominów? a czy w cenie jest także ewentualna podbitka?

 

dla przykładu, "robiłem" dach dokładnie w zeszłym roku - dwuspadowy, bez lukarn, konstrukcja wiązaru, za konstrukcję płaciłem około 27za metr, pokrycie(+obróki kominów) około 26/metr, podbitka 30/metr

mój brat w tym samym czasie "robił" dach 300mkw, koperta z dodatkowymi załamaniami - konstrukcja około 22/metr, krycie+obróbki 35(około)metr

 

Dzięki za informację.

U nas nie ma lukarn ani okien, są dwa kominy, metraż 250m, mają byc tylko krokwie i murłaty. Oczywiście z podbitką i całkowitą obróbką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedziec tak plus minus ile teraz płaci się za dach??

Chodzi mi o konstrukcję, deskowanie, papa i gont, rynny, obróbki. Komplet. Proszę powiedzcie, ile płaciliście z metra? Czy uważacie, że 100pln z metra to dużo?

Wiem, ze wszystko zależy od konstrukcji dachu, ale chodzi mi o ceny orientacyjne, a nasz dach jest bardzo prosty, dwuspadowy.

to że dwuspadowy to nie zawsze znaczy prosty - konstrukcja jest kluczowa, np. wiązar będzie dużo droższy od konstrukcji krokwiowo-płaszczowej lub krokwiowo-jętkowej, czy są lukarny? ile kominów? a czy w cenie jest także ewentualna podbitka?

 

dla przykładu, "robiłem" dach dokładnie w zeszłym roku - dwuspadowy, bez lukarn, konstrukcja wiązaru, za konstrukcję płaciłem około 27za metr, pokrycie(+obróki kominów) około 26/metr, podbitka 30/metr

mój brat w tym samym czasie "robił" dach 300mkw, koperta z dodatkowymi załamaniami - konstrukcja około 22/metr, krycie+obróbki 35(około)metr

 

Dzięki za informację.

U nas nie ma lukarn ani okien, są dwa kominy, metraż 250m, mają byc tylko krokwie i murłaty. Oczywiście z podbitką i całkowitą obróbką :)

 

no to może popytać warto jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobudi1 dzieki za info,ale własnie tam też byłem.I nie mają takich kolorów jak zamieszczone na zdjęciu.Za wszelkie inne info będę wdzięczny.

 

 

PArr a byłeś w Grodzisku przy stacji shella na skrzyżowaniu siestrzeń-błonie-radziejowice-warszawa jest skład gdzie widziałem mnóstwo rodzajów kamieni może takie też mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

powoli zabieramy sie za domek, poczynajacod mediow rzec jasna. Przebrnelam jakisczas temu przezcaly watek grupy ale eraz ciezko mi odszukac niektore posty. wiem ze podawaliscie namiary na fachowcow od odwiertow, czy moge o takie poprosic jeszcze raz/?

druga rzecz, mamy na dzialce stara studnie, zastanawiamy sie cy nie lepiej ja oczysci/uzdatic, czy ktos ma diswiadczenia w tym zakresie? a moze moze kogos polecic do takich robot?

pozdrawiam serdecznie i witam wszystkich z okolic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

powoli zabieramy sie za domek, poczynajacod mediow rzec jasna. Przebrnelam jakisczas temu przezcaly watek grupy ale eraz ciezko mi odszukac niektore posty. wiem ze podawaliscie namiary na fachowcow od odwiertow, czy moge o takie poprosic jeszcze raz/?

druga rzecz, mamy na dzialce stara studnie, zastanawiamy sie cy nie lepiej ja oczysci/uzdatic, czy ktos ma diswiadczenia w tym zakresie? a moze moze kogos polecic do takich robot?

pozdrawiam serdecznie i witam wszystkich z okolic :)

 

o uzdatnianiu wody możesz poczytać tutaj

http://forum.muratordom.pl/uzdatnianie-wody-doradze-w-sprawie-doboru-urzadzen,t138718.htm

 

co do odwiertów musiałabym poszperać - może jutro mi się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodził ktoś procedurę przejścia z prądu budowlanego na zwykły w ZE Pruszków? Jak to wygląda?

 

To akurat (o dziwo) wygląda bardzo prosto. Bierzesz decyzję o dopuszczeniu domu do eksploatacji i zanosisz do ZEWT (bodajże pokój 112). Pani bierze kopię i na miejscu drukuje nową umowę z nową taryfą. Podpisujesz się pod nią, za kilka tygodni dociera ona do Ciebie pocztą podpisana przez kogoś ważnego z ZEWT.

Pamiętaj, że zanim udasz się do ZEWT koniecznie spisz stan licznika. O tego stanu będzie naliczana normalna taryfa, jeżeli tego nie zrobisz podstawą będzie stan licznika spisany przy najbliższych (czyli nie wiadomo kiedy) odwiedzinach inkasenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodził ktoś procedurę przejścia z prądu budowlanego na zwykły w ZE Pruszków? Jak to wygląda?

 

To akurat (o dziwo) wygląda bardzo prosto. (...)

 

Dzięki. Rzeczywiście nie wygląda to źle, co na sam koniec jest miłą odmianą :D

 

Nie, no muszę... się pochwalić - złożyłem papiery i już tylko 3 tygodnie dzielą mnie od możliwości legalnego zasiedlenia WŁASNEGO DOMU :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodził ktoś procedurę przejścia z prądu budowlanego na zwykły w ZE Pruszków? Jak to wygląda?

 

To akurat (o dziwo) wygląda bardzo prosto. (...)

 

Dzięki. Rzeczywiście nie wygląda to źle, co na sam koniec jest miłą odmianą :D

 

Nie, no muszę... się pochwalić - złożyłem papiery i już tylko 3 tygodnie dzielą mnie od możliwości legalnego zasiedlenia WŁASNEGO DOMU :D :D :D :D :D

 

 

Gratulujemy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...