Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

My składaliśmy wniosek w ZE w Żyrardowie, wyglądał tak http://www.zelt-osd.pl/docs/wniosekowarunkinn.pdf. Standardowa ilość kilowatów na dom jednorodzinny to podobno 15-16, więc wybraliśmy przedział 14-17 kW. , w naszym projekcie domu (Hektor z Domeny) zapotrzebowanie to 15 kW. Nie płaciliśmy na razie nic, a pan w biurze obsługi też nie udzielił żadnych sensownych wyjaśnień ... : )

 

Dzięki wielkie za odpowiedź. My mamy w projekcie 14 kW, więc będzie ten sam przedział. Pan mi tylko powiedział, że za 1 kilowat trzeba zapłacić ponad 146 zł:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tu obecnych w swoim czasie otrzymała pomoc i mnóstwo dobrych rad, więc czemu nie podzielić się doświadczeniami z nowymi sąsiadami? :)

 

Forum jest SUPER!!!

Ramotkom dzięki składam podwójne za rzeczowy, fajny dziennik i kilogramy cennych informacji:D

Rozjaśniło mi się w łepetynie choć trochę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę po latach.

 

Jak to z krewnymi bywa, jeśli odwiedzają po latach nie dawania znaku życia, to pewnie coś chcą, i tak jest z nami

 

My zakończyliśmy budowę parę lat temu, dochowaliśmy się dwóch pociech i radośnie wróciliśmy do wykańczania się pracami wokół domu.

 

Naszło nas na wyłożenie się w końcu kostką.

 

Dlatego pytanie do szanownych sąsiadów.

Macie godną polecenia firmę układajacą kostę granitową?

Jakie są ceny na rynku robocizny i materiału?

 

Wylecieliśmy z tematu i nie chcemy się naciąć ani poszczuć psami okazji, jeśli nie będziemy wiedzieli z jakimi pieniędzmi się liczyć

 

DO ułożenia mamy ok 200-250 m2

 

Pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania jaceknowy.

I mam jeszcze jedno. Czy ktoś kładł dachówkę cementową Brass Tegalit? Zastanawialiśmy się nad ceramiką w podobnym kształcie (Creaton lub RuppCeramika), ale chyba jednak zdecydujemy się na Brassa, trochę tańszy. Poszukuję dekarza, który potrafi takie płaskie dachówki ładnie i zgodnie ze sztuką ułożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam jeszcze jedno. Czy ktoś kładł dachówkę cementową Brass Tegalit? Zastanawialiśmy się nad ceramiką w podobnym kształcie (Creaton lub RuppCeramika), ale chyba jednak zdecydujemy się na Brassa, trochę tańszy. Poszukuję dekarza, który potrafi takie płaskie dachówki ładnie i zgodnie ze sztuką ułożyć.

 

Z tego co wiem taką dachówkę sprawił sobie coulignon:

http://forum.muratordom.pl/entry.php?47412-Domek-P160-lekko-ulepszony.

 

I z tego co wiem robiła ekipa Pana Janusza vel Diabeł (albo Diablo). Podpytaj Coulignona czy jest zadowolony. U nas Diabeł też robił dach i jest OK, tyle że u nas Braas Bałtycka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...