Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

poszukuję tymczasowych drzwi zewnętrznych na budowę. Czy ktoś może ma do odsprzedania lub może polecić, gdzie tanio kupował?

Nasze zbił z desek nasz elektryk. Kilka solidnych dech, skobel, kłódka i zawiasy.

Służą już 4 m-ce :) Piękne może nie są, ale porządne i przede wszystkim tanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich

niby mieszkamy juz od października ale wykiwała nas juz 2 ekipa od struktury czy możecie kogoś polecić- miejscowość Kanie.

Proszę o pomoc bo mam juz dość pseudo fachowców.

 

Polecam p. Grzesia 697 985 262 - ja jestem zadowolony - poleca swój materiał z małej manufaktury, jest z Nadarzyna , mozesz siepowołać na mnie - budowa w Żelechowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich

niby mieszkamy juz od października ale wykiwała nas juz 2 ekipa od struktury czy możecie kogoś polecić- miejscowość Kanie.

Proszę o pomoc bo mam juz dość pseudo fachowców.

 

Mogę podjąć się tego zlecenia. Referencje forumowiczów Muratora pod adresem: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ww.sain.pl-url

Możliwość obejrzenia naszych prac. Kontakt 509-499-922 lub http://www.sain.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport np w Strzeniówce - gość wynajmuje baraki ale ma także tzw "solówkę" z hds-em, Bąkiewicz Piotr 602-294-565
Skorzystałem (dopiero ostatnio) z usług tego pana i mogę polecić z czystym usmieniem. Koszt przewozu skalkulował właściwie do odległości i rozmiaru przewożonej rzeczy, poza tym ma też baraki budowlane (wynajmuje), ceny też wyglądały w miarę rozsądnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiru na Twoich zdjęciach widac niemałą :) elewację szklaną.

Czy to aluminium? Gdzie zamawialiście? Mamy ogromne okno w dużym pokoju, wysokie na dwa piętra. Zamówiliśmy w adpolu i teraz sobie pluję w brodę.

Poza tym zaczynają mi się napady strachu co do eksploatacji takiego cuda. Mycie, ogrzewanie, strata ciepła itp, nie mieliście obaw?

 

Ciekawe, bo też rozważałem Adpol, ale jednak wybrałem inną firmę. Ceny Adpolu wydały mi się relatywnie wysokie. Jeśli chodzi o konserwację, to odradzono nam instalację szyb samoczyszczących, bo ponoć tracą swoje "umiejętności" po 2 sezonach i później trzeba czyścić jak pozostałe, a kosztują chyba 30% więcej. Boimy sie podobnie jak ty, ale ludzie przecież budują sobie takie domy i żyją :) Nasz ogród zimowy jest zamknięty dodatkową przegrodą szklaną termoizolowaną od wewnątrz, więc de facto mamy dwie ściany dzielące nas od świeżego powietrza :) Mimo wszystko chcieliśmy, aby ogród był całoroczny, więc mamy ogrzewanie zamontowane. Z niecierpliwością czekam na pierwsze rachunki za prąd, bo ogrzewać będziemy wszystko pompą ciepła. Jeśli chodzi o materiał to tak jak sugerowałaś w pytaniu jest to aluminium. Żeby było śmieszniej, to powiedzieliśmy architektom, ze chcemy dom energooszczędny i nawet mamy nadzieję, że to duże przeszklenie uda się wykorzystać w jesienne słoneczne popołudnia do podniesienia temperatury w salonie. Jeszcze słowo o myciu. Niestety trzeba wynająć ekipę do mycia 1/2 razy w roku, zależy jak łaskawe będą gołębie i inne latające osobniki :) Ogród zimowy zamawialiśmy w Al-technika.

 

P.S. Zostały mi jeszcze stemple ok. 150 szt. 270cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje zlecic zrobienie swiadectwa energetycznego budynku - moj kierbud chce za nie 650 zl /ma uprawnienia/

Czy to normalna cena, czy moze robiliscie taniej? To zbedny papier przeciez dla inwestora a robi sie go 15 min na kompie, bo malo kto oferuje w cenie badanie kamera termowizyjna co juz moze byc ciekawe - chodzi o budowe w Jaktorowie.

 

Pozdrawiam

strix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje zlecic zrobienie swiadectwa energetycznego budynku - moj kierbud chce za nie 650 zl /ma uprawnienia/

Czy to normalna cena, czy moze robiliscie taniej? To zbedny papier przeciez dla inwestora a robi sie go 15 min na kompie, bo malo kto oferuje w cenie badanie kamera termowizyjna co juz moze byc ciekawe - chodzi o budowe w Jaktorowie.

 

Pozdrawiam

strix

 

Dostałem od znajomego na początku br. taką wiadomość: Znalazłem namiary na firmę z Wawy, która wykonuja taki audyt za 300 pln (przynajmniej taka była cena w listopadzie, ale warunki pogodowe nie pozwalały na badanie). Kontakt (022) 300 05 35 http://www.badanietermowizyjne.com/badania_dla_budownictwa.html Nie wiem czy to jeszcze jest aktualne, ale możesz spróbować.

I jeszcze drugi link ponoć 500+vat http://www.termowizja.pl/

 

P.S. Mam do odstąpienia stemple ok. 150 szt. 270cm

Edytowane przez swiru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś z Was mógłby mi polecić kogoś SPRAWDZONEGO do wykonania ocieplenia poddasza? Najchętniej miejscowego z okolic Grodziska Maz., ( mamy już doświadczenia z innych etapów budowy w stylu: ' górale pojechali w góry i już nie wrócili..." ), poproszę też o sugestię stawek.

 

Z góry dzięki za pomoc :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiru dzięki za odpowiedź, podobnie ja Wy bardzo jesteśmy ciekawi rachunku za prąd. Planujemy się wprowadzac najdalej w listopadzie, chociaż nadal nie mamy głównego okna. Adpol spóźnia się już 10 tyg. Ciągle coś pod górkę. Wybraliśmy Adpol, bo były to okna tańsze od aluminiowych, ale jednak z wysokiej półki i bardzo polecana firma. Mocno się rozczarowałam.

Wasz domek bardzo ciekawie się zapowiada, ciekawa jestem wykończenia elewacji, nie masz jakiejś wizualizacji? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...