Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Skoro w jeden dzień to bardzo dobrze! Już się nie martwię, aczkolwiek znając moje szczęście to zajmie nam to jakieś trzy dni. Dobra, nie kraczę więcej. Jedynie może kiedyś opowiem na którymś spotkaniu co udziwnia sąd, albo człowiek uzgadniający w ZUDzie przyłącze gazowe...

 

Ewak, śmiej się śmiej! I tak cieszę się, że nie tylko ja na tym skorzystam. Swoją drogą warto byłoby zrobić takie podsumowanie poszczególnych etapów budowy.

 

W związku ze sprawą przebudowy linii średniego napięcia biegnącej nad moją działką, poznałam projektanta energetycznego, z którym jestem w kontakcie. On niestety mieszka w Lublinie i okazuje się, że są rozbieżności w kolejności czynności między Lublinem a Grodziskiem/Warszawą.

Może i sprawy czysto budowlane na naszym terenie też mają swoją specyfikę? Dlatego tego pytania nie zadałam w Dziale Prawnym, albo w Wymianie Doświadczeń.

 

Co do upału, to nie macie co narzekać. Póki co siedzę w Warszawie w kilkuklatkowym wieżowcu. Okna mam południowo-zachodnie i wszystkie są na jedną stronę! Kto ma gorzej? :lol: Ja zdycham. Nawet zimna woda w wannie z olejkiem miętowym i wentylator na niewiele się zdają. Na szczęście już niedługo przenosimy się do Grodziska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, pierwszy raz piszę na to forum, ale w okolicach Grodziska mieszkam już ponad 6 lat. Do tej pory mieszkałem w Opypach (nawet widzę tu sąsiada :-) ) a teraz zabieram się za wykańczanie stanu surowego, który nabywam w Książenicach. W związku z tym oczywiście mam ten sam problem co chyba wszyscy budujący się na tym forum. Dobór dobrych i niedrogich fachowców. Hydraulika już chyba znalazłem, szukam elektryka, wykonawców tynków maszynowych i wylewek. Poratujcie jakimiś sprawdzonymi kontaktami.

Przy okazji - może mieliście jakieś doświadczenia z firmą Mabiss (producentem okien PVC z Grodziska)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, pierwszy raz piszę na to forum, ale w okolicach Grodziska mieszkam już ponad 6 lat. Do tej pory mieszkałem w Opypach (nawet widzę tu sąsiada :-) ) a teraz zabieram się za wykańczanie stanu surowego, który nabywam w Książenicach. W związku z tym oczywiście mam ten sam problem co chyba wszyscy budujący się na tym forum. Dobór dobrych i niedrogich fachowców. Hydraulika już chyba znalazłem, szukam elektryka, wykonawców tynków maszynowych i wylewek. Poratujcie jakimiś sprawdzonymi kontaktami.

Przy okazji - może mieliście jakieś doświadczenia z firmą Mabiss (producentem okien PVC z Grodziska)?

 

Fajnie, że twój pierwszy post wylądował akurat w naszej grupie! :)

No tak, faktycznie znalazłeś tu sąsiada z Opyp...a i w Książenicach też znalazłeś :-)

Elektryka...to chyba ta grupa wyśpiewa prawie jednobrzmiącym churem..

Tynki, to już ekipa którą u siebie znalazłem, w sumie OK, technolgia knauf/gipsowe...

Zapisz telefony bo niebawem je skasuje..

Co do okien...może nie będe popularny a może kto wie właśnie będe...

Ja osobiście bym ci odradzał jakieś takie egzotyczne znane tylko z lokalnego rynku okna....nie dlatego żebym coś przeciw tej firmie miał...po prostu nie miałbym do czegoś takiego zaufania....

 

W każdym bądź razie witamy kolejnego grupowicza...oj, jeszcze trochę i ciężko będzie znaleźć jakiś lokal na nasze spotakania... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sasiada! Moglbys uscislic w ktorej czesci Opyp obecnie jestes?

Nas mozesz znalezc w tzw. Opypach górnych. Niedaleko niebieskiej hali, prawie pod samym lasem :-).

Co do elektryka to wal od razu do p. Wojtka Grabarka... A z reszta, i tak p. Tadeusz Cie przekieruje do niego. W kazdym razie jest tak, ze Ci dwaj panowie stanowia tandem. P. Tadeusz to spec raczej od papierkologi i wtykologii w ZE Pruszków. Zas p. Wojtek odwali cala robote w domu i przylaczu.

 

Pozdro

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser, dziele z Toba "rozkosz" tropikow :-). Mam identyczna sytuacje. Przez te upaly nie moglem posprzatac krokwi i innego ciezszego talatajstwa na dzialce przez caly tydzien. A planowalem na piatek wyrownywanie terenu koparko-spycharka :-(((.

Miewam nawet problemy z malowaniem. Chodzi o sufity. Mam gips-karton i mimo 25 cm welny nad nim, plyta jest nagrzana. Dochodzi do sytuacji, ze nie moge dokladnie rozprowadzic farby bo... nie zdazam. Wysycha.

 

Za to zrobilem juz chyba wszystkie zakupy i mam wszystkie farby kolorowe w domu. Choc zostalo troche jeszcze do malowania, to juz dzis zaczalem sprzatac... Normalnie wszystko nabiera zupelnie innych barw... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sasiada! Moglbys uscislic w ktorej czesci Opyp obecnie jestes?

 

Jasne, mieszkam przy ulicy Gilewicza, taki sporawy dom z zielonym dachem otoczony tujami, z bramą z nieheblowanych dech :-)

 

Nas mozesz znalezc w tzw. Opypach górnych. Niedaleko niebieskiej hali, prawie pod samym lasem :-).

 

Wiem gdzie, tak kojarzyłem po avatarze, ulica Jaśminowa, jeśli mnie pamięć nie myli?

Dzięki chłopaki za namiary - jutro podzwonię i zobaczę. Jeśli chodzi o Mabissa, to w swoim obecnym domu mam już kilka ich okien i są bardzo dobrze zrobione (profil VEKA). Natomiast być może są jeszcze inni lokalni dystrybutorzy warci zainteresowania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. Nie mam pojecia, gdzie moze byc ul. Gilewicza :-).

 

Gilewicza, to ta pierwsza w lewo ulica, jadąc od strony Grodziska. Przed pałacykiem i za przystankiem autobusowym.

 

Wszak nazwy ulic mamy niecaly rok. Na razie nauczylem sie gdzie jest Polnej rozy czy Polnych kwiatow :-). A my bedziemy mieszkac na ul. Jemiołowej.

 

No tak, Jemiołowa, nie Jaśminowa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A umnie...czasu braknie żeby cuś tu naskrobać...

Wiem tylko, że Włodek się chwalił że mu pietruszka ładna urosła ale pory to nie za bardzo...

 

W każdym bądź razie są już wszystkie otwory....elewacja czeka na domknięcie...jak na razie to chałupa będzie lepiej wyglądała zewnątrz niż wewnątrz!!! :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podał nowemu koledze numery do pana Wojtka Grabarka? (elektryka) :lol: :lol: :lol: :lol: Jak nie, to ja mogę.

 

Melduję, że dostałem i to w kilku egzemplarzach :)

Nawet już jestem umówiony. Dzięki jeszcze raz.

Mam już też chyba hydraulika, pozostały tynki wewnętrzne, ekipa Sensera zajęta jest aż do sierpnia. Może macie innych fachowców?

No i jeszcze jedno - będę potrzebował kierownika budowy - znacie kogoś niedrogiego (głównie do formalności)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dostałam odpowiedż odmowna z ZE oficjalną -pisemną... :evil: :(

jak najszybciej jade podpisać umowę i do razu wnoszę odwołanie od terminu umowy...

a potem zostaje już tylko URE

jak an razei to wszystko wygląda na to, że za rok nie zacznę ...bo skończyłabym zanim mi prąd dadzą... pańswto w państwie sie znalazło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, czy ktos ma moze jakis namiar na czlowieka, ktory robi badania geotechniczne? Mam byc w sierpniu na 5 dni i moze kurcze cos by sie ruszylo chociaz troszke... I moze jeszcze hydraulika? Ktory pomoglby z pompa do studni, bo juz sie calkowicie pogubilam, czy ja sie wrzuca do studni i zostawia, czy montuje w domu czy jak! :roll: :evil: Ciagle mi ktos (kto sam malo wie) mowi cos innego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kiedys raz tu sie pojawilem, ale z braku czasu (a i z tego powodu, ze na razie na mojej dzialce nic sie nie dzieje) to zniklem. Co do nazw ulic to chcialbym poinformowac, ze na stronie Grodziska jest mapka z nazwami ulic rowniez innych miejscowosci w gminie - m.in. w Opypach.

To ja sie moze pochwale, ze moja dzialeczka znajduje sie w Opypach w okolicach skrzyzowania ul. Gilewicza i Polnej Rozy. Patrzac na mapke - tam gdzie sie zaczyna row melioracyjny idacy rownolegle do ul. Jabloniowej. MarcinIKS powinien wiedziec - w sumie widzial te dzialeczke jakis rok temu, jak Go poprosilem, zeby spisal mi numery telefonow dzialek na sprzedaz :)

Co do moich zamierzen budowlanych - moze krotko je scharakteryzuje - w tym roku studnia + ogrodzenie + sadzenie zywoplotu oraz walka z ZE :)

A dalsze etapy budowy - wszystko w rekach ZE :(

Teraz na forum juz bede czesciej bywal, pozdrawiam

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...