Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam kolejnego sasiada :-)

Z tego co widze to Twoja dzialka to jest gdzies obok takiego domku-reklamy konstrukcji szkieletowych? No to bedziesz bracie codziennie rano do mnie wpadal na kawke :-).

W tamtym miejscu to o ZE sie nie boj. To juz cywilizowana okolica pod tym wzgledem. A calkiem niedaleko (ok 2 lat) to moze nawet bedziesz kanalize mial.

 

Pozdr

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Odpowiedz dla EWAK39

w zasadzie z ta pompą to jest tak że można pompę zamontować w studni tzw.(zatapialną) a zbiornik hydroforowy w pomieszczeniu w którym nie występują ujemne temperatury.Plusem tego rozwiązania jest cisza i możliwośc ujęcia wody z poziomu niższego niż 8 m.Wadą możliwość że jak Cię nie będzie to pompa sobie może "zniknąć",i cenowo ciut drożej niż zintegrowany zestaw hydroforowy.

Druga możliwość to zamontowanie pompy ze zbornikiem w domu,wady hałas.no i ograniczenie wynikające z konstrukcji pomp czyli zasysają samoczynnie do 8m (pod warunkiem że jest samozasysająca)inaczej trzeba ją zalac a na smoku ssącym zamontować zawór zwrotny

To tyle jeżeli ma być zaopatrywany w wodę dom.Jak by Ci chodziło tylko o podlewanie ogrodu to skłaniał bym sie do zatapialnej z wyłącznikiem cisnieniowym i wyjsciem(kranem )na studni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnego sasiada :-)

Z tego co widze to Twoja dzialka to jest gdzies obok takiego domku-reklamy konstrukcji szkieletowych? No to bedziesz bracie codziennie rano do mnie wpadal na kawke :-).

W tamtym miejscu to o ZE sie nie boj. To juz cywilizowana okolica pod tym wzgledem. A calkiem niedaleko (ok 2 lat) to moze nawet bedziesz kanalize mial.

 

Pozdr

J

 

Zgadza sie z ta reklama konstr. szkieletowych. Moja dzialka graniczy (jest z tylu) z dzialka gdzie jest ta reklama. Co do kanalizy - wiem,wiem :) Co do ZE - narazie czekam na wypis i wyrys z planu zagosp. i uderzam z wnioskiem. Ale niestety nie jest to takie proste z mediami - moja dzialeczka jest oddzielona od ul. Gilewicza/Polnej Rozy rzedem dzialek, przez ktore zadnych przylaczy nie puszcze, a w ul. Jabloniowej jeszcze media sie nie pojawily. No ale to pewnie kwestia czasu. Kanaliza wiem, ze tez bedzie biegla w tej ulicy. No nic, na razie szukam projektu, ale jakos ciezko cos znalezc ciekawego.

 

A kolega to z ktorych okolic ?

 

pozdrawiam

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkacie w tych rejonach, więc pewnie dobrze się orientujecie w cenach. Czy warto kupić nieuzbrojoną (w pobliżu jedynie prąd, w przyszłości prawdopodobnie wodociąg) działkę budowlaną 1500 m2 w okolicach Książnic za 40 tyś zł.? W sąsiedztwie kilka nowych domków.

Ile was kosztowały działki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wookash no to trzymam za Ciebie kciuki ja jutro jade podpisac umowe z terminem III 2008 :( :evil: a potem pisze dowołanie od razu...

daj znać jak ci poszło.. a po co Ci wyrys z planu ? mi nie kazali oddawać? w ogóle to po co jest wyrys z planu zagospodarowania? :oops:

 

Ewka wysłałam na priva

 

A wiesz, ze nie wiem. Bralem wypis, to tak przy okazji wzialem od razu wyrys. Co do ZE - az sie boje slyszac takie rewelacje ;) No coz, zobaczymy - o terminie jaki dostalem dam znac.

 

Aha, czy ja rowniez moglbym prosic o jakies wskazowki cenowe co do uslug geotestu ?

 

pozdrawiam

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobo30 - o ile pamiętam, tak w lutym, w poście o rozmowach w sprawie płotu wspominałaś o bramie samonośnej przesuwnej. O ile dobrze pamiętam to było jakieś 1400 zł za taką bez sztachetek. Czy mogłabyś mi przesłać jakieś namiary na gościa? A może ktoś jeszcze może podać namiary na tego typu bramę?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus, polecam "swojego" rzemieslnika. Namiary na priva.

W kazdym razie za brame 4 m (albo 4,5) z wypelnieniem, z furtka, z montazem i ze wszelkimi materialami wyszlo rok temu 3100. W tym, z tego co pamietam to:

montaz z materialami 600,-

furtka cos kolo 700,-

No i reszta bylalby brama... :-)

 

Pozdro

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus, ja w końcu mam bramę pod sztachety, 4m za 2000zł z montażem, plus furtka 300 zł. Bardzo porządna firma, jak do tej pory wstawili mi jedna furtkę z wypełnieniem z kątownikow z tyłu ogrodzenia za 450 zl, oraz bramy uchylne Normstahla. Sztachety olchowe, heblowane mam po 2,70 za szt, (10x155x2,5) tak wiec brama na gotowo wyniesie 2100zł, a metrowa furtka 330zł. Bramy ma z firmy AB Serwis z Zielonki. 7610757. Ale moje zamówienie w sumie opiewa na ponad 12 tyś, biorę też od nich wszystkie napędy. Możesz się na mnie powołać jeśli będziesz dzwonić. Sztachety mam spod Węgrowa, z małego tartaku. Jeśli ktoś chce to prześle namiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przymierzam się do budowy domu w Brwinowie. I chyba nie będzie łatwo.... Mam już warunki zabudowy i pracuję nad zdobyciem pozwolenia na budowę. Może macie godnego polecenia architekta-kierownika budowy, ekipe budowlaną, elektryka, hydraulika .... W tych okolicach mieszkam od niedawna i nie mam żadnych namiarów na fachowców. Będę ogromnie wdzieczna za każdą pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie. Nareszcie mamy pozwolenie na budowę. Trwało to prawie rok. Planujemy budowę przyłącza wodnego. I w związku z tym mam nowe pytanie. Niedawno ( 1-2 miesiące) w rzepie przeczytałam iz zmieniają sie przepisy odnośnie opłat za przyłącze wodno-kanalizacyjne, niestety nie papmiętam czy to już weszło w życie czy to był projekt? Może ktoś z was wie coś więcej na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy ze zdrowiem i musze leżeć. Zgroza, budowa jest prowadzona przez telefon.

 

Whoff mogę polecic Ci ekipe budowlana, ale z terminami kiepsko, kier. bud., elektryka, tynkarza, alarm, dekarza, gości od ogrodzenia. Pracowali super. Wylewki też sa OK, hydraulika polece, jak moja instalacja zacznie działać. Mam też namiar na dobrą więźbę, choć droga, oraz dobry skład dachowy, całkiem niedrogi.

 

Senser mam namiar na sklep z kotłami itp. Dają dobre rabaty. Szambo 10,8m3 polecił mi kierownik. Z Kozerek za 3000zł na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...