Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jayer, dokładnie ten sam namiar bym ci dał (w Milanówku) prawie vis a vis Orlenu. Podobno nawet mają dość precyzyjną ekipę...

Rozumiem, że chodzi ci o kostkę granitową??

Ja też badałem ten temat...

Jak ci się uda coś tam ustalić to daj znać...

 

A co tam inni z grupy?? Jedni mieszkają i teraz jedno co ich interesuje to grilki i balangi :-) inni jak ja się jeszcze wykańczają...no Wg jedynie ma jakieś żniwa w tych Radoniach...mówił coś o problemach ze sznurem do snopowiązałki :lol:

A co u innych??

Sylvia już zaprzestała się chwalić o prądzie...ogólnie stagnacja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser, to nie jest jednak takie tanie. Zrobilem male rozeznanie. I jak kupisz mala kostke to moze i ulozysz kilkanascie moze dwadziescia pare metrow z tony. Ale bedziesz ukladal miesiac, a za to trzeba zaplacic.

Z drugiej strony, jak kupisz wieksza kostke, to szybko ułożysz, ale z 1 tony zrobisz 3 m2 co da jakies 100pln za m2 na kostke...

My poki co to raczej tluczen granitowy, albo wapniowy. Wapniowy tanszy...

 

A na razie mam dwa gniazda szerszeni... Wracaja skubane co roku. Juz trzeci raz bede wzywal straz pozarna.

 

A i wciaz szukam kogos kto zaprowadzi porzadek na dzialce... Jak na razie ceny wachaja sie od 1400 plus Ostrowek do 2500 pln.

 

Pozdro

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tommi, tak, to ta działka. a masz jeszcze namiar na ekipe co kopała studnie? tani byli? dobrzy byli?

hej,

 

CO do studni - ponieważ było nas 3 (czyli 3 studnie) obok siebie więc cena została ustalona na 100PLN/m. Wyjściowa była 140PLN/m. tel. 604 718 494. A czy zadowolony jestem - powiem tak: ponieważ woda jest kiepska więc nie bardzo, tyle że nie wiem czy to wina tych co robili czy też samej wody.

 

Senser, wiesz przy wykończeniówce to człowiek się wykańcza no i sił brakuje aby tu zaglądać :wink: Co do kostki granitowej - to też jestem tym zainteresowany i szukam - rozpuściłem już wici, jak coś znajdę/dowiem się to dam znać.

 

Właśnie dziś skończyli robić u mnie schody wewnętrzne (znaczy się były betonowe teraz są pięknie obłożone drewnem) - i teraz to zupełnie inaczej wygląda :) Od razu cieplej się w domu zrobiło :)

 

pozdrawiam

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser, ja Ci powiem co bylo tanie. Np. Malowanie. No zrobil chlopak po kosztach materialu, benzyny i kilku piwek.

Albo ten co drzwi wykanczal, tez taniocha jak wyzej. No i ten no, no jak mu tam... w kazdym razie jak mial sily to i pilnowal i kopal doly i zasypywal. No slowem trafiaja sie jeszcze tanie ekipy :-)

 

Pozdrowka

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser, ja Ci powiem co bylo tanie. Np. Malowanie. No zrobil chlopak po kosztach materialu, benzyny i kilku piwek.

Albo ten co drzwi wykanczal, tez taniocha jak wyzej. No i ten no, no jak mu tam... w kazdym razie jak mial sily to i pilnowal i kopal doly i zasypywal. No slowem trafiaja sie jeszcze tanie ekipy :-)

 

Pozdrowka

Jay

 

W sumie PODOBNO najtańsze są na katowickiej :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: Miło mi, miło! Siemanko! Dołączam do grupy. Buduję się pod Grodziskiem, w stronę Radziejowic. Może powymieniamy się doświadczeniami dotyczącymi materiałów, bo fachowca mam w domu. Mój mąż robi wszyściutko. Tak, tak, nie sprawdzajcie jeszcze raz, czy się przypadkiem nie pomyliliście! :lol: Wszyściutko! Stan surowy i całe wykończenie: wod-kan, światło, co, glazura, terakota. Tylko tynkarzy potrzebuję, bo duży dom i za ciężko na jedne ręce. Ale szczęściara... tak pomyśleliście? No nie? Wiem, wiem. To na razie. Siemanko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: Miło mi, miło! Siemanko! Dołączam do grupy. Buduję się pod Grodziskiem, w stronę Radziejowic. Może powymieniamy się doświadczeniami dotyczącymi materiałów, bo fachowca mam w domu. Mój mąż robi wszyściutko. Tak, tak, nie sprawdzajcie jeszcze raz, czy się przypadkiem nie pomyliliście! :lol: Wszyściutko! Stan surowy i całe wykończenie: wod-kan, światło, co, glazura, terakota. Tylko tynkarzy potrzebuję, bo duży dom i za ciężko na jedne ręce. Ale szczęściara... tak pomyśleliście? No nie? Wiem, wiem. To na razie. Siemanko.

 

 

Szukasz pracy dla męża???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szukasz pracy dla męża???

 

Nic z tych rzeczy. Budowa i wykończenie domu to dla jednej osoby okres 2-3 lat. I trzeba zająć się tylko swoją budową.

 

Tak pomyślałem, bo jak na pierwszy post w naszej grupie to wiemy więcej o twoim mężu niż o twojej budowie...nie wiemy nawet co stawiasz...a twój post pasował raczej do ogłoszeń drobnych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje posty Senser nie były miłe. Nie rozumiem dlaczego na mnie naskoczyłeś. Teksty typu: "Szukasz pracy dla męża???" czy też "[...]twój post pasował raczej do ogłoszeń drobnych" sprawiły mi przykrość. W swoim 1. poście chciałam tylko wyrazić radość z tego, że nie muszę szukać fachowców. Sami wiecie, jak to z nimi bywa. Sytuacja ta jest dla mnie rekompensatą za lata, kiedy mąż wyjeżdżał na długo, by pracować w firmie budowlanej znajomych za granicą i zgłębiać tajniki sztuki budowania. Zarabiał, a przy tym dużo się nauczył. I wiesz co Senser? Myślę, że po tych twoich postach mogę stwierdzić z przykrością, że (jak to powiedziała Ania z Zielonego Wzgórza) "nie należysz do ludzi, którzy znają Józefa". :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.

Wypedzilem szerszenie z dzialki. Mialem dwa gniazda. Z osami moge walczyc sam, ale do szerszeni poprosilem straz pozarna. Kupilem im dobry srodek i poszlo jak po masle :-).

 

Wrocilem znow do malowania, po dwoch miesiacach przerwy. Jeszcze troche i skoncze.

Znalazlem tez ekipe do zaprowadzenia generalnego porzadku na dzialce. Okazalo sie, ze najlepiej to wrocic do korzeni. Kiedys jak mialem nascie lat, pracowalem w wakacje (2 lata z rzedu), z p. Tomkiem. Teraz sam zatrudniam p. Tomka :-). Co jak co, ale jemu jestem w stanie w pelni zaufac i powierzyc sprawy ogrodu. W koncu wiem jak pracuje. Tak wiec za jakies trzy tygodnie bedzie fajnie (obecnie maja przerwe wakacyjna - 2 tyg.).

Zrobilem tez spis spraw jakie trzeba zalatwic przed wprowadzeniem sie!!! Mysle, ze we wrzesniu juz bedziemy jezdzic furgonami i przewozic sprzety. :-)

Rylo mi sie cieszy na te mysl :-) :-) :-):-) :-) :-):-) :-) :-)

 

To tyle ide usypiac baby i sam spio po pracowitym likendzie.

 

Pozdro

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...