Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Skoro pojawił się temat cen drzewa (co prawda więźby ale zawsze) to mam pytanie o ceny drewna do kominka. Mam już trochę ale chcę jeszcze dokupić. Na razie najlepsze oferty jakie znalazłem to (ceny z przywiezieniem):

1) Dąb tegoroczny (niezbyt suchy) - 150 zł /mp

2) Dąb suchy - 158 zł /mp

 

Są to jak napisałem, ceny z przywiezieniem za pocięte i porąbane drewno.

 

Czy ktoś ma może namiary na jakieś interesujące oferty? Mogą być inne gatunki (nawet sosna) i nie musi być porąbane i pocięte ale z przywiezieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Sorki Marcin, ale co do tego "producenta" to ja bym się poważnie nad nim zastanowił...już nie jedną "legendę" o nim słyszałem....

Nie potrafię narysować takiego łuku jakim powinno się go omijać...

 

Hmm, nie słyszałem nic na ten temat. Jakie legendy mogą dotyczyć styropianu? :o

Mam ich styro na domu od prawie 4 lat i jeszcze się trzyma :)

Ich FS20, który teraz kupiłem jest według mnie nawet mocniejszy od innego FS20, który mi kupowali hydraulicy pod podłogówkę.

No ale w takim razie, jeśli to podejrzany namiar to wycofuję swoje polecenie :)

 

Ściany się trzyma...gorzej z prametrami......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do studni - ponieważ było nas 3 (czyli 3 studnie) obok siebie więc cena została ustalona na 100PLN/m. pozdrawiam

Tommi

 

Jezu Chryste?? :o :o :o

Szok, tyle z was skosił za studnie??

No chyba że w rurze osłonowej??

 

U mnie bez rury osłonowej wziął 45 zł/mb i za mb filtru 100 zł.

 

to jak bedzie, trzeci raz juz proszę, dasz namiar na studniarzy? czy to może słodka tajemnica???? :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser - zadzwoń do Gminy. W ochronie środowiska podadzą Ci namiary na firmy które mają licencje na okolicę. Naprawdę duży wybór.

 

Odpowiadając na Twoje pytania:

1) Nie pamiętam dokładnie ale ok. 8 zł za wywóz + 1 zł z kawałkiem za miesiąc dzierżawy

2) 120 l

3) co 2 tygodnie przyjeżdzają. Nie zawsze wystawiam kosz. Wtedy nie płacę. Z drugiej strony jak mam jakąś robotę wystawiam dodatkowe worki. Czasami je policzą - czasami nie.

4) Nie wiem. Wg mnie to przesada. Ale możesz po prostu sprawdzić jak będzie u Ciebie. Bez problemu zmienisz po np. 2 miesiacach.

 

Na marginesie - jeszcze trochę segreguję śmieci, acz gmina do tego niezbyt zachęca. Np. worki trzeba kupować a nie zawsze są w sklepie (szczególnie te na plastyk). W innych gminach dostajesz 1 worek pusty przy przekazaniu pełnego.

 

Konkretnie segreguję zielsko (na kompost), plastyk i papier. Papier częściowo oddaję, częściowo zbieram do rozpalania kominka :-D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dzieciaki, dzieciaki...pomóżcie :-)

Zastanawiamy się nad wyglądem naszej łazienki....szukamy inspiracji...

To łatwo spiepszyć, nawet z dużymi pieniędzmi....glazurnik wchodzi teoretycznie 20-ego, więc za późno na zabawę z projektantem...

A zresztą on też by nam pewnie nie pomógł...podobają nam się czasem wręcz wykluczające się rozwiązania....

My jesteśmy raczej wzrokowcami...potrafimy ocenić że to a to nam się podoba...a z drugiej strony

Z jednej strony jest wszystkiego w brud...z drugiej nic :-), jak coś jest to się okazuje, że zawsze to co nam wpada w oko to jest to najdroższe w tym sklepie (w też tak mieliście/macie ??? :-) )

 

Gdzie można poszperać jakieś ciekawe aranżacje?? Przetrzepaliśmy większość stron wiodących polskich producentów...i nic...

Boooże łazienka to gorsze od wyboru projektu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert, zacznij od koloru scian. Jaki Ci sie podoba. Od razu ograniczysz wiele rodzajow plytek, potem pomysl o meblach, jakie funkcjonalnie Cie interesuja i w jakich barwach wystepuja. Pewnie zmienisz w tym momencie kolor scian. Zawezasz spektrum poszukiwan juz niemal do minimum. Zdecyduj sie na wielkosc i pokrycie (mat, blyszczace itp.). Zobaczysz ze juz niewiele z tych plytek zostalo do rozdysponowania. Na koncu pomysl o armaturze i kibelku, prysznicu/wannie. Wszystko zlozy sie na jedna calosc. Jednym slowem w ciagu jednego wieczora zrobisz to sam. Znajdziesz swoja plytke i bedzie cacy.

 

Taka byla droga mojej drogiej zony... :-)

 

Pozdro

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert, zacznij od koloru scian. Jaki Ci sie podoba. Od razu ograniczysz wiele rodzajow plytek, potem pomysl o meblach, jakie funkcjonalnie Cie interesuja i w jakich barwach wystepuja. Pewnie zmienisz w tym momencie kolor scian. Zawezasz spektrum poszukiwan juz niemal do minimum. Zdecyduj sie na wielkosc i pokrycie (mat, blyszczace itp.). Zobaczysz ze juz niewiele z tych plytek zostalo do rozdysponowania. Na koncu pomysl o armaturze i kibelku, prysznicu/wannie. Wszystko zlozy sie na jedna calosc. Jednym slowem w ciagu jednego wieczora zrobisz to sam. Znajdziesz swoja plytke i bedzie cacy.

 

Taka byla droga mojej drogiej zony... :-)

 

Pozdro

Jay

 

To jest aż tak proste ,że za proste :-)

Ano dlatego że trudno nam, tak jak pisałem stworzyć coś w wyobraźni...jak chodzimy po sklepach to nawet nie wiesz jak ławto nawet sprzeczne stylizacje mogą się pdobać....zdecydowanie łatwiej jest ocenić już coś gotowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic Ci juz wiecej nie poradze. Masz klopot stary...

Ja wlasnie siedze i ogladam katalog Oras'a i Grohe. Niestety przegapilem okazje, gdy w zeszlym roku juz wszystko bylo ustalone. Dzis, "trzeba sie jeszcze rozejzec"... :-) Normalnie "film, ze mucha nie siada".

Ale czuje, ze wrocimy do pierwotnego wyboru. Kartke z nazwami modeli i ustalonymi cenami mam w portfelu. Rok nosze. Dzieki Bogu kibel juz kupilem taki jak chcialem :-):-):-):-):-)

 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...