Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

bobo30 - rozumiem że ciągle jesteś chora. Współczuję. Dobrze że mimo braku nadzoru budowa się posuwa. A zdrówko wróci - czego Ci szczerze życzę!

 

marzek - sam ogrzewam elektrycznością. Mam przydział 20 kW (co w praktyce jest tym samym co 23 kW - takie same zabezpieczenia prądowe a płaci się mniej ;-) ). I mimo że oprócz ogrzewania mam jeszcze standardowe sprzęty (boiler, lodówka, kuchenka, mikrofala, zmywarka, odkurzacz, pralka, oświetlenie, wentylacja mechaniczna, komputery, jakieś switche itd) i lubię bawić się stolarką (różne maszynki do cięcia, heblowania i wiercenia) to nawet się nie zbliżyłem do wykorzystania maksimum - nigdy żaden korek mi się nie wywalił. Nie wiem czy te 30 kW to trochę nie przewymiarowałeś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jeszcze jedno. Napisałem na innym forum ale tu też chyba warto napisać bo nas to dotyczy (przynajmniej niektórych). Sprawdzałem ostatnio (wczoraj) EDGE (taki szybszy GPRS - tak 3 razy szybszy) w Plusie. Mają stosunkowo ciekawą ofertę bo za niecałe 60 zł misiecznie (z VAT) ma się łączność, zależnie od komórki, od 115 kb do ponat 300 kb (czyli za cenę najtańszesz neostrady 128, przy dobrej komórkce, ma się neostradę 256 lub lepiej). Niestety okazuje się że nie jesteśmy w zasięgu :( .

 

Tu można znaleźć dokładne mapki zasięgu:

http://www.plusgsm.pl/uslugi/technologie/edge/index.asp#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadchodzi finał prac wykończeniowych :)

Niestety w tym roku nie zdążę (a w zasadzie to nawet nie chcę) położyć kostki wokół domu. Cała ziemia przed domem była latem zryta przy okazji zakopywania szamba i chcę, żeby przez parę jesienno-zimowych miesięcy się to przeleżało, żeby potem nie siadało pod kostką.

W związku z tym wymyśliłem sobie, żeby tymczasowo położyć tam jakieś stare rozbiórkowe płyty chodnikowe. Niestety nie mogę namierzyć nigdzie takich płyt. Nie wiecie gdzie coś takiego w naszej okolicy mozna znaleźć (najlepiej za darmo ;) )? Nie potrzeba mi tego wiele ale z setka by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wy macie ogrzewanie elektryczne?? :o

 

To nie wiedziałeś. Opisywałem już, że tak. Bo u nas druga linia zabudowy i trzeba by budować same przyłącze gazowe o długości bagatela 120 m. No więc gdzie tu ekonomia? A tak jak sie podliczyło koszty inwestycyjne, to wyszło, ze wyzsze koszty eksploatacji nie są takie straszne. Według wyliczeń inwestycja + eksplotacja w przypadku gazu i pradu zrównały by sie za jakieś 20 lat. A co to bedzie za dwadzieścia lat. Według prognoz energia elektryczna z czasem powinna tanieć (lub przynajmniej nie drożeć) zaś paliwa kopalne (ropa, olej, gaz) raczej będą drożeć. Wide ceny ropy obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzek - sam ogrzewam elektrycznością. Mam przydział 20 kW (co w praktyce jest tym samym co 23 kW - takie same zabezpieczenia prądowe a płaci się mniej ;-) ). I mimo że oprócz ogrzewania mam jeszcze standardowe sprzęty (boiler, lodówka, kuchenka, mikrofala, zmywarka, odkurzacz, pralka, oświetlenie, wentylacja mechaniczna, komputery, jakieś switche itd) i lubię bawić się stolarką (różne maszynki do cięcia, heblowania i wiercenia) to nawet się nie zbliżyłem do wykorzystania maksimum - nigdy żaden korek mi się nie wywalił. Nie wiem czy te 30 kW to trochę nie przewymiarowałeś ...

Być może, że trochę przewymiarowałem. Jednak wiesz, koszty przyłączenia w stosunku do całych kosztów budowy, to chyba raczej cos niewielkiego. Myślę, że coś koło 1% lub mniej, przy naszym domu oczywiście. Więc niech już tak zostanie. Byle tylko dali więcej niż te 12 kW, bo to chyba bedzie zbyt mało na nasz dom (230 m2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy my się doczekamy UMTS-u.....

 

No niestety być moze nigdy. UMTS opłaca się w dużych aglomeracjach.

Dla reszty zostanie GPRS, EDGE i WiMAX. Nie jest tak źle.

Coooo :o sugerujesz, że UMTS nigdy nie osiągnie takiego zasięgu jak teraz GSM?? Noo co ty, przecież UMTS wchodzi nie po to żeby działać obok GSM a raczej po to żeby go zastąpić...pamiętasz jak było z GSM 1800 Mhz, też tylko duże miasta i dość szybko się to wtedy rozrosło do tego co mamy teraz...nie sądze aby tendencje były takie, że będą konserwować GSM....z internetem przez Modem było podobnie....dziś są już stałki 1 Mbit/sec w domach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coooo :o sugerujesz, że UMTS nigdy nie osiągnie takiego zasięgu jak teraz GSM?? Noo co ty, przecież UMTS wchodzi nie po to żeby działać obok GSM a raczej po to żeby go zastąpić...pamiętasz jak było z GSM 1800 Mhz, też tylko duże miasta i dość szybko się to wtedy rozrosło do tego co mamy teraz...nie sądze aby tendencje były takie, że będą konserwować GSM....z internetem przez Modem było podobnie....dziś są już stałki 1 Mbit/sec w domach...

 

Przykład GSM 1800 nie jest dobrym przykładem, bo po pierwsze nadal 1800tka jest nie wszędzie i wszędzie nigdy nie będzie a poza tym, infrastruktura dla 1800tki jest o wiele mniej kosztowna niż dla UMTS. UMTSa u dotychczasowych naszych operatorów o zasięgu takim jak dziś ma sieć GSM raczej nie masz szansy doczekać :)

A wiem co mówię :+) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak MarcinIKS mówi - UMTS w chwili obecnej nie zapewnia więcej niż EDGE a kosztuje znaaaacznie więcej (kosztuje operatora i klienta). Potencjalnie może więcej niż EDGE - ale po pierwsze - właśnie potencjalnie a nie obecnie (obecnie operatorzy w Polsce poprzez UMTS nie zapewniają więcej niż daje EDGE), a po drugie - dla mniejszej liczby osób na stację bazową (np. słyszałem że w miarę masowa usługa typu TV na komórce przez UMTS wymaga stacji bazowych co 100 m - tak STO metrów !!!! - przecież WiFi ma większy zasięg).

 

Słyczałem też że na świecie UMTS rozwija się słabo. Właśnie dlatego. Czyli EDGE wygląda na jego zabójcę. A w dodatku nie jest jasne czy EDGE nie może się jeszcze usprawnić ....

 

Tak więc nie ździwiłbym się bardzo gdyby UMTS nie zdobył zbytniej popularności. Bo tańszy i niewiele gorszy EDGE i lepszy i chyba też tańszy WiFi (z technologii już istniejących)...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UMTS w chwili obecnej nie zapewnia więcej niż EDGE a kosztuje znaaaacznie więcej (kosztuje operatora i klienta).

 

Ale to tylko w Polsce....w Szwecji jest zgoła odwrotnie...tam rozmowy z UMTS są tańsze niż w GSM...baaa znacznie tańsze niż wogóle w Polsce!!!

Więc nie zrzucał bym tego na koszty a jedynie politykę inwestorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser - mówię o kosztach infrastruktury. Do przejścia na UMTS trzeba praktycznie wszystko wymienić w stacjach bazowych. Ponadto dobudować wiele nowych. Do wprowadzenie EDGE nie trzeba takich zmian. Wymieniasz trochę sprzętu na istniejących stacjach bazowych. Podobnie jest z kosztami komórek - większość dobrych nowych już ma EDGE a UMTS ciągle jest drogą nowością.

 

Natomiast koszty dla klienta - to już polityka firmy na czym zarabia i jak ustala cennik. W to nie wchodzę bo się nie znam ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzek, ekipa od GK bardzo dobra, tylko pana Dąbrowskiego na budowie brak, robia jego ludzie, ale wszystko wyglada dobrze. Jeszcze pare dni. Dekarzowi przy podbitce został dzień roboty, w przyszłym tygodniu malujemy elewację, mamy juz napędy do bram garażowych, tarasy gotowe. A ja sobie leżę juz 2 tydzień - na budowie byłam raz.

U nas podobnie. Co prawda na razie p. Dąbrowski nic nie robi, ale złapać go ciężko. Skarżył się, że trudno mu dotrzeć we wszystkie miejsca. Chciałby robić więcej, ale nie ma mocy przerobowych. Gdzies czytałem, że w budowlance jest kłopot ze znaleziem fachowców, bo dużo wyjechało do Unii. A tu mówi się o bezrobociu. Pewnie większość robi w szarej strefie. Problem z dostępnością fachowców p. Dąbrowski również potwierdzał.

A teraz z innej beczki. Oczyszczalnia już zmontowana i działa. Ponieważ często przebywamy na budowie, może być zasilana w ... i, jak na razie, działa bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser - mówię o kosztach infrastruktury. Do przejścia na UMTS trzeba praktycznie wszystko wymienić w stacjach bazowych. Ponadto dobudować wiele nowych. Do wprowadzenie EDGE nie trzeba takich zmian. Wymieniasz trochę sprzętu na istniejących stacjach bazowych. Podobnie jest z kosztami komórek - większość dobrych nowych już ma EDGE a UMTS ciągle jest drogą nowością.

 

Natomiast koszty dla klienta - to już polityka firmy na czym zarabia i jak ustala cennik. W to nie wchodzę bo się nie znam ...

 

Pozdrawiam

 

Do przejścia na UMTS wymagana jest zmiana całkowita sieci (a nie tylko stacje bazowe) i zbudowanie pokrycia radiowego od początku.

Tak jak pisałem są tańsze i zadowalające alternatywy dostępu internetowego. TV na komórce jest możliwe i przy aktualnych technologiach. Oczywiście w GPRsie nie uzyskamy jakichś dobrych jakości obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

MIESZKAM W PUSZCZY MARIAŃSKIEJ KOŁO ŻYRARDOWA MAM EDGE Z IDEI DZIAŁA NAWET NIEŹLE, U KONKURENCJI TWIERDZILI ŻE TO NIEMOŻLIWE JAK ICH POINFORMOWAŁAM TO IM SZCZĘKA OPADŁA, BO U KONKURENCJI JEST ALE TYLKO W WARSZAWIE, PRUBUJCIE MOŻE U WAS JEST. U MNIE NIE BYŁO NA MAPCE A JEDNAK JEST!!!![/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...