Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Nikt niestety nie moze sie wypowiedziec na temat "Ław-budu", więc może inaczej spytam. Na pewno gdzieś robiliście adaptację swoich gotowych projektów do działki (no chyba, że wszyscy robili na indywidualne zamówienie). Może polecicie jakieś rozsądne biuro architektoniczne bawiące się w nieduże adaptacje ? W sumie fundamenty sobie przeliczyłem, ściany wewnętrzne lekko przestawiłem - dużych zmian ogólnie nie ma, ale chciałbym, żeby ktoś mi to złożył do kupy i się pod tym podpisał :).

Jakieś propozycje ?

 

pzdr. Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser, WOŚP zawsze jest w niedzielę, a ja proponuję sobotę! Termin odległy, ale może dzięki temu uda się większości z nas zorganizować czas tak, aby pojawić się w DaGiovannim.

 

Wookasch, nasz projekt był indywidulany, ale jeśli Saska Kępa Ciebie nie odstrasza, to mogę dać Ci kontakt do naszego architekta. Jego zaletą jest niska cena, a wadą, że w naszym projekcie było parę baboli, jednak wszystkie udało się w porę wykryć góralomi z architektem znaleźć wyjście. W Twojej sytuacji nie masz się czego obawiać. Tak więc jeśli chcesz to odezwij się do mnie na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczareczko, o to waśnie chodzi, aby sobie zarezerwować ten termin!

 

Właśnie odbyłam 3 rozmowy telefoniczne w sprawie wywozu gruzu z mojej działki. I dowiedziałam się tyle, że faktycznie firma polecana przez kogoś z naszej grupy (nie pamiętam niestety kogo) jest najatrakcyjniejsza i najszybsza. Mam na myśli pana i panią (nazwy ich firmy nie znam), których można zastać pod telefonami 792 06 71 lub 602 322 824. Zaproponowali mi termin jutrzejszy, najdalej poniedziałkowy. Jeszcze potwierdzą. Ich kontener ma 7m3 (to ok. 4 tony), a jego koszt to 290zł plus załadunek 40-50zł. Dzwoniłam jeszcze do ZGKiM (755 20 12 wew.122) - mają taki sam kontener, wynajęcie na 2-3 dni kosztuje brutto 276zł, ale załadunek wynajmujący organizuje sam. Pierwszy możliwy termin to koniec przyszłego tygodnia. Firma z Milanówka - Aminex (792 19 79), ma kontenery 4m3 po 180zł (chyba brutto) i załadunek też byłby w zakresie wynajmującego. Jeszcze teraz można zamówić kontener na poniedziałek, ale to zmienia się jak w kalejdoskopie. Mi wyszło, że mój gruz to jakieś 12m2 :( tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewunia, byłoby cool, gdyby Kuba nas odwiedził! Camel uwielbia Twoją rodzinę i przekonasz się, gdy spotkacie go ponownie. A wiesz dlaczego? - bo rzucała mu patyczki i kamyczki! Czekamy więc na powtórkę. Może następnym razem będziemy widziały się dłużej...

 

Buczek - daj namiary na tego Olkowskiego. Nie bądź taki. Do nas za godzinę przyjeżdża ta firma, co sprząta plac, ale może ktoś inny skorzysta z jego usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos śmieci....obdzwaniałem też w tej sprawie firmy...również i te tu wymieniane...skończyło się na tym, że skorzystałem z jakiegoś prywatnego gościa, od Bobo, który chyba za kamaza (czy cuś podobnego) na którego może wejść chyba 12 m3, fakt że jest u niego ta wada, że ponieważ to auto a nie sam kontener więc musi to być załadowane "od ręki" my mieliśmy wtedy takie śmieci, które udało się ręcznie załadować....w sumie może w 30 min...ale cena... w sumie 250 zł za taką przestrzeń biło wszystkich na łeb na szyje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Nareszcie nasz gruz już wywieziony!! Okazało się, że wyszło tego jakieś 6,5m3, ufff, ale gdyby było tego jeszcze z pół metra, to wciągarka nie dałaby rady wciągnąć kontener na samochód. Pozostało nam jeszcze tylko wyrównanie terenu i czekanie do wiosny, chyba, że wcześniej niż sądzę rozpocznie się akcja "przyłącze", co wcale nas nie zmartwi. U nas przyłączane będzie wszystko, poza telefonem. Może uda się za jednym wynająciem koparki wykopać rowy pod wodę, kanalizę, gaz i prąd. Pomarzyć dobra rzecz... Wrócę jednak do ekipy sprzątającej. Panowie byli u nas punktualnie, sprzątnęli teren bardzo dokładnie i szybko. Trochę im pomogliśmy, ale nie sądzę, żeby to był powód ich przyłożenia się do sprawy. Mój Sławek myślał, że cena załadunku, czyli 40zł, dotyczy 1m3 i był miło zaskoczony, gdy okazało się, że to za całość. To w końcu ciężka robota! Na bank skorzystamy z ich usług w przyszłości. Śmieci wożą gdzieś pod Mszczonów (Sławek twierdzi, że pod Tarczyn :o ).... w każdym razie mają 20km w jedną stronę na wysypisko, które przyjmuje wszystkie śmieci poza azbestem. Panów szczerze polecamy.

Co ze spotkaniem 14 stycznia 2006? Sprawa umiera śmiercią naturalną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

Czy ktoś nie potrzebuje cegły po wyburzeniu starego domu? Część już ktoś zabrał na utwardzenie drogi (miał wziąć wszystko, ale się "zapchł" :D ), trochę całej cegły rozebrali okoliczni mieszkańcy, ale jeszcze zostało.

Jest ktoś chętny? Cegła ( trochę całych, trochę połamanych) jest w Owczarni.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś cciałby sie do mnie przyłączyć i kupić piękną cegłe porozbiórkową z posd zachodniej granicy??? poniemiecka cegła, z rozbiórki cementowni czy coś takiego...

kumpel ją widział, i był zachwycony.

gdyby ktoś był chętny to musi dac szybko znać. im więcej osób razem ją zamówi tym taniej wyjdzie, bo sama cegła jest w cenie 0,50zł tylko dochodzi transport. ja biore 4 palety i wyjdzie mnie coś około 0,90zł za sztuka.

do jutra musze wiedzieć...

 

może ktoś się skusi???? zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser,

możesz podać jakiś kontakt do gościa z kamazem?

Tak na marginesie zastanawiam się czy przypadkiem te dzikie wysypiska min. w lasach to nie uboczny efekt tego typu prywatnej działalności.

 

Bobo też korzystała z jego usług, gdybym przypuszczał że moje śmieci mogą znaleźć się w lesie na pewno bym nie skorzystał z takiej "usługi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...